Ochrana proti průvanu

Od: Datum: 14.08.15 13:35 odpovědí: 8 změna: 15.08.15 17:54

Dobrý de. Máte někdo zkušenosti s ocranou proti průvanu,je to plexi co se dává na okno.( Nevím jak se to správně jmenuje.) J e to funkční? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 14.08.15 16:01

Zdravím, jsou to tzv. ofuky, ale zkušenosti s nimi nemám. Pokud je chcete, budou muset mít atest, jako všechno co se na auto přidělává.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.08.15 16:05

Když máte stažená okénka tak dva, tři centimetry, tak nefouká přímo na hlavu. Dávám si je na každé auto.

Datum: 14.08.15 17:08
Co jsem viděl,je možné koupit snad na každý model.Ale zatím žádný mne nezlakal koupi si to!A to z jednoho důvodu.Horní část těchto ofuků je asi tak 5cm a nevím,ale připadne mi to málo.Když jsem si v roce 1997 koupil ibizu (španělskou-bez SÚ fiatu, a ještě i bez VW)takbyla s těmito ofuky-horní vododrovná část byla asi 15 cm a do šikmé části,dole u spodní hrany skla u dveří byla asi 25 cm! Okno jsem mohl,aniž by to bylo vidět ,nechat otevřené až 10 cm a to bez ohledu na počasí.Pravidelně v zimě jsem nechával-nikdy nezamrzlo čelní sklo zevnitř, atd.Já za sebe dávám (i když si myslím že jsou malé!) dávám ofukům *palec*
doplněno 15.08.15 15:57:

Tak Hejkálku a Nickysi-to jste asi jediní!?

osobně ty co jsem měl na ibize-hlučnější bylo jen otevřené okno bez ofuků než otevřené okno s ofuky a daleko hlučnější je šíbr!

Datum: 14.08.15 21:39
Při dešti nebo ostřikování skla nic nenateče dovnitř, ideální pro kuřáky co ,,klepou" z okýnka..

Datum: 14.08.15 21:49

Já mám ofuky na starém autě, nebyla v něm funkční klíma, tak jsem si koupila ty ofuky. Bylo to super třeba i v zimě, nebo v dešti, kdy se mlží okno a není možné na něj zapnout klimu, stačilo pootevřit trochu okna, dovnitř nefučelo a rosa ze skla šla rychle dolů.

Funguje to ale jen když okno otevřete těsně po velikost ofuku, ne úplně dokořán

V létě jsem k tomu používala otevřený šíbr, protáhlo to horký vzduch rychle ven.

Datum: 14.08.15 21:55
Já je po pár měsících vyhodil, podstatně zvyšují hluk při rychlejší jízdě. Bohužel.
Jinak dobré, na ten déšť,větrání, jak píší výše.
doplněno 15.08.15 16:04: Zřejmě můj malý japonský vůz má jiné aerodynamické poměry za A sloupkem než auta jiných značek.
Ale hučelo to pěkně. Asi rezonance materiálu ofuků při určité rychlosti.

Od: nickys
Datum: 15.08.15 15:49

Tak tuhle "vychytávku" bych snad i zakázal. Jednou jsem to koupil a do 24. hodin byly v popelnici. Měl jsem totiž pocit, že mi zbytečně omezují výhled přes sloupek. Je přes to vidět, ale všechno je to jakoby v akváriu. Abych někde navečer přehlíd třeba chodce, za to mi ten krám opravdu nestojí.

Datum: 15.08.15 17:54

Ahoj. Tak, na Favoritovi jsem to měl a jak skončil, tak jsem to hned za asi 450 Kč koupil i na Feldu. Jsem s nimi spokojený a nemá to chybu. Spolu se střešním oknem, je to takřka dokonalé. Klima by se taky hodila.

doplněno 15.08.15 19:58:

U Tilera z Loužnice jsem si koupil na přední blatníky i ,,okrasné lemy,, .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.