Mám koupit auto pres bazos?

Od: Datum: 10.08.15 19:25 odpovědí: 17 změna: 13.08.15 21:37

Ahoj, mam trosku dilema - nevim, zda mam koupit auto na bazos.cz - auta vypadaji ok, ale je divne, ze tam je tolik aut, kazdy den nejake nove - shanim golfa - za cca posledni mesic jsou vetsina z toho inzeraty malych bazaru... neni uz lepsi kouoit nekde, kde mam aspon nejakou zaruku? nove auto nechci

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: smos
Datum: 10.08.15 19:30

V zadnem pripade bych si nekouoil nove auto - vstupni investice tak velka, ze se nevyplati. kpoupil si dva tri roky stare auto s garanci km - idelane ve velkem bazaru, klidne aaa auto, ale vybirat s mechanikem-.. u auta clovek nikdy nevi a dost casto se objevi nejaky problem... znate to

Datum: 10.08.15 20:57

no nevím proč si odpovídáš sám, ale nemáš uplně pravdu. Nové auto je vždy nejlepší - garance toho že když bude poruchové někdo to za mě opraví a o dost věcí se dnes postará výrobce v rámci produktových nabídek a asistenčních služeb. Nové auto je sice dražší avšak dostanete k tomu něco navíc a máte prostě nové auto a to je fajn pocit, osobně jsem si několik aut ojetých koupil když člověk vybírá dobře - nejlépe s někým kdo tomu rozumí třeba automechanik tak se nemůže až tak výrazně spálit pak jsem si koupil nové a už jsem kupoval 2 nove - už bych do ojetého nešel. Pokud máte možnost (finanční) koupit nové - berte nové , pokud ne - berte ojeté.

Ohodnoceno: 0x

Od: foox
Datum: 10.08.15 19:35

To ti nevyšlo..

Datum: 10.08.15 20:58

lorshipe, vy to nepoznáte, ale my ano, sám položíte otázku a hned si na ní odpovíte?

Datum: 10.08.15 22:32

Dobrý večer, pokud máte možnost kupte z Německa, v dnešní době není již takový problém auto do Čch dovézt a přihlásit, auta v dobrém stavu, za dobrou cenu a možná alespoň o trochu poctivější jednání než u nás :) zrovna pokud chcete golfa, to jsou auta na kterých lidi chtějí vydělat a dělají s nimi psí kusy jen aby je prodali za co nejvyšší cenu, která je možná..

Datum: 11.08.15 00:53

v německu ano - ale hledat dále od hranic

Ohodnoceno: 1x

Od: pit
Datum: 11.08.15 09:22

zrovna teď je dost těžké dovézt z německa auto pěkné a zároveň levné. Kurz je vysoký, takže pokud narazíte na auto dovežené z D, pravděpodobně bude stočené nebo poškozené. Dovozci jsou mazaní, hledají auta bez servisní historie, po dovozu stočí tachometr a nechají provést servisní prohlídku v českém servisu. Toto bude patrně jedinný záznam o stavu tachometru, který lze při prověření vozu zjistit a oni se budou ohánět certifikátem o skutečných km. Netvrdím, že jsou všichni stejní, ale těch nepoctivých je dost. Pokud dovoz, tak jedině osobně. Schválně se podívejte na německé stránky, jaké jsou tam ceny solidních ojetin, konkrétně Škodovek a VW. Odpovím hned, vysoké. Takže aby to bylo za rozumné peníze, tak pouze vlastní dovoz bez provize překupníka.

Od: osiris
Datum: 11.08.15 10:20

Nové je sice fajn ale po třech letech jste na 40% hodnoty. V německu s autama obchodujou dost Turci a ti to dle místních taky stáčej apod- zvláště pokud to auto koupí někdo z východu. V Komisi bych taky nebral a inzerát na inz. serverech je jeden pochybný automobil vedle druhého. Sám bych volil- pokud nechci nové velkej bazar- vzal si s sebou automechanika- a připravil bych si počáteční investici dle auta- rozvody, náplně, brzdy..

Od: pit
Datum: 11.08.15 11:55

Velkej bazar je jako záruka?

S ojetými auto je to těžké a zrovna tak je těžké radit. Když jsem sháněl já ojetinu, sledoval jsem bazoš. Našel jsem tam octavii nedaleko od bydliště (asi 30 km). Text inzerátu byl tak lákavý (první majitel-žena, miláček rodiny, krásný vůz, najeto hrozně málo, nebourané, servisní knížka apod.). Tak jsem se s pánem domluvil na přesnou hodinu, kdy přijedu. Dorazím tam, pán nikde, uvítala mne manželka, že prý manžel musel nutně odjet. Šli jsme se podívat na auto (obrovská garáž, všude díly z aut + další ojetiny), vezmu do ruky techničák a ejhle. První majitel firma, druhý majitel nějaká paní (za paní auto v polopřevodu), servisní knížka nikde (jinak návody byly), auto vizuélně najeto 3x kolem zeměkoule pozadu i popředu, prostě hrozný stav. To mě vyléčilo a tyto inzeráty už neberu vážně. Tento překupník, jak jsem si nedávno všiml, nesděluje VIN kód po telefonu, prý až vážnému zájemci přímo na místě (asi dobře ví proč, aby si případný kupec nemohl auto prověřit v předstihu).

