Auto z německa

Od: Datum: 28.08.15 10:51 odpovědí: 9 změna: 29.08.15 19:42

Zdravím,chtěl bych poradit-chtěl bych auto z Německa od soukromé osoby ne přes bazar(slyšel jsem,že je to lepší...)Poradte mi nějaké stránky,odkazy kde bych mohl hledat a vybírat.Děkuji za tipy a rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.15 11:56

www.mobile.de

www.autoscout.de

Ohodnoceno: 0x

Od: mzxy
Datum: 28.08.15 12:17

www.autoscout24.de

Od: kolemjdouci
Datum: 28.08.15 16:16

A přesný postup - papírování (názvy úřadů, potřebných papírů) by někdo neporadil?

Datum: 29.08.15 13:59
Registracni misto se jmenuje zulassungstelle, na srn google je jejich seznam vcetne kontaktu a oteviracich hodi
auto od fyzicke osoby je zpravidla neodhlasene z nemeckeho registru a ma srn znacky, ty vam nemec neda protoze je vraci pri odhlasovani na export, brz odhlaseni auta mu nechteji zrusit pojistku
u odhlsseneho suta je nutne pri jizde po ose koupit na uradu cervene exportni znscky, jejich platnost je vxzsns na pojistrni, ktere se musi koupit pred vydejem znacek
stoji to kokem 80 az 120 ecek
Nemecke technicke prukazy jdou dva, velky a maly, navic k exportni znavce nemci vydavaji jedte jeden maly na jmeno noveho majitele, s uvedenou exportni spz, plati spolu s pojistkou a spz, idealni je tydenni nebo 14 denni, prihladeni auta v cr muze trvat tyden, odevzdate oba nemecke tp a ten treti k exportni znacce si nechate na jezdeni nez budete mit ceske spz , je dobre s nemcem sepsat kupni smlouvu s vzajemne si ukazat doklady
cestou domu vas muze kontrolovat policie, v nemecku pobliz kazde vyznamnejsi krizovatky, benzinky nebo odpocivadla stoji neoznacene policejni auto s policajty v civilu...

Od: kolemjdouci
Datum: 29.08.15 18:44

Děkuji za Vaši odpověď. Koukněte sem ještě v pondělí, popřemýšlím co bych ještě potřeboval a dal doplňující dotaz. Dík!

Datum: 29.08.15 14:11

já bych byl na pozoru i v případě náhodný soukromý osoby pořád je to cizí člověk a může s vámi vychcat

Datum: 29.08.15 15:03
Vozim auta z Nemecka a verte tomu, ze auto od soukromnika neni vzdy vyhra. Radeji pres provereny Autohaus.

Datum: 29.08.15 19:17

italové mají taky velký a malý TP? je asi dobré vědět jaké doklady jsou vyžadovány a co v nich má být zaznamenáno, než pak narazit u okýnka na problem.. to by byl asi infarkt na cestě :D

Datum: 29.08.15 19:42
Ja si kupuji zasadne auta od fyzickych osob, mam uz treti a nemel jsem nikdy problem s autem, stavem tachometru nebo servisni historii, nemecky tp ma kolonku kam se uvadi pocet drivejsich majitelu
problemy jsem mel vzdy jen s nemcem, jsou neduverivi, opatrni, papirove eurobankovky si prohlizi pid lampou, zkouseji je lihovou tuzkou, moji obcanku si prohlizela i manzelka majitele, a maximalni sleva kterou jsem ziskal byla 25 eur...auta jsem si vybiral peclive, nechal jsem si poslat scan technicaku a snazil se lustrovat jak se dalo...nejvetsi problem byl dostat nemce na urad v dobe, kdy jsem mel cas, vetsinou pracuji jako my a nechaou proc nemuzu byt v 08.00 hod dopoledne v bremach
problem soukromniku je v srn jiny, za fyzickou osobu se vydavsji ruzni prekupnici, arabove, bulhari atd...jako u nas na bazosi...
pokud jde o autohsus, skutecny nemecky provozovany nemcem, tam si nedovoli ochcat a neprodaji vam auto ktere nebbrzdi, nebo ma prasklou hlavu...auto muze a nemusi byt drazsi nez od fyzicke osob, navic vam za par ecek pomuzou s nakupem exportnich znacek...vyhnul bych se vsem balkancum, arabum a dalsim podnikavcum...
byl
Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.