Postup při koupi auta?

Od: Datum: 03.08.15 00:22 odpovědí: 5 změna: 04.08.15 16:41
avatar

Dobrý den,

Chystám se koupit si auto od soukromého prodejce, bude to moje první koupě auta, takže nemám žádné zkušenosti co si ohlídat, na co si dát pozor, a jak postupovat krok po kroku,tímto vás prosím o vaše rady a zkušenosti,ačkoli vím že už tahle věc "jak postupovat při koupi auta atd." tu je mnohokrát, tak mi to není pořád jaksi jasné :/

Ve středu se chystám za pánem jet do Prahy, až přijedu na místo, tak si auto prohlédnu a poté projedu (ale protože jsem začátečník, tak toho asi moc nepoznám) proto jsem se rozhodl zavolat si do nějakého autoservisu předem, jestli bych si vten den a čas k nim mohl auto zavést a nechat zkontrolovat, jestli je a ještě dlouho bude jízdy schopné a nic se nepokazí jen tak.(tím bych se chtěl zeptat jestli nemáte zkušenosti kolik by tahle prohlídka vozidla mohla asi stát?)

Kdyby bylo vše v pořádku tak by jsme jeli k pánovi vyřídit administrativu, a tady nastává celkem problém, protože se vtomhle zatím vůbec nevyznám:/

1.eko daň- vůz je z roku 99, ale tu pán zaplatil - ptám se tedy jestli je to moje starost, nebo už je to vyřízená věc která mě nemusí trápit?

2.Smlouva (dočetl jsem se že by měla být 4x (1já,1on,1 muj magistrat a 1jeho magistrát), tu smlouvu dává dohromady prodejce?,Popř. co by ta smlouva měla obsahovat abych na něco nenaletěl (jakože se mi auto pokazí za týden a ja budu chtít uplatnit tu smlouvu, ale pak to nebude možný,protože vté smlouvě něco podstatného chybělo?)

3. Povinné ručení - Věc bez které nesmím jezdit, ale jak se to zařizuje, když kupujete vozidlo od soukromého prodejce?

Hlavně bych se chtěl zeptat, jestli je možné v jeden den za pánem přijet a všechno v jeden den vyřídit a odjet legálně domů (abych neměl problém s policií když mě zastaví, nebo když bych měl nějakou nehodu a tak.)

Kdy myslíte že bych měl pánovi zaplatit částku za vozidlo?(už ten den kdy u něj budu a dá mi nějaké doklady o vozidlu a řekne že zbytek pošle poštou? neměl bych mít obavy že jsem něco přehlédl nebo tak a můžu mít problémy a bude to celé nějaká bouda, protože jsem zatím jen "zelenáč" jak se říká?

Děkuji všem za vaše rady a tipy, je to trochu delší, ale jistě chápete mé obavy, když je to první auto :)

Přeji všem hezký den a ještě jednou díky za vaše případné odpovědi. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.15 05:44
Vemte si s sebou někoho, kdo není úplně mimo a se vším vám pomůže!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 03.08.15 12:19

Vše se dá udělat jeden den a je to vhodné, není problém, jen ve stavu vozu. Bez plných mocí. Kupní smlouva písemná není povinná, ale vhodná, nečtěte blbiny, ale zákon, KS se na úřadě nepředkládá. V kupní smlouvě, obsah.. popis vozidla, vady..., kilometry, cena. Na intu jsu, ale žádná dokonalá. Prodejce něco zamlčuje, vy chcete vědět vše. EK na sebe. Prachy předat po dohodě, nejčastěji při podpisu smlouvy, pro projetí se... Ukončení pojištění, na tom se domluvíte, třeba do týdne po předání vozidla. RZ si necháte původní, nebo doma změníte. Vemte si někoho, kdo už nějaké auto kupoval, nechat si ověřit stav v serviu, lepčím, je vhodné.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mzxy*
Datum: 04.08.15 16:10

taj hlavním tipem je myšlenka, že bych si nikdy nekoupil auto pro své soukromé použití, pokud jezdilo léta v běžném pražském provozu. Neustálé rozjezdy a zastavování, popojíždění v kolonách, nutnost často brzdit atd se určitě na stavu auta projeví...komunikace v Praze nejdou dokonalé, jsou tam výmoly, kostky, přejíždí se často přes tramvajové koleje, před semafory jsou na vozovce "rolety" od těžkých aut...to pocítí podvozek...

Takže opravovat můžete za měsíc od zakoupení auta cokoliv...spojku, brzdy, podvozkové části, atd...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kalandra
Datum: 04.08.15 16:24

Nechápu, proč zase někteří odpovídají na to, na co se nikdo neptal*zed*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.08.15 16:41
avatar

1) pokud je to uvedeno v techničáku, není problém s ekodaní.

2) špatně čtete, smlouva může být i ústní, ale je lepší psaná. Stačí pro Vás a kupce. Jinam se nedává.

3) Klidně můžete dojet domů na pojištění prodejce, nebo si v e městě na počkání necháte udělat pojistku.

4) Ano, lze to vyřešit během dne. Dojedete s vozidlem na STK, tam si necháte udělat evidenčku, nebo celou technickou naVaše jméno. Technickou proto, že se dozvíte, v jakém je stavu vozidlo.

Zaplatit za vozidlo, jak se dohodnete, třeba po dobře provedené technické.

Spolu na evidenci vozidel, na počkání převést na Vás.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.