Seřízení 5. dveří felicia

Od: Datum: 19.08.15 14:12 odpovědí: 4 změna: 19.08.15 17:53

Ahoj, nevíte, jestli lze nějak seřídit 5. dveře u Felicie hatchback? Jde mi o to, že mi do kufru teče a guma je nová, tak jestli nejde třeba seřídit bud dovírání, nebo i do stran. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ar
Datum: 19.08.15 14:20

A jste si jistý, že tam teče kolem dveří? V drtivé většině případů, zatéká do kufru kolem zadních světel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 19.08.15 14:52

Občas ještě zatíká i prorezlým rámem pod sklem,a vůbec to nemusí být ani z venku ani zevnitř vidět. Jinak seřídit moc nejde,jenom těmi gumovými dorazy,buď je zašroubovat víc nebo míň,případně se dá ještě laborovat s protikusem zámku na karoserii,ale pozor,označ si původní polohu,pak to totiž můžeš štelovat dvě hodiny než je to dobrý a zavírá se(to byl i můj případ)

Do stran pokud vím nastavit nejde

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.15 15:04

Do stran jedině v rámci vůle šroubů držících panty. Osobně bych na to nešahal (proč taky, hnout do strany se to může leda při bouračce, najít ztracenou základní polohu pak dá makačku). Jak už jsem tu kdysi psal, mně zatékalo do kufru přes děravé fólie pod tapecírunkem zadních, nikoliv pátých, dveří (stojím čumákem do kopce). Po výměně jako když utne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gumid
Datum: 19.08.15 17:53

Jde to i do stran. je tam kus tlustého jeklu se závity, který je pod plechem v karoserii a je uložen jako plovoucí. Stejně tak, jako u bočních dveří.

Na dovření (zatékání) stačí posunout dolní protikus zámku více dovnitř dolů. Je potřeba torx T45. Taky je jekl se závity pod plechem plovoucí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.