Rozbitý přední čep na nápravě

Od: Datum: 20.08.15 10:04 odpovědí: 12 změna: 20.08.15 18:29

Chtěl bych se zeptat zda je nebezpečné jezdit s poškozeným předním čepem, co se může stát? Nestihnu výměnu a zítra jedu trasu cca 1200 km. přesný název vadné součásti: Podpora-/ Kloub. Popřípadě jakou značku nového čepu vybrat.?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fik
Datum: 20.08.15 10:23

Nepíšeš jaké auto a jak moc je čep poškozený. Pokud už velice silně tak bych tak dlouhou cestu neriskoval,údajně by měly být čepy konstruovány tak že by nemělo dojít k rozpojení součástí,ale nespoléhal bych na to,nehledě na to jaké opotřebení vznikne na dalších soušástech

Ohodnoceno: 3x

Od: tomcat
Datum: 20.08.15 10:25

Je tam vůle... Hyundai Santa Fé II

Od: trtr
Datum: 20.08.15 10:35

Zdravím, cestu už bohužel nepodnikejte, mohla by být poslední a to nejen pro Vás, ale i ostatní náhodné účastníky provozu.*modla* Co se týče konstrukce, tak každý konstruktér dnes předpokládá pravidelné prohlídky a včasnou výměnu. Můžete tak lehce skončit bez kola, což ve 130 km/h na dálnici či v zatáčce v i když v meší rychlosti není vůbec super. Pokud by se to stalo, nenaděláte vůbec nic, auto jede tam, kam chce, nemáte možnost měnit směr.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.08.15 10:33
Jestli vylożeně nemlátí a neprojevuje se to třeba vybracema do řízení tak bych byl v klidu a jel

Od: trtr
Datum: 20.08.15 10:37

Co není může po 500 km být, taková závada není sranda. Já bych si to nelajznul, možná nouzově ve stavu nejvyšší nouze, ale přiměřenou rychlostí a na velmi omezenou vzdálenost. To není jako jet s prasklou žárovkou či bez výfuku či s poruchou převodovky.

doplněno 20.08.15 10:38:

Pokud jse o značku, tak pokud seženete, tak ideálně Lemforder.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.08.15 12:23

Mám stejný názor,když se porouchá motor nebo převodovka,auto maximálně nepojede,ale když se utrhne čep tak skončí v pangejtu a prostě s tím nic neudělá,to může řídit třeba šumachr a stejně by se vysekal

Datum: 20.08.15 13:12

Nakonec jsem si zajistil místo v autoservisu a jedu na výměnu ;) nebudu riskovat svůj život ani životy ostatních

Datum: 20.08.15 10:44
Pokud nebude totalne ko tak stim jet pujde. Jen nezapomente mate velke tezke auto , kde ty napravy trpi a po jednom vetsim vymolu muze byt zle.

Datum: 20.08.15 14:35

Rádcové již poradili, jen dodám,jak to ta auta vědí, že je před nimi delší cesta, že se má něco porouchat. Já před rokem, den před odjezdem na dovolenou taky zažil horké chvíle, startér K.O. :)

Datum: 20.08.15 15:52

To mě jednou přímo na dovolený na feldě v chorvatsku praskl chladič,auto narvaný bagáží,minumum nářadí a nikde žádný autodíly,k tomu 35 stupňů a 1000 kilometrů za sebou..nakonec mě zachránil jeden dobrodinec co mě dovezl do města a tam náhodou ten chladič měli

Datum: 20.08.15 16:00

to byla stejně čistá náhoda, že zrovna dneska jsem byl objednán na geometrii kol a při tom narazili na tento problém :D

Datum: 20.08.15 18:29

Proto se auta kontrolují,protože řidič si postupně zvyká na problémy,když auto dejme tomu třeba začne hůře tlumit,řidič si na to postupně zvykne a vůbec mu to nepřijde,a tak je to se vším

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.