Ježdění na pionýru

Od: Datum: 28.08.15 14:28 odpovědí: 21 změna: 02.09.15 18:31

Zdravím,

Vím, že za dob, kdy jsem ještě jezdil na pionýru já, nebyly tak přísné tresty, třeba když jsem lítal bez řidičáku a papírů, tak stačila domluva s policisty, když to byli takoví ti přísnější, tak mi vypustili jen kola, ale chci se zeptat, jak je to teď?

Můj syn si z brigády koupil Jawu Pionýra a lítá všude možně a já mám strach, že když ho chytnou policisté, tak bude nějaká velká pokuta.

Nemá kde na našem pozemku jezdit, tak lítá po takové cestě, kde moc auta nejezdí, ale často tam projíždí právě ti policisté.

Zakazovat mu to zas nechci, jelikož by mu ten Pionýr byl k ničemu, když si ho už koupil..

Jak je to tedy s tím trestem, pokud ho chytnou bez řidičáku a papíru?

Řidičák si ještě udělat nemůže, je mu 14, děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 28.08.15 15:06

Zdravím, problém budete mít především Vy, jelikož do 15-ti let za něj zodpovídáte. Navíc bych měl také obavu, že si u něj udělají případný záznam a pokud o získání řidičáku bude o to horší. To co patamujete Vy, dnes už neplatí, policie má daleko vyšší pravomoc a bohužel budou kasírovat ty, co se nechají, i když jsou horší.

P.S.: Jediné co takovému nezákonnému chování může ulehčit, je stroj v perfektním stavu. Dodržování předpisů (ne jen jízda vpravo) a helma na hlavě a rozsvícené světlo, pak to třeba nechají být (to není návod k páchání nezákonného jednání).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 28.08.15 17:39

Jeho nepotrestají nijak,on je nezletilý,potrestají vás. Myslím že nějakou tučnější pokutou a v případě opakování možná i nějakým trestním řízením.

Buďto musí počkat do 15 a udělat si řidičák,nebo to prostě riskovat,ale pak musíte počítat s tím že vám může domů přijít pěkně tučná složenka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radekh
Datum: 28.08.15 18:02

Děkuji, domluvím mu, 15 mu bude za 3 měsíce, tak si ten řidičák udělá.

Jak to teď probíhá při dělání řidičáku na pionýry?

Kdysi se řidičáky dělaly tak (alespoň u nás), že se ani nemuselo jezdit a psaly se jen testy.

Od: trtr
Datum: 28.08.15 18:04

Zdravím, absolvuje výuku předpisů a jízd na skupinu AM, tj. bude jezdit na malé dvoumístné motorce s nožním řazením.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adam20
Datum: 28.08.15 21:00

Zdravím, AM mu na pionýra stačit nebude (pokud to není 550 pařez) protože AM je od 15 ale jenom do konstrukční rychlosti 45. Pio lítá a hlavně má v tp 65 a je třeba A1 která je až od 16.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 28.08.15 19:24

Probíhá to jako u všech typů autoškol,přihlásí se,musí mít zdravotní způsobilost,nějaký to šprtání,nějaký ty jízdy(kolik nevím,ale bude to asi méně než na auto) potom závěrečný testy(písemné,jízdy a údržba) a když udělá tak do 14 dnů řidičák

Já jsem nebyl jiný,taky jsem ve 13 jezdil na babetě,ale já jsem měl výhodu že se dalo snadno dostat na asfaltovou lesní cestu kde se dalo vyblbnout a policie nehrozila

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gumid
Datum: 29.08.15 03:43

dnes potřebuje skupinu A1 od 16 let.

