Přepis auta

Od: Datum: 14.08.15 17:20 odpovědí: 13 změna: 15.08.15 21:05

Zdravím potřebuji poradit ohledně přepisu mého auta na nového majitele..Auto jsem koupil v olomouci a pak ho chtěl přepsat ve svém kraji tzn.. pardubický-moravská třebová a tam mi řekli že musím auto přepsat tam kde bylo naposledy registrované a to byl olomouc..Tak se chci zeptat zda i ted se bude muset do olomouce když je tam auto registrované posledně Díky za odpověd

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.15 17:59

Pokud budete prodávat,tak kupec nebude nmuset vůbec něco registrovat! Vy jako prodejce společně s kupujícím na VAŠEM místně příslušném úřadu provedete ZMĚNU!

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 14.08.15 22:34

Ano, vždy v místě prodejce, pokud půjde o změnu RZ, tak i u vlastního úřadu. V čem vidíte problém? Pane, zaspal jste. Auto koupíte na sebe, zaregistrujete. Načtěte si zákon, od § 8. Ale nemusíte tam osobně, dá se to udělat i přes ověřené plné moci. Za takovou dobu účinnosti novely zákona a nevědět ... Už tolikráte zde přemílané.

doplněno 15.08.15 11:39:

Registrační místo je tam, kde prodejce měl, má trvalý pobyt. Tak tomu vždy bylo a zatím je. Tudíž ten OL. Toto nevědět ... Na vlastní úřad pak jen při změně RZ.

Od: robin*
Datum: 15.08.15 11:19

No jo to je sice vše hezké..ale když jsem chtěl auto přepsat tak mi na úřadě neřekli že v místě prodejce ale tam kde bylo auto naposledy registrované a to je olomouc

Datum: 15.08.15 14:29

Takže budu muset s budoucím majitelem na úřad v mém trvalém bydlišti a tam ho uvést jako nového majitele? Řeším tohle poprvé je mi 19let a vůbec nic o tom nevím..Kupec je ode mě 160km a bohužel nepřichází v úvahu aby jel dvě cesty..šlo by to vyřešit nějak jinak? Třeba prodejem bez nutnosti přepisu? Díky za rady

Datum: 15.08.15 15:25

Prodej bez nutnosti přepisu jde - pokuty z kamer a parkovišt ti budou chodit do konce života ,

Přepis udělat spolu ,jedinné správné řešení .

nebo jeden druhému dát ověřenou plnou moc - 30 kč a vše udělá jeden z Vás , ale taktéž se můžete kvůli slibům s převodem nahánět do konce života .

doplněno 15.08.15 15:31:

Máš ho vůbec na sebe přihlášené?

doplněno 15.08.15 15:40:

Už to vidím ,

nemáš ,

abys mohl dělat nějaký úkon na registru , potřebuješ ověřenou plnou moc od prodejce v OL .,tam můžeš přímo registrovat na nového majitele , když od něj dostaneš opm ( sebe v registraci vynecháš ).

K evidenčce potřebuješ auto i doklady od něj .

doplněno 15.08.15 15:44:

Ty jsi nějaký zmatkař , tam píšeš OL , ted už zase na sebe přihl, napiš pořádně co je ve VT , pak se snad odlepíme ,

Datum: 15.08.15 15:39

Ano auto je přihlášené normálně na mě..jen nevím jak tohle vyřešit..kdyby mi on dal plnou moc mohl bych to nějak dořešit za něj?

