Tlak benzinu v palivové soustavě

Od: Datum: 08.08.15 22:03 odpovědí: 4 změna: 09.08.15 13:05

dobrý den, popíšu problém: peugeot 1.4i , KFX motor, 1997, benzínová nádrž a v ní čerpadlo paliva, palivový filtr, vstřikovací trysky na rampě+regulátor tlaku...

auto vždy nastartuje bez potíží, ale při rozjezdu chce motor zhasnout-tedy při akceleraci, ale jen tak v prvních několika minutách, pak již není problém jako by šlo málo paliva do motoru, moje teorie je že je špatný tlak paliva, čerpadlo vrčí, vždy nastartuje za tepla není potíž, všechny čidla dle diagnostiky ok.. tj teplota, tlak v sacím tělese, LS..po ujetí stovek km se objeví přechodná závada v paměti řj - autoadaptace regulace bohatosti směsi...

po výmazu vždy jede motor lépe ale za studena se vždy dusí při prvním rozjezdu...je mi jasné že při studeném motoru je třeba více vstřiknout paliva a pokud jde málo paliva tak to muže dělat...jak to mužu v garáži změřit? aspon orientačně? jak vyloučit problém v čerpale nebo v regulátoru tlaku paliva? Filtr jsem měnil...ale když jsem jej měnil tak enbyl tlak v palivovém systému, v knize píší že i při vypnutém motoru je v trubkách tlak benzínu...

pokud by to bylo tak že je malý tlak tak by to mohlo být ono.za studen je třeba dávkovat více paliva než za tepla... díky za rady co muzu udělat, se servisy mám blbý zkušenosti...

doplněno 09.08.15 07:45:

ještě se zeptám jaký tlakoměr použít na to měření-nějaké udělátko + hadičky z čeho? Může to pomoc i jiným díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jardous123
Datum: 09.08.15 09:21
http://www.naraditechnik.cz/f…ku-paliva-zazehove-motory.jpg tímhle tím stojí to cca 60o Kč a nebo něco na měření baru a s tím zmeris tlak
Ohodnoceno: 0x

Od: gumi
Datum: 09.08.15 09:37

http://www.marsystems.cz/stan…ardni-manometry-rady-az-a-111

palivové hadice v autodílech + hadicové pony se šroubkem

fitinky, nátrubky a tčko ve svářecích potřebách na plyn.

Datum: 09.08.15 10:25

Stačí obyčejný tlakoměr(manometr) na pneumatiky, který třeba už máš. No a jestli ne, tak se ti bude hodit nejen na změření tlaku benzínového čerpadla.

Datum: 09.08.15 13:05

Při vypnutém motoru není ani v trubkách ani jinde tlak-ten tlak tam právě dělá to čerpadlo,pokud bys měnil ten palivový ftr za chodu-bude benál stříkat,jinak jen málo z trubek vyteče .Když jsem na motoru LFY měnil filtr vyteklo ani ne deci benálu,no vyteklo,vykapalo! (motor LFY=1,8i16V- P-306,405,406,Xantie,xsara...)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.