AM má tak na babetu (45km/hod a 50ccm -> pionýr jede více, respektive má zapsanou větší konstrukční rychlost)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 29.08.15 09:14
Pionyr je dobry na zabiti, mrtve dite, to je asi ten nejvetsi trest pro rodice
nejvetsim trestem pro spolecnost je rodic, ktery uci sve deti nerespektovat pravidla
pak je tady uz jen skola a okolni prostredi, ty vsak vychovu v rodine nikdy plne nenahradi
Uz vite, kde se v nasi spolecnosti bere neúcta k pravidlum?
ctu cernou kroniku a zasnu...nezletily kluk v plzni strili otcovou pistoli za asistence otce po autobusu...
vas postoj je stejny
Ohodnoceno: 1x
 
Od: fik
Datum: 29.08.15 11:50

Ale zase to nepřeháněj,dělali jsme to snad všichni že jsme jezdili na fichtlech,babetách a podobných strojích. Zabít se může jak s řidičákem tak bez řidičáku. Docela to nechápu,v první řadě by se měli zavést řidičáky na kolo,protože kolikrát ti,jak já jim s oblibou říkám pumpičkáři,nemají o pravidlech silničního provozu ani tušáka,kolikrát jsem za něma brzdil na tvrdo nebo z důvodu že mi nedali přednost a prostě tam vlítli.fichtl je taky vlastně jen kolo s tím že má malý motor který jej nedokáže rozjet na žádnou závratnou rychlost. Když potkají policajti kluka na fichtlu,tak je z toho pomale soudní řízení,ale když mladý rodinky v rámci ekostylu tahají po hlavních silnicích i malé děti,často bez helmy a s rizikem že takové malé dítě třeba vybočí tak to pomale nikoho netrápí.

Kdyby měl člověk respektovat všechny pravidla co si vymyslí ten eurobuzerační byrokratický aparát tak se pomale ani nevys*** Ser** honem podle norem,evropské ho*no je nám vzorem

Ohodnoceno: 2x
 
Od: gumid
Datum: 29.08.15 12:20

Naprostý souhlas Fíku. Ještě zbytečně jezdí po silnici (kde je 90ka) místo toho, aby jeli po cykloztezce, která je jen přes pole někde lesem a délkou je stejná. Nejhorší je, že si rodinka pořídí tu bednu na kolečkách a dá tam mimino, které pak vláčí za sebou jako ve filmu Obecná škola, akorát nejedou po cykloztezce tím lesíkem, protože méně vysilující je rovný asfalt.

Nebo začíná být nejhorším trendem jezdit vedle sebe a ještě blbě čuměj. Včera jsem potakl pumpičkáře, co jel prostředkem silnice, aby nejel v dírách a neuhnul. Akorát se to nezdá, ale zpomalit naráz z 70 na 25 (předpokládal jsem, že uhne na kraj, jezdí se vpravo), počkat, až doprotívky nic nepojede a pak předjet toho blba, kterej se otočí a čumí?

Takže schvaluji řidičáky na kola a papíry na hlavu. Klučina, který jeví zájem o motorky a chce jezdit mi příjde méně nebezpečný. Pokud to vezmu u sebe, tak mi to bylo taky zakazováno, ale o to více jsem si četl v knize autošoly a třeba jsem i zjistil, že cyklista jedoucí po přechodu je pořád cyklista a nemá přednost a při srážce tedy ani nic. Stejně tak cyklisti na přejezdech přes silnice nemají přednost jako chodci na přechodech. A že ti cyklisti kouknou, vidí auto a stejně na přejezd pro ně vjedou jako po přechodu, ale to je omyl a mohou přes něj jet jen, když nikoho neohrozí. Nebo maj sesednout z kola a jít po přechodu jako chodec vedle, kde přednost jako chodci mají (většinou je přechod pro chodce poblíž cyklopřejezdu.

Ale nejde soudit všechny tak, jako toho syna tazatele. Jen velká většina cyklistů jsou tito dementi (a 100% nemá ani papíry na auto)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 02.09.15 15:14

Procento dementů je zhruba stejný na obou stranách.