Datum: 15.08.15 15:46

Omlouvám se špatně jsem se vyjádřil..já jsem ten prodejce a kupující je kamarád z Opavy cca 160km od mého trv. bydliště..Já jsme auto kupoval od majitelky která bydlí v Olomouci a tam jsem ho musel i přepsat na sebe přepisoval jsem ho s plnou mocí od té majitelky..Ted chci auto prodat ale velký problém je dálka 160km kupující chce jen jednu cestu a to pro auto,tak nevím jak to vyřešit..Díky za každou radu

Datum: 15.08.15 15:44

Vůbec nemusíš s kupujícím na úřad ve tvém bydlišti! Ať Ti pošle ověřenou Plnou moc.Ty bez jeho přítomnosti uděláš evidenční kontrolu (cca200kč) dojdeš s protokolem EvK ,jeho PM a doklady svými a doklady od auta (TP+ORV+ZK-ta může být tvoje ) a penězi (800kč spr.poplatek + 0 ;3000 ; 5000 ; 10 000kč dle emisní normy euro) na úřad a provedeš změnu.Kupující přijede,klidně v neděli,zaplatí Ti Kupní cenu + poplatky,ty mu předáš doklady od auta psané na něj,auto+ klíče od něj a dohodneš jak se ZK Zdali bude mít svoji nebo mu ji půjčíš na cestu domů a pak zrušíš PR!

To V případě že nemůže ,nechce atd přijet v pracovní den!Doporučuji nedávat mu svoji ověřenou PM a doklady od auta s tím že změny nahlásí sám ,stejně by musel do tvého bydliště!

doplněno 15.08.15 15:45:

Libore netahej sem Olomouc! Robin sice koupil autí v OL ale bydlí jionde a tudíž nemusíjako majitel do OL ale na svůj úřadv xy!

Od: layborrr
Datum: 15.08.15 16:03

diesel - nahoře je psáno - že ho chtěl přepsat (nenapsal že je přepsané ) - tudíž jsem myslel že ještě není přepsané na něj ,

máš to dobře ale nesmí si to ten kupující na poslední chvíli rozmyslet

( pak by byl vůz neprodaný + finance v háji , ale byl by přepsaný na nového majitele )

doplněno 15.08.15 16:16:

jistota je jen jedna - až dojede tak vše dělat spolu .

A jestli ho ještě neviděl (něco se mu nebude líbit ) tak bych do nějakého předčasného přepisu ani nešel .

Datum: 15.08.15 16:12

Díky takhle by to asi šlo..ale zase nemám tu jistotu že kupující dojede a že si auto fakt koupí..ale zatím je vše na dobré cestě..ale chtěl bych se nějak pojistit

Datum: 15.08.15 16:23

A ještě jedna otázka..dala by se nějak napsat smlouva u které by kupující nemusel auto hned přepisovat?

Datum: 15.08.15 17:51

Ne nešlo-při nepřepisu Hrozí pokuta až 50 000kč!Nejlepší varianta jak jsem písnul úplně nahoře-vše spolu-Evk,úřad...Tím Vám pak odpadnou případné starosti-došla mi pokuta za parkování v ulici Jablečná v Ostravě,neboproblémy typu-nemám auto,ani doklady ale jsem v registru-jak to řešit!Prostě pro Vás jako prodávající-kupec dá PM a Vy provedete změny nebo oba společně!

Doufám že tímto Vám již docvaklo,že jinak to bez problémů nejde!Nevěřte cizím že za Vás něco udělají!

doplněno 15.08.15 22:55:

Kolego Mzxy-to ja asihoooodně složité když někdo nedokáže pochopit co je pro něj jako pro prodejce to nejlepší!

Od: mzxy
Datum: 15.08.15 21:05

datovou schránku mi stát zťídil bezplatnľ za 3 dny

také elektronický certifikát k podpisu

sednu si doma na zadek k pc, napíšu plnou moc, elektronicky jí podepíšu a odešlu emailem nebo datovou schránkou

pak jedu už jen jednou ( jedna cestaä - pro auto

záleží na domluvľ s prodejcem

stát vrazil miliardy z EU penez do elektronizace, bohužel je to pro bezne uzivatele pomerne složité, proto to jen málokdo využívá, ale usetri to casto cestu na urady a podani datovou schrankou je bezplatneň

ale jak jsem rekl staci obycejny email s elektronickym podpisem, do USB-cka pocitace se vlozi mala flashka s ceetifikatem a proste se klidne na možmnost PODEPSAT ( elektronicky/ nemusi s epkazde na postu staci jendou zaridit si certifikat

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.