Kdy dojde k poškození motoru u zadření?

Od: Datum: 10.08.15 15:15 odpovědí: 3 změna: 10.08.15 22:56

Popis situace:

Na autě (peugot 306) byl vyhnilý výfuk, čemuž jsem připisoval, že auto má mírně jiný zvuk při jízdě a trochu ztrácí výkon. Kamarád, který měl stejný problém mi potvrdil, že je to tím způsobeno. Od té doby motor běžel cca hodinu (několik pojížděk po měste). Následně blikla kontrolka u oleje. Dojel jsem kousek domů, a dolil olej. Zatím jsem to nezkoušel nastartovat. Můžu to zkusit nastartovat a projet nebo raději dát do servisu? Auto je již starší a zlobí ho víc věcí (prokluzuje spojka atd.). Takže otázka je jestli to nějak víc řešit nebo to prostě zkusit.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.08.15 15:51

Pokud ta kontrolka jenom blikla a bylo to způsobeno nedostatkem oleje (což nemusí být, příčin může být víc) a nejel jste s tím bůhví jak daleko, nedělal bych z toho vědu. Je tam určitá rezerva, takže i po rozsvícení kontrolky (při malém množství oleje, tedy ne třeba při ztrátě tlaku vinou vadného čerpadla) motor stále ještě maže. Samozřejmě olej dolít co nejdřív. Kdyby se měl zadřít zároveň s rozsvícením kontrolky, byla by tam ta kontrolka dost zbytečná.

Příště ten olej kontrolujte častějc a nečekejte, až vám motor bude nadávat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.08.15 16:35

Upadlý výfuk nemá vliv na motor,teda alkespoň ne v takové věci co máte na mysli-zadření,toto může jen způsobit větší spotřebu nebo naopak menší popř ješte požár auta!A yní jaká kontrolka blikla-mazání-teda tlaku oleje? nebo kontr.n¨množství oleje?Pokud po dolití neblikla tak se nestresujte a klidně jezděte,pokud svítí je to špaténka.O jaký motor jde-nafta či benál.Soudím pkd benál tak 1,4 a ropa 1,9?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.08.15 22:56

Ahoj. Nó, tak to je dotaz. Když se přidrbne motor, tak už to není uplně ono. V malém se s tím třeba ještě dá pojezdit. Ale už to asi bude žrát olej a komprese taky nebude nejlepší. Jestli jen blikla kontrolka, když si pro málo oleje cuclo olejové čerpadlo, nemuselo k zadření ještě hned dojít. Měrka ti měla ukázat, kolik ho mohlo chybět. Posleduj si, jak ti čudí výfuk. Ještě by šly změřit tlaky ve válcích.

Kam se ztratil Gumídek?

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.