Lze používat auto ihned po koupi?

Od: Datum: 08.08.15 09:58 odpovědí: 4 změna: 08.08.15 13:45

Dobré sobotní dopoledne,

lze po koupi nového auta v případě sjednání havarijní povinné pojistky auto ihned používat? Anebo ta prozatmní značka slouží pouze na dojezd domů a teprve až si auto přihlásím a dostanu řádné značky, tak ho můžu používat?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dexx®
Datum: 08.08.15 10:22
avatar
Ano, používat ho lze ihned. Samozřejmě s povinným ručením.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 08.08.15 11:18

Této značce se říká dle normy zvláštní registrační značka pro jednorázové použití s omezenou platností, lidově převozní, je na určitou dobu, než se auto zaregistruje. Platnost na ní je uvedena. Norma též stanoví účel této Z, tudíž se na ni nejezdíí, lze sankcionovat!.
K jízdě z prodejny již musíí být auto pojištěno, zelená karta, může ji vystavit i prodejce. Co je to havarijní povinná pojistka?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: autoznacka
Datum: 08.08.15 13:45

Zapoměl jsem napsat mezi slovo havarijní a povinné "a". Myslel jsem samozřejmě, když budu mít povinné ručení a havarijní pojištění.

Datum: 08.08.15 13:34
avatar

Jak píše Buss.Co je to havarijní povinná pojistka?To neznám.Znám jen tzv POVINNÉ ručení-správně pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla,někdo nazývá POV. a poto je nepovinné ale pro nová auta asi dobré mít havarijní pojištění.

Jakomáš na mysli proztatimní značku?Značku danou při převozu ze zahraničí pkd jede auto po vlastní ose?Ta má omezenou platnost!Pokud ale myslíš značku,kde je autoregistrováno,třeba Prostějov-teda M a ty jsi třeba Písek ,pak klidně můžeš jezdi s eMkem a RZ.pokud chceš měnit můžeš ale za 400 a musíš být poškozena !

doplněno 08.08.15 14:37:

Havarijni není povinné to mít nemusíš ale MUSÍ být povinné-mít u sebe zelenou kartu!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.