Preventivní troubení v lese

Od: Datum: 27.08.15 09:53 odpovědí: 13 změna: 27.08.15 18:03

Dobrý den, po nepříjemných zkušenostech, kdy jak v noci tak ve dne mi často vbíhala lesní zvěř pod auto, jednou dokonce za bílého dne velký jelen a jindy autu přede mnou zase divočák (naštěstí jsem nic nepřejel a vždy jsem to ubrzdil) , jsem začal dělat to že před lesním úsekem a občas i v lese, nebo na poli zatroubím jen tak i když tam nic nevidím , něco jako když houká vlak např. před přejezdy atd. Má to nějaký smysl , je možné takto preventivně odehnat zvěř od úmyslu vstupovat do vozovky?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.08.15 10:14

Máš jet tak, abys stihl ubrzdit a ne troubit na lesy...myslím, že to blbost troubit

Ohodnoceno: 2x

Od: cuca®
Datum: 27.08.15 10:17

Ty co jsou poblíž asi ano, jinak ale zbytečně rušíte i ty, kteří to v úmyslu nemají a stresujete je.

Co ostatní řidiči, když vás potkají. Neťukají si na čelo? Když nevidí konkrétní přímé nebezpečí, kvuli kterému byste troubil?

Ohodnoceno: 0x

Od: fex
Datum: 27.08.15 10:18

Já jsem jednou zatroubil na srnku přecházející silnici (už byla uprostřed), ta se lekla, zazmatkovala spadla, otočila se a běžela zpátky.

Od té doby na ně netroubím.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 27.08.15 10:21
Znám jednoho, co tekhle troubil, jednou si tím vyplašil srnku rovnou pod auto.Chudák se lekla...
Ohodnoceno: 1x

Od: gusto
Datum: 27.08.15 10:31

Netroubit. Jet pomalu, sledovat okraje silnice, někdy se zalesknou oči, jindy je vidět na silnici stín ježka nebo jiného malého a pomalejšího živočicha.

Datum: 27.08.15 10:44

Nehoukat ani netroubit, protože někteří myslivci střílejí na impuls ihned z otočky...*ee*:)

Od: myslivec
Datum: 27.08.15 10:53

K těm myslivcům, máme malou pouliční směsku , utulkáče. Vedla jsem ho na vodítku , na veřejném místě-lesy ČR, nic soukromého a byla jsem požádáná myslivcem, abych ho tam neměla ani na vodítku. A to ted v létě..., že ten pach našeho psa na vodítka a jeho výkalu vyplaší zvěř, která by eventuelně, mohla proběhnout přes lesy čr, do prostotu, kde budou mít pak lovnou sezonu. Prostě by tam nemigrovala, možná. Raději jsem ustoupila))flinta na boku...ale uznal, že mě vyhání z veřejného prostranství a s krpatým psem na vodítku. Jinak náš pes z něho neměl dobrý pocit... Manžel ho chtěl poslat do prdele, ale chytla jsem ho za ruku.

Datum: 27.08.15 11:47

Existují nalepovací plašítka, ale o jejich účinnosti pochybuju.

Datum: 27.08.15 12:18

Trobení je nesmysl. To zvíře neví co a proč troubí. Takže je velká pravděpodobnost, že vám pod auto vběhne i srnka, která to vůbec neměla v "úmyslu" a jen jste jí vyplašil.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.08.15 12:24

Je-li to nutné k odvrácení hrozícího nebezpečí, záleží na tom jak je lesní zvěř vychovaná a jak bude reagovat

Od: trtr
Datum: 27.08.15 13:12

Zdravím, netroubit, jen plašíte zvěř ještě více a řidiče kolem sebe. Je třeba uzpůsobit jízdu, aby bylo možné v čas zastavit a sledovat krajnici. Pokud by šlo do tuhého, nemá se prý pokoušet zbytečně manévrovat, ale vůz držet pokud možno v přímém směru a zamozřejmě brzda až na podlahu a držet ji tam (nevhodný manévr Vás může stát nejen srážku, ale i život-ovšem záleží vždy na situaci, že?). Pokud se Vám srna zastaví před vozem a kouká, tak není hloupá, jen je oslněna. V tom případě se mají v závislosti na okolnostech provozu vypnout hlavní světla na okamžik na potkávací či parkovací a zvěř by měla odejít mimo silnici; poté opět rozsvítit. Pokud není v lesním úseku žádný provoz, zapněte světla dálková, ale to je snad jasné.

Datum: 27.08.15 14:51
Já s troubením na zvěř mam skušenosti spíš pozitivní občas se srna zasekne na silnici a nehne se nebo sedící zajíc... když zatroubim tak to u nich vyvolá reakci. Vždy utečou jen zajíc má zalibu v běhu před jedoucim autem.

Datum: 27.08.15 18:03

Pokud se nepletu ,tak používání zvukových vystražných znamení je v lesních úsecích zakázáno stejně jako jejich bezdůvodně použití kdekoliv!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.