Dobití autobaterie

Od: Datum: 06.08.15 17:42 odpovědí: 10 změna: 07.08.15 10:58

Prosím o názor znalce aut.Deset hodin svítily parkovačky a baterka vybitá.Stalo se to už jednou a stačilo nahodit kabely,nechat chvíli běžet a auto chytlo.Jde o Renault Espace,velká baterie,proto nechytl hned.

Partner není doma,tak jsem požádala otce.Ten mi tvrdí,že i když se auto nahodí,tak jízdou se baterka nedobije a už poprvé jsme to zanedbali.Partner zase tvrdí ,že se dobije jízdou.Takže já už jsem několik dní "mezi nima prostředník"a jsem už psychicky na dně,protože tomu nerozumím a ani auto vlastně nepotřebuju,jen mě atakují z obou stran svými rozumy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.15 17:49

No pokud tou jízdou myslíte tak 2km do Tesca na nákup,tak to se opravduAKB nedobije,ale pokud pojedete třeba 200km daleko -ano pak se jízdou dobije.Ještě ale podmínka-nesmí být spuštěno vícero spotřebičů,AR,topeni...hlídač rozsvícených světel-ochrání Vás před jízdpou beze světela a po zastavení zase před ponecháním rozsvícených světel!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.08.15 17:55
Alternátor má určitý výkon.
Pokud budete používat co nejméně spotřebičů, (světla, klima, klakson, rádio a pod,) tak zapalování tolik nežere a alternátor do akumulátoru něco natlačí.
Na další nastartování určitě.
A čas od času dobít nabíječkou není na škodu.
Jinak alternátor je počítaný na běžnou spotřebu za jízdy. Takže světla, směrovky, blinkry, klima musí utáhnout.
Já baterku nedobíjel mimo dva a půl roku.

Datum: 06.08.15 18:00
Dobit se dobije , ale musite najet ted v lete s klimou , posilovacem a ruznyma elektro vecickama klidne pres 150km a aby byla plne dobita. Lepsi je po totalnim vybiti ji nabit nabijeckou.

Datum: 06.08.15 18:01

díky za rychlé reakce.Samozřejmě jsem myslela delší trasu,než do tesca...a bohužel auto má kontrolky na vše,starování kartou a tlačítkem...atd,atd,ale aby pískalo při rozsvícených světlech,tak to neumí.*plac*a pak jsem já středem chlapské ješitnosti.

Datum: 06.08.15 18:13

Ahoj Lucie. Někdy, když není vybití moc velké a baterka se nechá nějaký čas odpočinout, tak pak se někdy dalo auto zase nastartovat a dojet tam, kam bylo potřeba. Po takovém vybití, je dobré tu baterii nabušit do plnejch. Jednou za měsíc jí to prospěje také. Určitě v zimě.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.08.15 18:02
Baterie se jizdou nedobije baterii šoupnout přez noc na nabíječku a bude klid

Datum: 06.08.15 19:08

Dobrá baterie,dobrá elektrosoustava včetně alternátoru= není potřeba nabíjet mimo auto a to i v zimě!A to i krátké městské jízdy!Předtím baterie v horší kondici 1x ročně a další zimu 2x-šla do kopru a nová zatím 3 rok bez potřeby na nabíječku!

Od: standa1122
Datum: 07.08.15 10:56

Baterie se jízdou nad 20 min. dobije tak, že je pak pro běžný provoz dobitá. Po nastartování ji alternátor krmí zpočátku nějakými 30 A, což za 20 min. vybitou baterku (akumulátor) dostatečně oživí. Samozřejmě 10x start na 5 km je o ničem. To je asi jasné. Při nabíjení se musí nabíjet buď procesorovou nabíječkou max. proudem ( mám 10 A pulsní ), nebo 1/10 kapacity akumulátoru u obyčejné.

Datum: 06.08.15 19:28

Při krátkých jízdách se baterie nestačí dobít.Postupně se vybíjí a nakonec dojde až na hranici a nenastartujeme.

Pak je nutno baterii vyjmout z vozu a dobít nabíječkou.Největší problém je ale v tom,že u akumulátoru,který je dlouho ve stavu téměř vybití,může dojít k zasulfátování elektrod a tím nevratně ke značnému snížení kapacity.Proto se snažme dobíjet akumulátor častěji, nebo aspoň jednou za měsíc podniknout větší jízdu,aspoň 3 hodiny.

JABRAKA

Od: stano12345
Datum: 07.08.15 10:58

Není důvod akumulátor nabíjet častěji, když nemrzne. Navíc u aut jako Ford po vyjmutí akumulátoru si rozkódujete imobilizer a jste v háji. To jste tedy moc dobrou radu nedal...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.