Koupě vozu aaa

Od: Datum: 13.08.15 00:53 odpovědí: 29 změna: 20.09.15 18:54

Dobrý den, kupuju si auto na dojíždění do prace s malou spotřebou a narazil jsem na tento inzerát http://www.aaaauto.cz/cz/peug…d=90803299#make=92&model=1330

Podle najetych km se prakticky jedna o stav nového vozu za super cenu. Stáčí se v "ackach" tachometry? Auto vypada fakt pěkně. Přemýšlím, ze bych tam zajel. Co myslíte? Nechci se nechat napálit.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 13.08.15 01:07

Omleto už n krát. Je v podstatě fuk, od koho se auto kupuje. Najdte kopu spokojených, co nakoupili v AAA (koupila tam i dcera Pontiac a nestěžovala si), ESA a jiných bazarech a pak ty, co koupili od občana a zplakali.
Prohlédnout řádně, nechat prohlédnout, prověřit. Nebýt puťka. Už někdo žaloval AAA za stáčení tacho?

Ohodnoceno: 0x

Od: ivosek1
Datum: 13.08.15 17:35

Na krátký cesty do práce dobrý. Na litrovej motor 50kw to i ve dvou pojede hezky. V tomhle autobazaru asi taky koupím něco podobnýho. Na vesnici je jedno auto málo.

Datum: 25.08.15 20:47

Kolega koupil u AAA Fiat Marea asi 13 let starý s ujetýma 115 tis. Pod sedadlem našel smlouvu s bývalým majitelem, kde bylo ujeto 245 tisíc... Bohužel se na to vykašlal:(

Od: au1
Datum: 13.08.15 02:07
U aaa jsou trosku jiny praktiky, proctete internet. Jde o to, ze inzerovany vozidlo vetsinou neni na pobocce, kam chcete jit, a musite slozit nejakou zalohu (2000kc) aby vam ho privezli. Ty uz pravdepodobne neuvidite. Co nasleduje pak je ve hvezdach, auto muze byt v zoufalym stavu, nemusi mit vybavu jakou ma inzerovanou, a podobne "drobnosti". Muze byt ale taky vse naprosto v poradku, coz bych vam pral, ale neverim tomu :)
Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.08.15 06:38

Tohle magické zaklínadlo "stav tachometru"... Kupujte auto podle technického stavu a ne podle stavu tachometru. Já osobně, pokud bych kupoval v bazoši, tak auto s najetýma aspoň 200 tis. Navíc, auto po dědulovi, kterej najede 2500 ročně může být paradoxně v horším stavu, než se většinou předpokládá. Dědek asi moc vyježděnej nebude a podle toho mohlo autí dost trpět třeba...

Datum: 13.08.15 06:53

Jsou to dvě odlišné věci. Stav tachometru vs. počet najetých kilometrů! Pochopitelně se s oblibou používá to první...

Od: mzxy
Datum: 13.08.15 07:11

já to koupil v německu pro dceru za 1790 éček , v sezoně, kdyby to bylo v zimě měl bych slevu, se skutečným stavem tachometru 130 tisíc, bez legend, lží překupníků a faktur, které po dobu 30 dnů "nahrazují technický průkaz", s pečlivě vyplněnou servisní knížkou a sadou malých zimních kol

Datum: 13.08.15 10:18

Má to servisku, a jestli je řádně vyplněná, tak by kilometry nemělo byt takový problém prověřit. I když zfalšovat se dá teď všecho. Já osobně kupoval v áčkach tři auta,a neměl jsem žádný problém. Ale je to holt ojetina, a to je vždycky sázka do loterie.

Od: asd1
Datum: 13.08.15 15:09

8 let starý miniauto za 90 tisíc? I kdyby bylo v super stavu tak je to hoooodně drahé...

Datum: 14.08.15 23:02

Jak devadesát? Je tam něco přes šedesát tisíc, buheheé ) I tak by to bylo drahé

Od: dobry
Datum: 14.08.15 23:11
Ernie 60 je na leasing, df 120, hotovost 90

Od: uzjetotady
Datum: 13.08.15 17:52

Samozřejmě se stáčí tachometry, to ti dá rozum že by to normálně nebylo možný, to auto je jen umytý, má najeto o sto víc, privátně se takový (kompakty) dají koupit z první ruky(v ČR) za 75 000,-

Přesto se to dá vzít a ještě ti dlouho vydrží.

Datum: 13.08.15 20:35

Dělám v AAA auto a tachometry se tam v žádném případě nestáčí! Otázka jestli to udělá někdo jiný, před prodejem nebo na popud prodejců... Z vlastní zkušenosti např. Oktávky které prodáváme mají jen málokdy najeto přes 200tkm.. At uz jde o 1 nebo 2 generaci, takže v tom něco bude..

Osobně bych nedoporučil kupovat ojetá a starší auta z bazarů.. Raději od soukromníka.. Vždycky to vyjde mnohem levněji a samozrejme je vhodné vzít někoho, kdo autum rozumí..

