Vliv počasí na řidiče

Od: Datum: 08.08.15 15:07 odpovědí: 11 změna: 09.08.15 22:35
avatar

Veříte tomu,že velká vedra rozptilují pozornost řidičů?Dobrý řidič přece vše zvládne a ví kde má své hranice a kdy zastavit a odpočinout si?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 08.08.15 15:10
avatar

@lada1 - kontra otázka - kolik je v ČR "dobrých řidičů"? Opravdu jich není moc. Každý unavený si řekne "ten kousek ještě dám". Nemyslím, že by třetina řidičů měla s sebou v autě nějakou vodu na pití...

A čím delší čas je "nepříznivé počasí" - vedro nebo mrzne, tím více si lidi začínají troufat.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.08.15 15:16
avatar

Ano správně kolik je dobrých řidičů,je statisticky dokázáno,že právě ten "kousek"před bydlištěm kde to řidiči znají nazpaměť se stane nejvíce nehod protože "ten kousek přece už dojedu"

Datum: 08.08.15 15:19
avatar

Dobrý den. Dobrý řidič sice vše zvládne a ví, kde má svoje hranice, ale když narazí na špatného řidiče, tak kolikrát nemá ten dobrý a slušný řidič šanci. Ale toto se týká každého počasí. Samozřejmě, že v tom horku je asi vše o poznání horší, což mi tu zase spousta africkéhorkomilujících lidí vyvrátí. Přeci - v autě je klimatizace. No jo, ale tu třeba každé auto nemá, že. A nejsem si jistá, že by řidiči tak dodržovali ten pitný režim, protože se přeci nemohou zdržovat. Kdo je na srdce a sedne za volant a je přitom dobrý řidič, tak mu jeho dobrota ani nepomůže a klepne ho to přímo za volantem. Stačí si změřit teplotu uvnitř auta. Ale to je čistě můj negativistický názor a je takový proto, že hice nesnáším dost dobře a už mi po tom měsíci fakt lezou krkem. Červenec tropické hice, srpen tropické hice. To je tedy léto. *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.15 15:22

Počasí opravdu dokáže rozptylovat. Dobrý řidič ví, kdy zastavit a odpočinout si. Takových je bohužel pomálu.:(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.15 15:25
avatar

Mě tedy velká vedra nikterak ,,nerozptilují´´ . Dokonce jsem včera v největším hicu raději sedl do auta a jel něco ne neodkladného vyřídit, protože mě přišlo lepší jet 200km autem s klimou, než se potit doma na gauči.

Důležitý je, pochopitelně, pitný režim.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.08.15 15:47
avatar

Dobrý řidič, pokud může...

Jsou dobří řidiči, profesionálové, kteří zastavit a odpočinout si nemůžou. Musí jezdit za každého počasí a tady jsou situace, které ovlivnit nemusí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.15 17:39
avatar

domnívám se, že v autě s klimatizací ani v těchto vedrech není jízda žádný problém... navíc, každý rozumný člověk má s sebou i láhev s pitím... ale pamatuju vedro v autě, když jsem byla malá a jeli jsme ve škodovce (tisícovce) do Jugoslávie - to bylo o život...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 08.08.15 18:01

Zdravím, ano, teplo a chlad a jakékoliv jiné narušení pohody je nebezpečné. tepelný komfort je jeden z prvků aktivní bezpečnosti. Na našich silnicicíh je spousta profíků, ale skutečně dobrých řidičů je velmi málo. Ten kdo je dobrým řidičem, tak to o sobě ani netvrdí. Nejlepší řidič neexistuje.

Pitný režim je důležitý, ale pití za jízdy je nebezpečné a rozplylující. Navíc nevhodně umístěná PET láhev může přinést i smrt, když je například ohnete pro láhev která Vám upadla na podlahu či pokud se dostane pod pedály, tak pozor. Stejně jako v zimě by správný řidič měl vozit deku, palivo do rezervy a nějakou tatranku, tak v létě by měl vozit tolik tekutin, kolik je lidí v autě (na hlavu minimálně 2 litry, lépe 3-4). Když zůstanete v koloně kvůli nehodě, tak se Vám to sakra bude hodit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 08.08.15 23:22
Pri obsazenem aute mam sebou vozit 20 litru vody? To trochu zvelicujete
Ohodnoceno: 1x
 
Od: osel59
Datum: 08.08.15 23:04

Na mě má negativní vliv vlhké ubrečené počasí, zima a tma - když nemusím, nejedu. Teď problém nemám, je vidět, neklouže to, neklepu se zimou, nenamrzaj okna a je mi fajn, mám teplo rád. Ale když to vidím kolem sebe, tak jsem dost opatrný a koukám i za roh. Dějou se neskutečný věci. Asi je lidem horko a dělaj dost blbostí, které by jindy neudělali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.15 22:35
avatar

Ne že věřím, já to vím a každý se o tom může na silnici přesvědčit. Já tomu říkám "přehřáté mozky". (A protože jsem sebekritický, sám řídím opatrněji a mnohem defenzivněji :) )

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.