Přepis auta 2015

Od: Datum: 27.08.15 09:03 odpovědí: 17 změna: 27.08.15 18:00

Dobrý den, včera jsem koupíl auto a Pan přepis nechtěl udělat že ho koupíl také bez přepisu eko poplatek tám zaplacen není tak si to ten puvodní majítel co je psán v TP přihlasíl na ztp . Je přihlašené je to ták normální?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: strait
Datum: 27.08.15 09:15

Zo toho, co jste napsal vyplývá, že je auto stále napsané na toho původního majitele, co je v TP. Měl byste nějak zařídit, aby jste si ho napsal na sebe, nejjednodušší je sehnat plnou moc k přepisu, kterou podepíše ten pán a s tím jít na úřad, aspoň tak jsem to řešil já. Kdyby nespolupracoval, tak bych se asi bál nějakých problémů a nahlásil bych to příslušnému orgánu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.08.15 09:49

Doufám že vůz není v polopřevodu z minulého roku , to by už dohlásit nešlo ,

jinak sehnat posledního majitele , bud s ním jít na MM ,

nebo si od něj vzít Ověřenou plnou moc ,

pokud nebude chtít vůz přepsat , tak viz kolega nade mnou ,

nebo mu klidně říct , že pokuty z kamer a parkovišt budou chodit jemu *smich* ,třeba se lekne a hned poběží

doplněno 27.08.15 11:28:

Pokuta 50 000 kč ,

stačí aby měl byv. maj. exekuci a o auto přijdeš

doplněno 27.08.15 13:27:

to diesel - to víme , ale exekutor to neví (spíše ho to nezajímá ) , ten bere vše co je v dosahu jména v registru , sebere vůz podle udajů v registru , pak se vysvětlování táhne přes vylučovací žalobu .

Ohodnoceno: 3x

Datum: 27.08.15 12:57
Libore proč by při exe původního majitele měl o auto přijít?Zápis v TP neurčuje vlastnictví,to je dle ks!
Jirkasivák-jak to budeš dělat,když nejsi v TP,třeba se změnou barvy,nebo po ztrátě RZ?to teprve pak budeš řešit převod?
doplněno 27.08.15 17:49:

JJ Libore, máš pravdu,ale mnohdy si od exe lidé nechajíserýnkovat na hlavu!A nejen od nich!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.08.15 13:04

jaho koupíl od Pana k ktery nechtel přepis tak nevím mužu ho teda uzívat?

Od: mzxy
Datum: 27.08.15 10:04
Otazkou je zda jste koupil auto od skutecneho vlsstnika. To by nebylo normalni. Mimochodem technicky prukaz ktery mate nemusi byt platny,predpokladam ze jste si to overil na strankach mvcr a mdcr, kde jsou seznamy odcizenych a ztracenych dokladu, a podle VIN se tam da proverit zda neni auto odcizene.take se da zjistit auto v tzv. Poloprevodu.

Datum: 27.08.15 10:08

ja se pravě chcí zeptát jestlí si musím přihlasit na sebe jestlí to nahodou jenom nevadí když me chytí cajtí ja nechcí pravě přepisovát

Datum: 27.08.15 11:56
Podle zakona musite do 10 dnu, kdyz vas chyti mate prestupek, cajti maji pristup do registru, hlidka se podiva na maly TP, zavola operacnimu, ten koukne na registr a mate pruser

Datum: 27.08.15 13:01

To mi chcete tvrdit, že pokud pojedu s cizím autem, které jsem si řádně vypůjčil, a chytí mě policajti, tak mám taky průser?

Datum: 27.08.15 13:04

Ale vy nemáte auto vypůjčené, ale koupené...

doplněno 27.08.15 20:59:

Jiří, sice s tím můžete jezdit, ale riskujete sankci. Jak již psali kolegové.

vy ale tomu nevěříte, dělejte jak uznáte za vhodné.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.08.15 13:07

tak mužu teda sním jezdít?

Datum: 27.08.15 12:29

auto je řadně přihlašené jen ne namě tak jaka pokuta a policajtum že je pujčene tak těd nevím

Od: quido
Datum: 27.08.15 13:06

Pokud není poslední položka v TP označena jako "převedeno-odhlášeno na", ORV (malý techničák) není proštípnutý a jeho číslo souhlasí s číslem posledního ORV (OTP) zapsaného ve velkém TP, tak je pravděpodobně vše v pořádku. Hlavně mít platnou zelenou kartu. S převodem to asi nebude tak horké, protože jde zřejmě o ekologický poplatek, který se tazateli nechce platit...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.08.15 13:12

konečně někdo kdo mi poradíl na vybornou moc vás chvalím klidně pivko bych vám koupíl tak že jenom platnou zelenou kartu a vše v pohodě mužu tedá jezdít

Od: quido
Datum: 27.08.15 13:19

Zas tak moc bych nejásal, všechno bude v klidu, dokud oficiálnímu "majiteli" nepřijde výzva uhradit pokutu nebo se nestane nějaká nehoda (úhrada za poškození tohoto vozu někým jiným půjde oficiálnímu majiteli) nebo ten majitel umře a vůz se stane součástí dědictví :-P

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.08.15 13:25

hmmm ale mužu stím jezdít za to jsem rád

Datum: 27.08.15 16:54
Jezdit bez moznosti postihu muzete jen 10 dnu...pak bych na vasem miste nespal, protoze nakonec tu ekodan zaplatire a navic i pokutu a tisicikorunu jako naklady rizeni...a to se vyplati

Datum: 27.08.15 18:00

Klidně si jezděte,ale aby jste tu za měsíc ,2,3 nebo déle? nežadal ,jak přehlásit na sebe,že osoba z TP již není (mrtvý,žije mimo ČR ...),nebo jak se vyhnout pokutě za nepřepis atd!

Osobně bych takové auto nekoupil i když by to byla superkoupě!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.