Dvojí metr

Od: Datum: 23.08.15 16:03 odpovědí: 3 změna: 23.08.15 20:05

Před chvíli jsem dostal pokutu od MP, když jsem vezl dceru na vlak v poslední chvíli. Vjel jsem před nádraží, vyložil dceru a jel hned dál. Za mnou stojící auto MP mně samozřejmě zastavilo a následně pokutovalo. Pokutu beru - byla tam značka zákaz vjezdu všech vozidel, což jsem porušil, ale to hlavní teprve přišlo. Za chvíli tam projelo další auto, MP jej zastavilo, ale po zamávání šoféra nějakým papírem jej nechalo jet dál. Zeptal jsem se strážníka jakou že měl výjimku (na vozidle nebyla značka invalida) on mi odpověděl, že si jel pro průkazku pro invalidní dceru. Tak se ptám: Platí zákaz vjezdu pro všechny motorová vozidla nebo ne? Nehledě na to, že si nejsem jist, zda ani MP neprušila pravidlo o zákazu vjezdu, nesvítil maják, stáli na místě pro invalidy a jen čekali na své oběti. Když je potřebuji na bazénu kvůli řešení problémů s nepřizpůsobovými občany, tak nepřijedou, mají prý jen tři vozy... Tak už vím kde parkují. Znovu se ptám: Měřime stejným metrem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.15 16:55
avatar

Pokud se nepletu-tak bezdůvodným vjezdem do zákazu a stáním na "invalidech" také porušili dopravní předpisy!Ten dotyčný co si jel pro průkazku invalidní dcery toto porušil také!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.15 16:57
avatar

Souhlasím, nicméně tady je zbytečné brečet. Pokud byl vystaven pokutový bloček, obrátil bych se na nadřízené strážníků a žádal vysvětlení.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mzxy*
Datum: 23.08.15 20:05
Mepo ridi starosta , ma k tomu velitele mepo. Nechapu proc je pred nadrazim zakaz vjezdu. Resil bych na uradu se starostou oboji, jak ruzny metr tak zakaz.
doplněno 24.08.15 09:19: Doplnuji, verejnou moc lze prosazovat jen na zaklade zakona a v jeho mezich, to je zakladni zasada naseho ustavniho poradku. Nejde tedy o dvoji metr, ale o jednani ktere nema oporu v zakone, opira se jen o subjektivni nazor straznika. Proto bych to resil, ze zasady.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.