Jak casto menite vzduchovy filtr?

Od: Datum: 23.08.15 16:27 odpovědí: 7 změna: 23.08.15 21:22
Zdravim,jak casto se ma menit?mam starej v aute tedkon pres rok,tak by me zajimalo zda nevadi kdybych ho po roce zase vymenil…
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.15 16:29

Zdravím,
kratší interval výměny nikdy nevadí (max vyhodíte peníze zbytečně, pokud to ještě není třeba), delší interval prý zvyšuje spotřebu (kromě jiného).
Pokud bych měl odpovědět, kdy jsme ho naposledy měnil já, tak upřímně odpovím, že už ani nevím (ale je to několik let, minimálně 3 roky).

Ohodnoceno: 0x

Od: gumide
Datum: 23.08.15 17:12

né prý, ale opravdu zvyšuje spotřebu.

motor má málo vzduchu a je potřeba při stejné rychlosti s čistým filtrem s tím špinavým více zmáčknout plynový pedál.

v sání je větší podtlak a i klapka volnoběhu ser více otvírá, aby měl motor správné volnoběžné otáčky.

Je to jako u vysavače. S plným pytlíkem prachu nemá takový sací výkon jako s novým prázdným. - logicky.

Od: mate59
Datum: 23.08.15 16:30

Hodně záleží v jakém prostředí jezdíte.Jestli v prašném, tak vyměnit.Já měním podle předpisu výrobce každých 30 tis. km, nejezdím v prašném prostředí.

Od: fik
Datum: 23.08.15 16:33

Většinou předepisuje výrobce nějaké intervaly,tak nějak zprůměrovaně to bývá 30-50 tis km. Filtr se provozem postupně ucpává a potom nemůže motor dobře sát vzduch,což se projeví na výkonu a spotřebě,pokud už by byl filtr opravdu zalepený prachem do mrtě,může se údajně stát i to že se filtr podtlakem zkřiví a pak se saje prach rovnou do motoru.

Pokud jezdíš v hodně prašném prostředí tak se interval doporučuje zkrátit na polovinu

Od: petrka
Datum: 23.08.15 20:11

Každou druhou výměnu oleje, tzn. každých 30000 km. Průběžně profukuji filtr tlakovým vzduchem v opačném směru než nasává. Tedy zevnitř ven.

Datum: 23.08.15 21:20

tak jako člověk tak i motor musí dejchat pokud mu někdo ucpe dejchání nedělá to dobrotu

já mám diesla načipováno a měnim každou výměnu oleje tedy 10000km u ostatních vozu rodiných to měnim každou druhou výměnu oleje

Od: jmlc®
Datum: 23.08.15 21:22

olej a všechny filtry řeším při 15tis km - nafta HDi

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.