Udělal jsem přestupek?

Od: Datum: 19.08.15 16:59 odpovědí: 14 změna: 31.08.15 22:22

Dobrý den, chtěl bych se zetpat. Dnes jsem měl takovou příhodu s jednou řidičkou. Vyjížděl jsem z parkoviště od supermarketu na hlavní silnici, kde hnedka za výjezdem z parkoviště je přechod. Já si tedy najel do hlavní silnice a pustil chodce na přechodu. Poté jsem se začal rozjíždět a řidička vozu jedoucího za mnou na mě začala troubit. Pokud vím ničeho jsem se nedopustil, nebo ano?
Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.15 17:02

Jenom jste ji zbrzdil , hrozně spěchala .

Ohodnoceno: 0x

Od: mzxy
Datum: 19.08.15 17:06

*smich**smich**smich*

skutečně zajímavá otázka

Od: buss®
Datum: 19.08.15 17:30

Nepíšete, jak daleko byla vzdálena, když jste vyjížděl. Ona mohla jet povolenou rychlostí... Takto se nedá odpovídat. Kdybych měl psát na kdejaké troubení...

Od: frodo
Datum: 19.08.15 17:31

Řidička mě prostě dojela. V době, kdyžjsem vjížděl na silnici, byla bůh ví kde.

Od: merkur
Datum: 19.08.15 17:36

Pokud je to přesně tak, jak píšete, tak neměla na vás samozřejmě co troubit. Je to trubka a vy jste postupoval správně.

Ohodnoceno: 2x

Od: hm®
Datum: 19.08.15 17:36

Řidička chtěla ty chodce asi sejmout a kvůli tobě se jí to nepovedlo. Tak se nediv, že byla vzteklá.

Podle mě jsi přestupek neudělal, jestli to bylo, jak píšeš.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.08.15 19:15

Bez podrobné fotky místa jen spekuluji, že se nic nestalo. Ta paní za Vámi netroubila na Vás. Ale na někoho známého.

Datum: 19.08.15 20:24

Upřímě, takové šoféry přímo miluju. Nejprve spěchají z parkoviště či vedlejší cesty a pak dupnou na brzdu. Chodec ještě není ani u přechodu, kde by rozjeté auta či cyklisti na hlavní v pohodě a bez zastavení mohli pokračovat dál...takže já bych troubil taky, ale na kole nemám klakson, takže jen gestikuloval.

Datum: 19.08.15 20:32

Ono je to skutečně těžké, to troubení ani nemuselo patřit fakt vám, a nebo, že patřilo zrovna vám, ale třeba vám nesvítíla brzdová světla , tady je možné tisíc rad i tisíc odpovědí, takže škoda mluvit a psát.., protože nikdy nikdo nenapíše absolutní pravdu a nikdy se ji snad nedozvíte..

Od: parecek
Datum: 30.08.15 22:35

to mu jako nadáváš za to že pustil chodce? tak to seš hodně špatnej případ

Datum: 31.08.15 15:09

...za to, že omezil/ohrozil řidiče na hlavní...

Od: asd1
Datum: 31.08.15 17:18

Nastuduj co znamená "dát přednost". A taky co musí řidič umožnit chodci který se zjevně chystá přejít přechod.

= pokud nevjel přímo před to auto jedoucí po hlavní (to by ohrozil/ omezil), tak žádný přestupek nespáchal. Mmch. to auto jedoucí po hlavní by i bez něj mělo zastavit před přechodem a pustit chodce - na něj by taky troubil? Nejspíš ano...

Datum: 31.08.15 22:22
Já vím, co je to dát přednost. Ty to víš?

Datum: 20.08.15 21:19

Je-li to nutné k odvrácení hrozícího nebezpečí, dává řidič zvukové výstražné znamení

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.