Výfuky levně - polská výroba

Od: Datum: 19.08.15 13:30 odpovědí: 14 změna: 10.10.16 00:00

Zdravím Vás,
máte někdo vyzkoušené polské levné výfuky vs nějakou dražší variantu? Originál výfuk (fiat) vydržel tak 5-6 let, polský tuším 4 roky. Zajímá mě jak moc se vyplatí investovat do "lepšího" nebo naopak tam dát to nejlevnější, co jde koupit?

Druhá moje otázka je, jak to že orig výfuk BMW drží 11 let a pořád je v pohodě? Je nerez? Proč je všichni výrobci nepoužívají?

Díky za názory

doplněno 19.08.15 13:37:

zatím mi všechny výfuky vždy prorezly... kvůli mechanickému poškození bych neřešil výdrž :)

doplněno 19.08.15 13:44:

benzín :) BMW nafta, tak to je ten rozdíl?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: filipino28391
Datum: 19.08.15 13:36

múžu se zeptat co se s tím vejfukem stalo? - nám na Fiatu vydržel originál přes 10 let ( pak sme auto pradali tak už nevým ) sice sem ho jednou svařoval .. byl prasklej a trošku rezavej, ale zdaleka nebyl na vyhození

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.08.15 13:43

Záleží taky jestli nafta, nebo benzín.

Na nafťáku mi vydržel i 10 let, ale benzín jen sotva 4-5 let...

Ohodnoceno: 2x

Od: golemak
Datum: 29.08.16 14:48

Prosim na jake strance jdou ty polske výfuky obědnat dik

Od: marekk
Datum: 10.10.16 00:00

Mám dobrou zkušenost tady www.autodily-vyfuky.cz

Od: jmlc®
Datum: 19.08.15 13:46

Máte-li starší auto, které nemusí za dva-čtyři roky jezdit, investujte jen v rozumných hranicích... tj. výfuk na max. 4 roky.

Do nového, které by mělo vydržet min 5 dalších let, investujte za originál.

Datum: 19.08.15 13:59
Já ty polský davám běžne vydržej to co bossal nebo tyll cca 4 roky

Od: asd1
Datum: 19.08.15 14:03

Nafta má zevnitř saze a rezne jen zvenku, benzín vodu a rezne i zevnitř.

Origo Fiat v naftě 10 let a začal už vypadat blbě. Pak jakési polsko po dvou zimách v háji, tak se namontoval původní (naštěstí jsem ho nevyhodil) a s tím ještě tři roky než auto dojezdilo...

Pokud origo vydrží 5 let a polsko 4 roky, tak se origo nevyplatí. Ale pokud origo 10 let a polsko 3 tak už ano. A taky není polsko jako polsko... Hlavní rozdíl je materiál.

Ohodnoceno: 2x

Od: ar
Datum: 19.08.15 14:09

Zdar, jestli chceš jít do levných výfuků z polska tak jedině Polmostrow, ty jsou slušné jak na výdrž,tak i na přesnost rozměrů.

Obloukem se vyhni výfukům od Izawit, ty snad vyrábějí bez výkresů jen podle foto, Ještě se mi nestalo aby pořádně pasoval a nemusel se upravovat. Je to fakt šunt *zed*.

Ano u beninu vydrží výfuk kratší dobu než u nafty (jen si sáhni na ty mastné saze). Pokud jezdíš s benzínem vyloženě město, je ta životnost ještě kratší než u dlouhých tras. Živitnost výfuku prodloužíš i tím, že na dýnku posledního dílu výfuku vyvrtáš dirku 1mm (v nejniším bodě), pak tam nezůstává voda. Některé výfuky to mají i od výrobce.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 19.08.15 19:12
Přesně tak. Tohle je odpověď za 100 bodů. Taky jsem dal jednou v záchvatu šetřivosti střední díl výfuku od izawitu a rok na to jsem musel dokupovat konec výfuku. To jsem už měl peníze, tak jsem koupil bosal. Teda sesadit to dohromady to je jako strkat hranatý vajíčko slepici zpátky do zadku. Není rok abych pod to nemusel lézt , dotahovat spojky a štelovat závěsné gumy.
Musím na obranu toho izawitu jen dodat že už ho tam mám určitě 6 let a vypadá líp než ten o rok mladší bosal.

Datum: 19.08.15 20:37

tátovi sem ten izawit dal komplet na kombi feldu 1,6 a je fakt že sem ho musel kapku poohejbat v držácích aby sedl jak má

pak sem ho komplet i s vlnovcem dával na bratrovu oktu 1,8T kombi a sed jak vosa na bonbon

má ho i švagr na oplu zafira a druhej bratr na oplu vectra B s s montáží žádnej velkej problém nebyl

Od: fik
Datum: 19.08.15 15:02

Některé výfuky jsou nerez a používají se spíš u prémiovějších aut,důvod proč to nepoužívají všichni je náročnost výroby,údajně se nerez nějak hůře tvaruje a taky určitě hůře svařuje. Zase i když vydrží déle,je daleko dražší a když si třeba výfuk mechanicky poškodíš tak pak vysolíš ranec

Jak už tu všichni psali,u nafty vydrží daleko déle,podívej se někdy na benzínové auto v zimě jak mu lítá z výfuku kondenzát vody,benzín není mastný a nekonzervuje výfuk zevnitř,rozdíl ve výdrži výfuku u benzínového a naftového auta je klidně 5 i více let

Na benzínové felicii vydržel originál výfuk 7 let,prvně se rozsypal prostřední díl v místech úchytů(nerentabilní oprava)a za nedlouho poté se rozsypal zadní díl zevnitř(byl ucpaný a z výfuku lezla ta izolační hmota)Na zkoušku jsem vzal na zadní díl poláka(polmostrow) a zatím docela drží,už je to 4 roky a není problém,prostřední je originál a taky zatím drží,je trochu povrchově orezlý ale rozhodně nic vážnýho

Datum: 19.08.15 15:13

No nevím, mám benzínovou Hondu 12 let, výfuk je původní a zdaleka nevypadá, že by byl potřeba v příštích letech měnit. Pokud bych měnil, tak bych tam dal jedině originál a nad nějakým šuntem, co vydrží pár let, bych se vůbec nepozastavoval.

Od: mzxy
Datum: 19.08.15 17:00

nejlepší kšeft je montovat důveřivym klientum levné polské výfuky a tvrdit jim že je to best quality za dvojnásobnou cenu

Od: fik
Datum: 19.08.15 20:24

To je běžná praxe u všech dílů,ne jen u výfuku,nakoupí se nejlevnější viká china nebo podobný šunt a pak se to namontuje jako kvalitní díl za patřičnou sumu,člověk co se nevyzná v autech to nemá šanci poznat.teda má šanci poznat,ale většinou po tom co na ten díl skončí záruka a rozsype se to znova

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.