Je otázka kdo byl ten blb - jestli ten pumpičkář co jel prostředkem protože objížděl díry (a neuhnul protože neměl kam - musel by zajet do děr), nebo autíčkář co to kalil až těsně za něj s tim že "von uhne" a pak musel flekovat.. To je problém s předjížděním počkat až v protisměru nepojedou auta? - Zajeď si do Německa, Rakouska Svýcarska, Itálie... tam řidiči s kolem nemaj problém, pokud něco jede proti tak nepředjíždí ale v klidu počkaj na volno nebo až uvidí za zatáčku. Dneska jsem potkal dementa v autě co předjížděl kolo na horizontu za který neviděl. Já musel pravýma kolama až na hranu škarpy, a ten supr řidič o kolaře i mně skoro škrtnul zrcátkem. Problém počkat vteřinu na výhled... Kvůli tomu riskuje 1) smrt cyklisty (nevejde se, uhne vpravo aby nevzal čelně protijedoucí auto = sejme zezadu kolaře) 2) smrt svojí i mojí (nevejde se, uhne vlevo aby nesejmul kolo = protijedoucí auta čelně).

Vem kolo a zkus jezdit po cyklostezkách, pak možná pochopíš proč je často menší zlo motat se mezi smrdícíma autama. Taky jeď na výlet s děckama tak abys nesmrděl s autem, třeba zjistíš že když spadneš s děckem v sedačce tak je průser (práskne z metru a půl na zem, pravděpodobně mu sedačka dorasuje ruku), zato ve vozíku má prakticky autosedačku a rám okolo.

Přejezd pro cyklisty je nebezpečný paskvil - kolaře pár řidičů pustí, tím získá pocit že má přednost a chová se podle toho. Pak ho někdo sejme... To samé cyklista na přechodu. Nepouštět, těm co tam vjedou flekuju těsně před nima, pak vysvětlim že přednost nemá protože na kole neni chodec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 02.09.15 18:21

Z vlastní zkušenosti bohužel musím soudit že je to tak 70% v neprospěch pumpičkářů. Najdou se samozřejmě i idioti v autech,kteří se na pumpičkáře vyloženě zaměřují a zvyšují si na nich ego,ale víc dementů jsem zatím viděl na kolech. Taková ta typická mladá rodinka z města,co má pocit že když dělají něco pro svý zdraví tak že se z nich musí každý po**,jedou vedle sebe a vůbec je nezajímá že za nima musej brzdit auta pomalu na tvrdo,pár takových už mě párkrát tak vyraplilo že jsem je otituloval pár nepěknýma výrazama. Když jsem jednou jel za dvěma pumpičkářema,už asi tak 5 minut protože jeli po státovce vedle sebe a pořád jezdilo něco proti a nebyla ani chvíle na předjetí,tak jsem držel klakson tak dlouho dokud neuhnul,pak jsem zastavil a jenom to že u mě byla přítelkyně jej zachránilo aby nedostal pár facek. Nehledě na to kolikrát už jsem viděl že jeli na červenou,do jednosměrky,opačně po kruháči i v protisměru. Nebo jednou zase,celá nějaká skupinka,jeli z vedlejší,vůbec že by je napadlo dát přednost,prostě tam vlítli takovým stylem že tehdy opravdu gumy hvízdaly,a hnedka vedle sebe,ani je nenapadlo jet za sebou-to už jsem vážně viděl rudě a nebýt zákonů a toho že vražda je trestný čin tak bych je všechny nabral a hodil do škarpy. Musím si koupit palubní kameru,to by byla kolikrát podívaná

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.15 14:12

Nemáte pravdu. Kluk, kterému ještě není ani 15 let nemá dost rozumu, aby ovládal třeba i malý motocykl. V tomto věku mu musí stačit jízdní kolo. I když třeba jezdí po nějaké málo frekventované místní komunikaci, tak stejně někdy vjede na normální silnici, což pro něj může být osudné. Já bych svému synovi radši koupil až v 18 letech nějaké starší malé auto.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 02.09.15 14:19

