Zadřený motor na oktávii 1,6

Od: Datum: 24.08.15 17:38 odpovědí: 18 změna: 29.08.15 11:24

Ahoj přítelkyně dnes prorazila vanu na oktávce a ujela ještě asi 10km. Pak auto začalo cukat tak zastavila a vypla motor. Oleje tam ještě trochu zůstalo pod ryskou. Jak poznám, že je motor v pořádku? Můžu ho zkusit nastartovat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dexx®
Datum: 24.08.15 17:40
Startovat určitě ne, i když asi motor bude v kopru. Protočit ručně přes řemenici.
doplněno 24.08.15 17:41: Jo a svíčky ven, ať to nemusíte rvát velkou silou.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.08.15 19:14

to jela jako s červenou kontrolkou oleje? to mi hlava nebere.. jinak pokud jela takovy kus na sucho tak bych počítal s tím, že to bude chycené někde..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.08.15 20:13

já bych vyměnil vanu dal novej olej a filtr a skusil to natočit jak říkám já udělej z toho pudovou záležitost bud to pude nebo nepude

Ohodnoceno: 4x

Datum: 24.08.15 21:27

Opravdu olej vytekl? Co je to za motor, 55kW nebo 74kW. Ten druhý má ve vaně hladinový snímač, po poklesu hladiny oleje by to začalo pískat a blikala by kontrolka mazání. Motor s OHC rozvodem který se začne zadírat bouchá, klape, cvaká, nedá se to přeslechnout. Doporučím ti návštěvu servisu.

Jinak u některých řidičů je opravdu normální, že při rozsvícení kontrolky mazání jedou prostě dál s tím že se jim "něco" buhví co to je, rozsvítilo. I u chlapů... V autoškole nedávali pozor, no :(

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.08.15 23:58

Děkuji za rady. Je to asi 55kw. Je to okta z roku 98. z té vany jsem našel šrapnel tak 4X8cm a čáru od oleje.Teklo to fest. Každopádně motor rachotil a pocukával. Proto to vypla. Prej kontrolka nesvítila.

Od: gumid
Datum: 25.08.15 00:13

Od: mzxy
Datum: 25.08.15 07:50
Nastartovat muzete pri dodrzeni tohoto postupu.
1. Vymenit pritelkyni
2. Vymenit vanu
3. Vymenit olej a filtr
vysledek je nejisty pokud auto skutecne vydavalo nejake zvuky, zbytek oleje ve vane nestaci k mazani, proto bude motor poskozen...oprava stoji vic nez motor z vrakace

Datum: 25.08.15 11:37

Tak je to 74kw. Dívala se do techničáku. A ta vana je stejná na 55kw i na 74kw? Koupím ji z vrakáče. Děkuji za rady.

Od: nickys
Datum: 25.08.15 12:32

Stejná není.

Od: asd1
Datum: 28.08.15 15:08

Motor KO, repas se nevyplatí = sháněj jiný motor z vrakáče. Hlava by měla být v pořádku, tu můžeš prodat.

Od: fik
Datum: 25.08.15 16:09

Jestli motor začal cukat z důvodu toho že nebyl mazaný,a tím pádem se přidíral už celkem brutální měrou tak mám takový neblahý pocit že bez generální opravy nebo jiného motoru se to neobejde.

Olej v motoru je něco jako krev u člověka,motor nemůže bez oleje být. to opravdu kontrolka nesvítila?-ono když se k tomu přičte špatné čidlo tak je hnedka katastrofa na světě.

Můžeš vyměnit vanu,dolít olej samozřejmě i s novým filtrem a teprve potom opatrně zkusit nastartovat,ale myslím že to dobrý nebude,to že tam zůstalo trochu oleje může být taky k ničemu,protože pokud už jej je tak málo že jej nenatáhne pumpa tak je tam úplně na houby

Datum: 28.08.15 00:13

Dnes nová vana + olej ale motor rachotí. Sice jede ale rachotí to v něm. Je to KO?

Od: dexx®
Datum: 28.08.15 06:54

Je, budou přidřený šály, i písty. Možná i ventilový vodítka, prostě asi vše co potřebuje olej. Do opravy bych se asi nepouštěl, i při opravě svépomocí to vyjde dráž, než motor koupit na vrakáči.

Od: trtr
Datum: 28.08.15 07:18

Zdravím, je to KO. Klika-šály, vačka, ventily, písty, čepy, prostě co rotuje či se kývá dostalo zabrat a přidřelo se.

P.S.: Poučit přítelkyni, při každém startu zkontrolovat rozsvícení a zhasnutí červených kontrolek. Dále při každé větší ráně ihned zastavit (ta vana musela být šupa) a jak se rozsvítí červené kontrolka, tak stejně jako na světelné ihned zastavit.

Datum: 28.08.15 09:11

No to musela být festovní šupa,ta vana není žádný tenký plíšek ale docela masivní výlisek. Kdysi se mi na feldě při jízdě na chatu stalo že jsem si nevšiml šutru v trávě,rána jako **** až jsem nadskočil ale vana jen prohnutá,nebyla proražená,tak jsem mohl normálně jezdit do její výměny

Pokud motor mlátí tak to je konečná,jak píší ostatní dá se generálkovat ale cena téhle opravy by byla docela vysoká

Od: trtr
Datum: 28.08.15 11:17

Zdravím, k tomu prohnutí, pokud je vana prohnutá a ne proražená i to může být špatné. Dojde totiž mnohdy k přicpání sacího koše na olej a motor méně maže.

Datum: 28.08.15 17:22

Z toho jsem měl strach taky,ale naštěstí to šlo mimo něj,nebyl ani ohnutý a přísun oleje naštěstí byl dostatečný. Ono by se teoreticky mohlo stát i to že by se ulomil,a to by pak byl výsledek stejný jako bez oleje,motor by olej prostě nenasál

Datum: 29.08.15 11:24

Ten zvuk připomíná starej disel. Normálně to jezdí ale není to ono. Tak ji dali dál do rodiny borcovi kterej si ji opraví a koupili ji jinou. Tím příběh bouchlé vany končí. Děkuji vám za rady.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.