Grand Cherokee 3.1TD PŘEVODOVKA KO?

Od: Datum: 12.08.15 10:32 odpovědí: 7 změna: 12.08.15 15:17

Zdravím, dělám převozce v autobazaru a vozím auta z jednoho do druhého bazaru.. Včera přišla řada na Jeepa Grand Cherokeeho.. Dal jsem mu samozrejme prednost, pred vsema fabiema, oktavkama atd.. Hodně jsem se na něj těšil, ale byl jsem dost zklamán.. Auto bylo zřejmě ve velmi špatném stavu.. Po zapnutí světel nesvítil jediný digitální údaj uvnitř vozu..

Ujel jsem asi 30km po dálnici, všechno relativně v pohodě, tachometrových 140-150km/h.. Potom začalo stoupání.. Automat si podřadil a zachvíli se rozsvítila kontrolka O/D OFF což znamená, že se uzamknou jen 3 rychl. stupne a auto dál neřadí.. A chvíli poté další kontrolka a to: TRANS OVER TEMP. V překladu nejspíše přehřátí převodovky? Zastavil jsem, otevřel dveře a cítil jsem takový zápach spáleniny a dost velký.. Nechal jsem auto stát asi 10 min a zas vyrazil a všechno se stalo znova, jen s tím, že při brždění a potom při rychlostech nad 60 km/h začalo auto strašně vibrovat! A to tak, že se nedalo bezpečně zastavit.. Takové vibrace jsem ještě nezažil..

Nevíte někdo co s tím mohlo být? Dost by mě to zajímalo... Dostal jsem příkaz, že to auto prostě musím doručit at se děje co se děje, být to moje auto, tak radši volám odtahovku.. Ve výsledku trasa dlouhá 150km ujeta za něco málo přes 4 hodiny..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: karel123*
Datum: 12.08.15 11:44

Auto stoji v autobazaru na prodej?

No to zas nejakej chudak naleti,az si ho jako zanovni a v dobrem stavu koupi!

Ohodnoceno: 0x

Od: grandcherokee
Datum: 12.08.15 11:54

Ano stojí... Bohužel vám nemůžu říct více... Jistě mě chápete.. Pokud se auto neohřeje a neprovede se s ním delší zkušební jízda, tak bohužel nikdo na nic nepřijde.. Ale vypadá to, že zatím na prodej není.. Co jsem tam dneska byl jen na otočku..

Zánovní není, má najeto přes 200tkm..

Od: axusŽ
Datum: 12.08.15 13:48

Pravdepodobne jsou lamely brzd nebo spojek v prevodovce na konci zivotnosti. Je na nich sjete oblozeni, dorazy zastavili pisty v predem urcene poloze, tudiz nevyvodi dostatecnou silu pro stisknuti lamel a ty pod vetsim zatizenim zacnou prokluzovat a pali se. Tim dochazi i k rychlemu prehrati oleje.

Je na miste okamzite odstaveni a generalka prevodovky. Lamely bez oblozeni lze brousit, pokud je potreba, na lamely s oblozenim lze nanest nove oblozeni. Kdyz se to necha zapect, tak se pak lamely musi vysekavat a samozrejme se oprava vyznamne prodrazi. Nemluve o dalsich moznych zavadach vzniklych v navaznosti na prehraty olej.

Dofam, ze to auto nebudete v takovemto stavu prodavat bez priznani problemu.

Datum: 12.08.15 14:41

Díky za objasnění problému.. Jen mi to nejde moc dohromady s těma vibracema... Které se projevovaly nad 60km/h a při brždění, ale spíše sporadicky.. Po vychladnutí byl klid, ale jakmile se jelo zase cca15km a více, tak dál, než za 3. převod. stupen automat nezaradil..

O tom jestli se auto bude prodávat vůbec netuším a ani o tom nerozhoduji.. To je věc prodejců, ale jejich praktiky všichni moc dobře známe a ani bych se tomu nedivil...:/ Navíc kdo dělá delší zkušební jízdu s autem z bazaru?.. Nikdo.. Takže se obávám, že někdo může dost naletět...

Od: karel123*
Datum: 12.08.15 13:50

Neni modrej,od Pardubic?

Datum: 12.08.15 14:41

Modrý není a z Pardubic taky ne..Nicméně jste docela blízko..

Datum: 12.08.15 15:17

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.