Jde o to že mezi kolem a malou motorkou typu fechtl není žádný rozdíl,kromě toho že na kole šlape a na fechltu jej veze motor. S kolem může normálně od 10 let i na hlavní komunikaci,tak proč by ne s fechtlem. Navíc malá motorka je v té maximální rychlosti řekl bych i stabilnější než kolo,má lepší odpružení,lepší brzdy. Buď by teda musel platit striktní zákon pro oba,že jak na kolo tak na motorku až od 15 a s řidičákem,nebo teda na oba nez řidičáku. Samozřejmě na silnější motorku s řidičákem automaticky,to bez debat,ale na tyhle prdítka typu babeta,fechtl,stadion a podobný je to dle mě zbytečnost,rychleji než kolo to nejede

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.15 16:36
avatar

Mzxy-brečíš dobře ale nad špatným hrobem!
Ve 14 už zanedbání dopravní výchovy nedoženeš,protože maximum lidí v tomto věku má již zakořeněno v to,že dopravní předpisy jsou jen na buzeraci lidí,k tomu aby bylo co porušovat.Toto je nutné učit hned od kočárku a od maminek a babiček,které davájí základní nauky jak se (ne)chovat na cestách!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 29.08.15 14:11
Ja jezdil bez papiru v 16 i na dvestepadesatce, ale bez vedomi taty, ktery by mi to ikdy nedovolil, zabiit se da i na kole, kdo uci deti porusovat zakony, je stejny hlupak, jako ti, kteri se ho zadtavsji...takze pratele, jste hlupaci? Co myslite, je to co pisete v poradku?
Ja koupil pro dceru yarise , bylo ji 20, ale bez ridicaku bych ji jezdit nedovolil...jsem snad proto nenormalni s vy jste v poradku?
mate deti? Co z nich chcete mit, az vyrostou?pokud nrmate rosiny a je vsm 16, tak vyse uvazovani chapu...
ja nesoudim syna tazatele, soudim tatu, ktery uci deti porusovat zakony.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 29.08.15 14:48

Auto je něco jiného než moped nebo fechtl,jde o to že na dobrém kole s lepší kondicí se taky člověk celkem hravě rozjede i na rychlost 40-50,z kopce klidně i vyšší,a tam může jezdit na silnici tuším od 10 let a nikomu za to nic nehrozí. Jediný rozdíl na fechtlu je to že nemusí šlapat ale má k dispozici slabý motorek. Tím pádem by jste svoje dítě nepustil ani na kolo?,fechtl je kolo s motorkem a na to by dle mě žádný řidičák být nemusel a nebo aby to bylo spravedlivý tak by teda musel být i na kolo. Nikdo nechce nabádat svý děti aby porušovaly zákon,ale když je postavený takhle na hlavu? To kdyby vám zákon přikazoval projít hlavou zeď tak to taky uděláte?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: mzxy*
Datum: 29.08.15 14:23
Navic po listopadu doslo ke zmenam legislativy, nelze jiz podle zakona jezdit na polnich a lesnich cestach nspr, neregistrovanym nebo neschvalenym vozidlem bez rp, ptotoze uz to jsou komunikace verejne pridpstupne, proto ze jsou verejne pristupne vztahuji se na ne vsechny zakony...takze pokud nekdo jezdil socialistickou polni cestou, ktera byla neverejnou komunikaci, nemohl porusit ten zakon, ktery se na jeho jednani nevztahoval
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 29.08.15 14:50

Na to na vesnici každý kálí z vysoka a riziko že by tam byli policajti je velmi ale velmi malé,proto většinou kluci jezdí tam aby se vyhnuli problémům

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendys
Datum: 29.08.15 21:55
Placate nesmysly! Na polnackach si muze jezdit na cem chce!
Koupil jste dceri yarise? To radsi jizdenku do pekla nez takovou rakev!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 02.09.15 18:31

podobné názory si nech na večer do své zakouřené hospody, pro nic nechápající hlupáky

až budeš při smyslech, přečti si zákon číslo 13

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.