Sporná situace přednosti v jízdě

Od: Datum: 13.08.15 05:11 odpovědí: 12 změna: 14.08.15 22:59

Zdravím rádce,

zajímalo by mě, jak by jste se zachovali v situaci, která se mi přihodila před 2 dny. Na přiloženém obrázku je ulice, obousměrná, po jejímž levém boku parkují auta. Přohodilo se, že jsem na tuhle ulici vjel, když po ní nic nejelo, a to ve směru k místu odkud je pohled fotky (červená šipka). Po ujetí téměř celé délky ulice vjel do protisměru jiný vůz z ulice vpravo (modrá šipka), a zastavili jsme se naproti sobě v místě, kde se šipky střetávají.
Já samozřejmě hned ukázal, aby modrej vycouval, protože jsem tudy jel první, měl jsem ulici skoro ukončenou, a neměl jsem kam uhnout - zamnou jelo další auto. Načež se pán z modrého auta velice rozohnil, snad tím horkem, vyskočil ze svého auta k mému, a cholericky mi začal velice sprostě nadávat :) Něco o pánském přirození, jestli tam mám málo místa na projetí,a podobně. Nemusím vám snad popisovat, jak moc jsem se musel ovládat, abych nevystoupil z auta a nesmázl ho jako mouchu. Pán byl celkem odvážnej na to že byl jak párátko a já mám 2 metry/130 kg. Po chvilce řvaní a poté co posbíral ze země kousky plastů ze svých dveří které opustily své místo jak s dveřma liskl když na mě naběhnul se vrátil do svého auta, a čekal. No tak jsem to zkusil projet :) Chlápek na svým autě musel sklopit u sebe zrcátko, já měl od svého zrcátka k jeho kastli cca 1cm, a od aut zaparkovaných napravo odemě odhadem 5cm. Když jsme byli na úrovni vedle sebe, neodpustil jsem si samozřejmě ho zjebat jestli mu tohle přijde normální, i nějaké to sprostší slovo padlo. Mimochodem přítelkyně která jela semnou si všimla, že nejedno zaparkované auto už má rozbité zrcátko, takže na té ulici je snad i normální že se dřou zrcátka a plechy.
Tak mi povězte, jak by jste se zachovali vy na mém místě, jestli je moje úvaha o přednosti v jízdě v tomto případě správná. Jezdím tudy často, a když vidím, že někdo po ulici jede, nechám ho projet, a pak až do ní vjedu. Tohle se mi tedy stalo poprvé.
DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.15 05:42

Myslím si, že popsaná situace spadá do kolonky "uhýbá - popř. i couvá - ten pro něhož je to snažší a méně nebezpečné". Byť byla překážka na vaší straně vozovky, řekl bych že jste byl v právu vy...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.15 06:28
avatar

Co je na tom sporného? Ta stojící auta tam zaprvé nemají co dělat. Za druhé souhlasím s prvním příspěvkem. I když jste měl na své straně překážku a měl jste dát přednost protijedoucímu, tak pokud jste tam vjel první, aniž jste ještě přednost dával nemusel, měl protijedoucí couvat, pokud to bylo pro něj snazší.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mzxy*
Datum: 13.08.15 07:15

co je jednodušší, couvat 150 metrů nebo couvat 7 metrů?

na tvém místě bych se sem styděl napsat, ale takových bezohledných, nic nechápajících tvorů jezdí kolem nás víc...

bohužel...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.15 07:42
avatar

mzxy: proč byste se styděl to sem napsat na jeho místě? Dle mého byl v právu a stydět se má ten druhý:)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.08.15 08:00
Jestli to chapu dobre tak tazatel projel celou ulici az k sipkam a pak mu tam vjelo auto... couvat mel ten co tam vjel. Protoze ten co se rozciloval by couval 7 metru ne 150... takze za me mel couvat rozohneny ridic...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 13.08.15 09:45

Řidič s velkým "Ř" by do té ulice podle té modré šipky vůbec nevjel a počkal, až se mu uvolní průjezd a nebylo by třeba řešit, kdo bude couvat. Řekl bych, že musel vidět dostatečně předem, že je v protisměru obsazeno. A když už by tam nějakým nedopatřením vlétl, tak by měl bez rozčilování vycouval.

Já bych to přičítal tomu vedru.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.08.15 09:49
avatar
Lidem z toho horka hrabe. Kdyz chytnes kretena tak je lepsi , nebot nekdy tam muzete cekat az do vecera.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.15 09:53
avatar

Hlavně tam ten cholerik neměl vůbec vjíždět, měl vám umožnit dokončit vyjetí z vozovky.Tak by reagoval každý normálně myslící řidič.V době, kdy jsem si dělala řidičák, bylo v pravidlech silničního provozu jasně řečeno, že právo přednosti v jízdě má ten, který nemá na své straně překážku, ale jestliže už protijedoucí vozidlo překážku přejíždí, musí mu řidič umožnit dojetí. Určitě to platí i dnes.Bohužel v dnešní době agresivita a bezohlednost řidičů stoupá, s tím nic nenaděláme.Akorát mě napadá rčení "Nejhorší je srážka s blbcem"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.15 09:55
avatar

Ale kolegové řidiči, každý potkáme denně nešikovného šoféra. Rozčilovat se na druhého je zbytečné. Cholerik si potřeboval zanadávat a tak si našel beránka, na kterého to zkusil.

Podobnou situaci jsem zažil s autobusákem, ten se postavil proti mne a čekal...dokonce si vytál noviny a začal je číst. Nežli bych se rozčiloval a hádal, přejem jsem přes chodník pryč.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 13.08.15 10:53

Zachoval bych se podle zákona. Nebo vyhraje drzejší, či ohleduplnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 13.08.15 16:12
Diky vsem za nazory, vpodstate jste mi potvrdili to, za cim jsem si stal. Posledni dny jsou lidi jak pomateni, asi bych to taky pricital tomu vedru, jsou unaveni, nevyspani, a pak nervni. Prijde mi, ze koncentrace nervaku a blaznu u nas na sidlisti je vetsi nez jinde, nevim cim to je, treba jsou oni normalni a ten co je jinej jsem ja :)
Datum: 14.08.15 22:59
avatar

No já myslím, že kdyby bylo deset pod nulou, tak by to stejně nedopadlo jinak. Takže vedra s tím nemají co dělat...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.