Pojištovna mi nechce zrušit povinné ručení

Od: Datum: 11.08.15 12:10 odpovědí: 10 změna: 11.08.15 22:44

Dobrý den prosím o radu jak se zachovat vůči pojiš´tovně konkrétně se jedná o Axu nechce mi zrušit povinné ručení, které jsem si u nich sjednal dokud jim nedodám konkrétní důkazy že jsem auto skutečně prodal . Samotný prodej auta se uskutečnil před měsícem . Já šel druhý den na pobočku a sespali jsme s pracovnicí ukončení smlouvy. Nová majitelka si auto ihned druhý den pojistila . To znamená podle mě všechno podle předpisů. Problém je ale v tom že mi teď od pojištovny asi po 3 týdnech přišel dopis, že mi pojistku nezrušily protože chtějí doložit doklad, že jsem auto skutečně prodal . To si snad dělají ze mě srandu? Vždy´t si to můžou snad ověřit v registru pojištěnců, že si auto pojistil někdo jiný na sebe a tím by prodej měl být věrohodný a nemělo by je to zajímat . já nemám čas lítat nikde po úřadech a nechat si někde vystavovat po tvrzení že nejsem majitel auta. Navíc mi to prý vystaví jen na magistrátu v místě trvalého bydliště. Kopii velkého TP se mi jim taky nechce posílat nová majitelka nemá skenr a nemá na takové blbosti ani čas. Je to hrozná buzerace slušných lidí mají na toto opravdu vůbec nárok? nebo je můžu poslat k šípku a napsat jim, že žádné potvrzení nikam nosit nebudu, že s mé strany je smlouva regulérně vypovězena?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: iv®
Datum: 11.08.15 12:12
Mate smlouvu o prodeji vozidla? Ofotit, poslat na pojistovnu. Nic vic neni potreba.
Ohodnoceno: 1x

Od: michal000
Datum: 11.08.15 12:15

Smlouvu o prodeji vozidla jsem samozřejmě paní na přpaážce kde jsem podával výpověď dal a ofotila si ji ! Právě pro to to nechápu o co jim jde

Od: pit
Datum: 11.08.15 12:19

odepsal bych jim, že kupní smlouvu si paní na přepážce okopírovala a hotovo. Maximálně bych udělal ještě jednu kopii a tu jim poslal.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.08.15 12:22

Ale oni po mě v tom dopise požadují buď kopii TP průkazu nebo potvrzení od magistrátu . Kupní smlouva jim prý nestačí. Mě jde o to jak s nima vydrbat protože jim to podle mě stačit musí !

Datum: 11.08.15 12:27
Vy tak s nekym vydrbete, kdyz zatim vydrbavaji oni s vami.:)
Mate dve moznosti...bud jim odepisete, ze jste jiz zaslal kupni smlouvu a ta jim musi stacit nebo at majitelka ofoti TP-staci fotakem a jako fotkujim to poslat mailem.

Od: buss®
Datum: 11.08.15 14:23

A co se třeba poptat: A kde mám tu povinnost vám ... předkládat, že? Kdo se bojí ...

Datum: 11.08.15 13:34

Michale, odkažte je na zákon 168/1999, kde stačí oznámit prodej vozidla. Pokud chtějí doklad z databáze, mají možnost sami zjistit, nahlídnutím do jejich databáze, propojené s ČKP.

Jen jim oznamte, že trváte na ukončení smlouvy, bez doložení techničáku, protože ho již nemáte a na doklad z evidence vozidel nemají právo.

doplněno 11.08.15 13:52:

fekete,

Buď rád, žes neměl nehodu - tu by ti taky nezaplatili
proč by jí nezaplatili? Co to sdělujete?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.08.15 14:51

Děkuji panu Milanovi jeho odpovědi vždy dávali smysl co si tak pamatuji a opět nezklamal . Odeslal jsem na pojištovnu email po kterém snad již dají pokoj. Jen pro informaci na poboččce axy jsem opravdu byl ale dnes se moc věcí vyřešit osobně nedá přišlo mi že paní tam snad ani není zaměstnanec dané společnosti a dělá pro ně nějak externě. To že mě 15 minut po té co jsem stál u dvěří absolutně ignorovali je věc druhá. Dnes chodí lidi do práce zhnusení a pak jsou nepříjemní i na klientu. Vidím to každý den i na poště a v jiných organizacích . To že někoho práce nebaví není opravdu můj problém . Díky za snahu pomoci všem a přeji hezký den

Od: mzxy
Datum: 11.08.15 14:19

nechápu proč to řešíte tady, pokud má AXA skutečně přepážkové pracoviště a skutečně jste tam byl, a skutečně bylo vydáno potvrzení o ukončení smlouvy, tak to reklamujte...

Od: sebrle
Datum: 11.08.15 22:44

Hm,hm,to od června je povinností udávat důvod ukončení pojištění? V květnu jsem rušil pojištění,jak u Generali,tak u ČP a ani ň,proč ukončuji,většinou jen ze zvědavosti. Jinak jsem rušil u ČPP,Kooperativy a to samé. Co jim je po tom,proč končím.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.