Výměna ramen u 206

Od: Datum: 22.08.15 19:26 odpovědí: 2 změna: 22.08.15 21:23

Dobrý den, dokázal by mi někdo říci nějaký jednoduchý postup jak normálně vyměnit ramena u Peugeota 206? Dneska jsem jedno sundaval 4 hodiny, vůbec se tam k tomu nemůže, musel jsem si zvedat těhlici heverem abych s tim ramenem vůbec pohnul, samozřejmě mi to pak sjelo když jsem páčil ten čep ven a tak vypadla i poloosa. Nakonec jsem to nadlickými silami vyndal ale nový tam dát prostě nejde. Vadí mi tam úplně všechno a vyndavat poloosu a kotouče a prostě všechno se mi moc nechce. Máte s tím někdo zkušenosti?
Předem díky za všechny užitečné rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 22.08.15 19:35
avatar

Výměna ramene vč. silentbloků za 30 minut kus - na zvedáku v servisu. Doma bych toto nedělal už jen z bezpečnostních důvodů.

Jinak časově to může být náročnější v případě zareznutí či jiného problému...

doplněno 22.08.15 21:57:

počítám, že měníte rameno vč. silentbloků, které už jsou tam vlisované - jestli ne, bez lisu je poškodíte a budete mít na vyhození...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.15 21:23

Nevim jak na peugeotu, ale na felicii jsme s tatou zvládli taky tak za hodinku sundat a to u jednoho se ještě musel uřezávat šroub, protože byl tak zarezlý, že se ožvýkala matice. Původní plán byl vyměnit pouze silentblocky a čepy, raměna obrousit a natřít, ale když jsme to sundali a zjistily v jakém jsou stavu, na pár místech prorezlé durch, až jsme se divily, že to ještě neruplo, tak jsem koupily nové kompletní. Celý předek jsme měli na podpěrkách za výstuhy podlahy a ještě projistotu špalky ani se to nehlo, těhlici jsme si na pravé straně museli taky přizvednout, protože se nedalo dostat na šroub, ale jinak to šlo celkem v pohodě, je jasnéže v servisu by to bylo rychlejší a pohodlnější, ale zase co mi technické možnosti dovolí, si radši vyměním sám, protože vím že je práce provedena poctivě :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.