Přepis osobního automobilu

Od: Datum: 22.08.15 08:58 odpovědí: 4 změna: 22.08.15 10:29

Dobrý den,

v září mi končí úvěrová smlouva na financování automobilu od spol. Essox, která je doposud majitelem velkého technického průkazu na mou osobu, tímto datem bych měl mít závazky vůči společnosti vyrovnány a měl bych se stát majitelem velkého technického průkazu. Chci ale auto ke dni ukončení úvěru přepsat na syna, jaké jsou s přepisem spojeny právní úkony a co vše je třeba k přepisu vozu? Dočetl jsme se, že velký TP, malý TP, evideční kontrola a je nutno sjenat povinné ručení. Názor se ale liší, zda je nutno vozidlo při přepisu vozidla mít platnou STK, či nikoliv. Děkuji moc za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 22.08.15 09:38

Názory..., uvažujte, jak chcete dělat, dojet na EK a nemít STK? A vůbec jezdit? Jak se to dělá se dočtete v z. č. 56/2001, od § 8.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hynekburcik
Datum: 22.08.15 10:29

Děkuji za paragraf, v momentální situaci jsem potřebovalnutně info o STK, auto se samozřejmě musí opravit, ale až posléze, samozřejmě, že vím, že s ním prazatím jezdit nemohu.

Od: mzxy*
Datum: 22.08.15 10:02
Majitelem tp je majitel auta, auto je vase a essoxu dluzite penize, pokud je auto na leasing, tedy pronajate, majitelem auta i tp je essox.zmena vlastnika a zmena provozovatele se provede na zadost vlastnika, po predlozeni tp a orv, evidencni kontroly ne starsi 14 dnu, zelene karty a dokladu totoznosti.zakon nevyzaduje platnou tp, evidencku vam udelaji po predlozeni obou registrcnich dokladu na pristavenem aute.
rozhodujici je kdo je uveden v tp jako vlastnik, pokud tam essox neni a dohoda pri sjednani uveru znela ze tp budou mit do zaplaceni dluhu v trezoru, zadate vy o prevod na syna.
pokud je v tp jako vlastnik essox, zada essox o zmenu vlastnika, ktery muze byt shodns s provozovatelem, odpoved je tedy v tp.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: hynekburcik
Datum: 22.08.15 10:27

Děkuji moc za rychlou odpověď, moc mi pomohla. S pozdravem a přáním hezkého dne Hynek B.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.