Datum: 14.08.15 23:03

Aha, takže v áčkách autům nerozumí, jo? Oktávka pod 200 tkm ještě existuje? To je teda krmení...

Od: david*
Datum: 16.08.15 18:42

Jistě jednu máme doma najeto 85 tisíc ročník 2000 :)

pro rejpaly máme ji od novoty.

Datum: 14.08.15 23:16

Prý je u nás skoro každé auto stočené :( Hnus k zblití :(

V aaa bych nekoupila ani žárovky do auta :( Navíc to co inzerují, mnohdy ani nemají. Na netu se to recenzema na ně jen hemží.

Datum: 14.08.15 23:20

Důkaz k tomu tvrzení je? Kolik aut jste tam zlatokopko koupila a kolik případů jste dala k soudu?

Datum: 14.08.15 23:35

K soudu za co? u nás stáčení není trestné :( u nás je to v podstatě běžná obchodní praktika :(

Datum: 14.08.15 23:41

Ale kdepak, já bych řekl že se jedná o klamání kupujícího, je to vlastně podvod a jako takový určitě ne státem povolený.

Datum: 14.08.15 23:48

Klamání spotřebile to je, ale za to je malá pokutka, jako trestný čin podvodu je to v podstatě neprokazatelné, tam je potřeba prokázat úmysl, a hlavně ho prokázat tomu, co to stočil. Vždyť na internetu se běžně dá najít inzerce ve stylu "stočím tachometr".

Netvrdím, že to stáčí aaa, já jen psala, že bych si u nich nic nekoupila.

Datum: 14.08.15 23:45

Mýlíte se, kolik stáčení tacho jste oznámila? Máte důkaz? Jinak kecáááte, osočujete a držte ...!

doplněno 15.08.15 00:00:

Zlatokopka kecááá a nemá důůkaz!

Datum: 14.08.15 23:51

Bacha na infartk.

Datum: 15.08.15 00:03

Dobře máte pravdu, ždné auto u nás není stočené, a pokud náhodou je, tak vždy za to byl někdo odsouzen. :-D :-D :-D

Jste spokojen s takovouhle odpovědí? Bych vás nerada měla na svědomí :-D

Datum: 15.08.15 00:07

Nikdo prece nepise ze auta nemuzou byt stocena. Ale musite mit k tomu dukaz.

Datum: 15.08.15 00:15

Když si to auto připojíte na kabel, tak v některých jednotkách se dá najít jinej stav km, než máte na palubovce, jenže tím nedokážete, kdo to stočil, a už vůbec ne, pokud to šlo přes bazary a je tam více majitelů.

Nejde to najít každým kabelem, musíte k tom mít speciální program, ale ani ten viníka nenajde, ani to nebude klámání, pač nedokážete, že to stočil ten co vám auto prodal.

Datum: 17.08.15 19:51

Zzzlatokopko -je trestné,ale téměř nikdo to neprokáže /je to téměř nedokázatelné/ a již vůbec ne proti týmu právníků ve velkých bazarech!

doplněno 17.08.15 19:53:

kabel je vám hov... platný ne každý jouda co má kabel a kněmu taky PC a ktomu i program-diagnostiku toto dokáže vyčíst!Mnohdy to nedokáží ani v autor.servisech!

doplněno 17.08.15 19:57:

Morricone-když jsi řekl A tak řekni i B!

Pokud víš co chceš koupit a nenecháš se ukecat, víš co na chtěném autíčku zkoumat-potom ano máš pravdu!Jenže v Bazarech spoléhají na to,že když jsi tam tak koupíš a navíc na klasiku-českou povahu_Já znám vše,kdo mne může o...?Na co ssebou mechanika!Pak se tito "znalciů diví že nedojeli s aute domů-protože při koupi nezkontrolovali,neprověřil a mnohdy si auto ani důkladně neprohglédli!

Od: morricone
Datum: 16.08.15 08:48

S AAA mám bohatou a dobrou zkušenost, za mne mohu jen doporučit. Maximální spokojenost v áčkách zatím ze všech autobazarů kde jsem měl tu čest být. Výběr/garance/záruky.

Ohodnoceno: 4x

Od: mammulla
Datum: 17.08.15 19:22

Určitě budou dva tábory. Ti, co nakoupili a jsou nespokojení a ti, co nakoupili k plné spokojenosti. Mám známého, který patří do té druhé spokojenosti a to u Áček nenakupoval poprvé. Takže se mu koupě tam osvědčila. Určitě to chce dobře auto prohlédnout, nejlépe s někým, kdo tomu rozumí a věřím, že když vyberete, že budete spokojeni.

Od: pardal
Datum: 20.09.15 18:54

Vem s sebou někoho, kdo tomu rozumí, zajeď si auto nechat prohlédnout do servisu a uvidíš. Já mám teda auto funglovku, ale kolega si do Áček byl už pro několikáté auto a je spokojen, takže bych se toho nebál.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.