Žhavení Fabia 1,9 SDI

Od: Datum: 30.08.15 16:33 odpovědí: 8 změna: 02.09.15 09:33

Zdar,

před chvílí sem chtěl vyjet na cestu a v autě mi začla problikávat nejdřív kontrolka zavřených dveří. Zastavil sem zkontroloval dveře a všechny zavřený. Tak sem chtěl jet dál a začla problikávat kontrolka žhavení. Zadní světla a brzdy svítí.

Jde o Fabii 1,9 SDI r.v. 2001

Máte někdo zkušenosti?

Dík za odpovědi. Jen podotýkám že autům vůbec nerozumím :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: parek
Datum: 30.08.15 16:48

mel jsem stejný problém s oktávkou 1.9 TDI, zajel jsem do servisu a za 10 minut hotový. vymenili jen snímač brzd a bylo po problému.

Ohodnoceno: 0x

Od: tim7777
Datum: 30.08.15 16:53

To jsem se taky dočetl ale prý kdyby to byl ten snímač tak nefungujou světla při brždění a mě fungují normálně

Od: fik
Datum: 30.08.15 16:54

Ty jo a můžu se zeptat jak kontrolka žhavení souvisí s nějakým snímačem brzd?. To to mají vyřešený takhle debilně? při poruše snímače brzd by teda měla svítit kontrolka brzd a ne žhavení

Od: tim7777
Datum: 30.08.15 16:57

To nevím ale kolega z práce to taky řešil a byl to ten snímač ale jemu nesvítily ty brzdový světla :)

Od: fik
Datum: 30.08.15 16:59

Jak koukám tak ta elektronika je někdy tak složitá že svítí co to zrovna napadne. Tak zkusit ten snímač vyměnit,pokud to tím nebude tak pátrat dál

Datum: 31.08.15 05:05
Muze to znamenat asi 7 chyb , kdyz zhavebi blika. Muze to byt klidne i ten spinac. Miva dva okruhy. Jeden pro svetla a druhy pro rj. Napichnout a uvidi se

Datum: 02.09.15 09:33

To není o tom, co "ji napadne". To je o tom, jak to Škodovka naprogramovala. U zážehových motorů chyba spínače brzdových světel spouští kontrolku EPC. Diesely kontrolku EPC nemají, tak to naoprogramovali tak, že to spouští kontrolku žhavení.

Datum: 02.09.15 09:28

Základní postup je vzít diagnostiku a přečíst konkrétní chybu z paměti závad.

Může to být i ten spínač brzdových světel, zkus zkontrolovat ty brzdové světla ještě několikrát, ten spínač se většinou nepokazí ze dne na den, ale má "přechodové období".

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.