Zrušení povinného ručení - odhlášení i z reg

Od: Datum: 18.08.15 15:10 odpovědí: 8 změna: 04.09.15 12:46

Čau, zeptám se, chci zrušit povinné ručení na motorku a na internetu jsem se dočetl, že musím odhlásit vozidlo i z registru vozidel když nebudu plati pojištění. Je to tak? Když ho odhlásím ze značek, můžu ho potom zase bezproblémů přihlásit kdykoliv? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 18.08.15 15:20

http://www.auto.cz/od-1-ledna…odlozena-auta-prihlasit-83994

platí i pro motorky

doplněno 18.08.15 15:33:

pardon - jsem to blbě pochopil...

nové uložení do depozitu by mělo být bez potíží, jen nesmíte propásnout TK

doplněno 18.08.15 15:40:

https://www.ostrava.cz/cs/ura…registru-vozidel-tzv.-depozit

Tak depozit stále funguje, na podmínky se zeptejte přímo ve vašem MU - ale obecně se dají SPZ na úřad, zapíšete do TP, se kterým půjdete zrušit pojištění. Při zprovoznění uděláte pojistku a půjdete vyzvednout SPZ.

Pokud byste přišel po termínu, kdy vám propadla TK, nedají vám značky...

Snad jsem to pochopil správně - někdo mne tu jistě dokáže upřesnit či napravit...

doplněno 18.08.15 16:45:

nebudete - už se ČKP na pokuty vykašlalo... ale když pojedete bez pojištění nebo dokonce způsobíte nehodu, budete mít na celý život vystaráno

Ohodnoceno: 0x

Od: lalal
Datum: 18.08.15 15:51

No chtěl jsem vědět jen to, když nebudu mít pojištění a budu mít moto přihlášenou, tak abych neplatil nějaký pokuty,penále.

Datum: 18.08.15 15:25

Takže to známená, že jakmile bych odhlásil už nepřihlásím?

Datum: 18.08.15 16:49

Lalale-Jmlc Ti píše jasně-dáš RZ do depozitu,odhlásíš PR,Ale na vyzvednutí musíš mít paltnou technickou,pokud prošvihneš termín STK-nevydají RZ dokud nebude čerstvá!

doplněno 04.09.15 14:57:

Ještě doplnění-dotaz,neexistuje ještě pro mopto jen sezonní pojištění?Jeden čas bylo,uzavřela se smlouva kde se platilo jen od počátku dubna do konce září,značky nemuseli do depozitu,ale mimo se nesmělo jezdit!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.08.15 17:02

Pokud nemáte pojištění, značky se musí uložit na registr. Zpět to jde hladce, musíte mít platnou stk a pojištění. Toť vše.

Od: jmlc®
Datum: 18.08.15 17:33

ještě by mne zajímala kubatura - jestli pojištění stojí 590,- a poplatky za depozit jsou 200,-- vyplatí se to? Vč. cesty a času na úřadě...

doplněno 18.08.15 19:56:

http://www.epojisteni.cz/povi…klik&utm_campaign=AP-S01_048b

http://www.klikpojisteni.cz/p…ovinne-pojisteni-vozidla-0123

srovnávačů je mraky

doplněno 04.09.15 15:12:

Existuje POV na dobu určitou. Z pravidal se dělá roční s automatickou prolongací, ale lze pojistit třeba jen na měsíc, půl roku, atd.

Datum: 18.08.15 17:52

No asi to nechám být, ale přejdu k jiné pojišťovně. Česká chce za 125cc 1020Kč ročně. Která pojištovna je levnější?

Bez pojištění bych do auta ani na motrku nesed, jasná věc.

Od: radim*
Datum: 04.09.15 12:46

Cenu si porovnej sám. Na netu platí, že můžeš mít 15% slevu a pokud nekývneš na první nabídku, můžeš tam zavolat, že jsi někde viděl něco levnějšího, zda ti nevyjdou vstříc, stejnou psychologii můžeš pak zkusit na pobočce a vybrat si to co ti vyjde levněji, se stejnou kvalitou.

Já osobně na kvalitu u povinného ručení moc nekoukám. Je mi jedno, zda pojišťovna platí, nebo neplatí a dělá průtahy. Pokud se něco semele a do někoho ťuknu, tak je to starost poškozeného. Já s pojišťovnou komunikuju pouze tak, že jim nahlásím pojistnou událost a o zbytek se nestarám. To ať si vyřeší poškožený.*haha* *cert* Moje zákonná povinnost je tím splněná. Ušetřené peníze pak jde hodit do kvalitnějšího havarijního pojištění, pokud by jsi měl nový stroj.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.