Cukání důvod?

Od: Datum: 13.08.15 20:44 odpovědí: 3 změna: 14.08.15 10:36
Dobrý večer,
Mám otázečku,už delší dobu pozoruji když jedu že když zařadím rychlost a normalně pustím spojku a přidávám plyn tak cca po 3-5sekundách co už mám nohu na plynu auto cukne,škubne,bud jednou nebo 2x za sebou… a pak už nic,nedělá to vždycky…ale je to nepřijemné nemáte tipy co by to mohlo být cca?je pravda že auto ztratilo i výkon rozjíždí se pomaleji a i celkově,děkuji za případnou odpověď Zuzka
Ps:motor zetec 1 25 ford

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.15 08:14
avatar

Vyzkoušej nejjednosdušší cestu. Nejprve diagnostika. Pak se uvidí, ale přikláněl bych se k lambda sondě. Ale těžko diagnostikovat podle pár řádků.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 14.08.15 08:43

Neděláte chybu při rozjíždění?

Zkuste při rozjíždění motor více vytočit a až poté přeřadit na vyšší rychlostní stupeň. Současně je nutné právně obsluhovat spojku a plyn. Po přeřazení na vyšší rychlostní stupeň, plyn přiměřeně přidat před tím, něž pozvolna uplně pustíte spojku do záběru.Motor po přeřazení musí mít přiměřeně vyšší otáčky než odpovídá právě zařazenému vyššímu rychlostnímu stupni, tak aby spojka byla pustěna do záběru, nikoliv do volnoběhu motoru.

Zdravím -miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 14.08.15 10:36

Svíčky kabely cívka. Jako první bych zkusil projet to s jinou cívkou - poměrně častá závada... - není jiskra = nezapálí směs = škube to. Delší jízda s tímhle může zničit katalyzátor (benzín hoří až ve výfuku resp. v katu)

Diagnostika to nezjistí, max. vyhodí chybu v emisích...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.