Po třech letech na 40% hodnoty budou jen některé vozy.

Od: osiris
Datum: 13.08.15 20:10

Zkušenost jako jste měl vy máme v rodině taky. bylo to jen 20km od bydliště ale zakamuflovaný to bylo dost. Během půl roku se do toho muselo narvat 50k- klikova hridel, vsechny tlumice, vzpera, brzdy , vybrus.. to auto bylo stoceny aspon o sto. Taky zkusenost a do inzerátu už nejdu. Radši osvědčenej autobazar.

Datum: 11.08.15 11:35

auto z německa to ano ale ne od turků! bacha na to

Datum: 11.08.15 12:46

Nejlepší je mít známého, který tahá auta z Německa a má tam už své kontakty! Nechá se sehnat i tady, ale dá to práci a hledání.

Od: mzxy
Datum: 12.08.15 10:33

záruku sice podle OZ máte, ale víte jak to funguje v ČR s vynutitelností práva

většina nabídek na bazos a jinde jsou PŔEKUPNÍCI

triky překupníků jsou mnohokrát zdokumentovány v investigativních reportážích

obecně...vozí ze zahraničí problematická auta, bouraná atd, stočí tachometr o 250 tisíc, auto se "opraví!( čti polepí), často si překupník přihůlásí auto na sebe, nebo na dceru nebo babičku, a tváří se jako fyzická osoba která NÁHODOU prodává své vlastní auto...jednak aby nový majitel nedostal do ruky německý TP, kde je uveden skutečný početr dřívějších vlastníků, nebo že 8 let stará dodávky celých 8 let sloužila jako TAXISLUŽBA v HAMBURGU...to by bylo blbé, když po přistavení na českou STK mělo po 8 letech na tachometru jen 129 tisíc km...(ve skutečnosti 729 tisíc)

o zanedbaném servisu ani nemluvím, často s podobnými auty ( zatém nepřihlášenými) na manipulačních značkách jezdí manželky překupníků každé ráno a vozí děti do školky, nebo jedou 300 metrů pro rohlíky...samozřejmě je blbé do auta investovat, když chci na prodeji vydělat...atd...daně samozřejmě neplatí protože jejich aktivity na IČ jsou ve zrtrátě a vše dělají na rodné číslo... včetně podvodů...

Tak co si tak můžete koupit na bazoši? Naději? legendu? :-P

Od: vit
Datum: 12.08.15 15:36

ahoj, dopuručuji se zajít na auto minimálně podívat a vzit se s sebou nekoho, kdo tomu rozumí, pokud nechceš nic nového, doporučiji autobazar s nějakou historií a tradicí, kde máš automaticky dané záruky, jako je garance původu vozidla atd., můžeš se zajít podívat do ruzných autobazaru pro srovnání...

Od: jmlc®
Datum: 12.08.15 15:49

Váš text je prokazatelně sloganem pracovníka AAA... trochu si to v případě dalších reklam upravte - takto mluví jen a jen manager aaaauto

Pro tazatele - Nejdůležitější věc při nákupu vozu je nepodlehnout na místě svodům prodejce nebo naleštěné palubní desce. Na nákup za desetitisíce vyrazíte jednou za 3-5 let, dejte si záležet na výsledku.

Ideální je mít s sebou zkušeného servisáka. Minimum je mít někoho, kdo autům a zvláště nákupu aut rozumí - tj. již několikrát naletěl a teď si dává bacha.

Výborně se dá nakoupit u prodejců nových vozů, kteří si vzali starý vůz na protiúčet. Většinou ten vůz totiž i servisují "od nového". Je to běžně o 10% dražší nákup, ale se zárukou, že opravu nedělal rychlotechnik v garáži AAA.

Dobře se dá nakoupit i u zaměstnavatele. Někteří si po 3 letech mění vozový park a své servisované vozy prodávají zaměstnancům pod cenou.

UVĚDOMTE SI VŽDY, že se jedná o ojetinu a musíte před zaplacením prolést všechno důležité. Málokdo vám dá zpětně slevu za nefunkční klimu, chybné rozměry pneu nebo prasklý světlomet...

Od: mzxy
Datum: 12.08.15 19:04

Autbazar může garantovat akorát vlastní historii, pokud si na ní majitel vzpomene...vše ostatní jsou ken kecy a nědy i lži

Datum: 13.08.15 21:37

Je to úplně jedno od koho se koupí-zda-li od Áček,Auto Esa,DavoCar čino ame bazar ve Vyšší Nižší nebo od soukromého prodejce.Důležité je vybírat ne dle tachometru ale dle skutečného stavu aa důkladně prolézt a projet (osobně-jsem ny hydro=zjistit pkd neznám jak prověřit stav hydropneumatiky,co kontrolovat a kde...)ale to platí víceméně na všechna auta!

Raději leštěnku s půlmega na tachu než auto se 130 000km na tachu v očividně horším stavu.Na což jsme ovšem my češi kadeti a pak si stěžovat-ty áčka,to eso ten xy,ale prověřit si to neboi vzíz mechanika ,vždyt tomu rozumím!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.