Koupě auta-jak přihlásit?

Od: Datum: 01.08.15 12:22 odpovědí: 4 změna: 01.08.15 17:52

Vážení rádci, prosím o radu, jak to chodí dnes s přepisem auta, pokud kupující je z jiného města.

Uvedu příklad.

V neděli pojedu pro auto do Brna. Auto je na majitele hlášeno v Brně.

Já jsem z Prahy, tudíž cesta je celkem daleká.

V neděli bych chtěl s autem odjíždět. V pondělí bych chtěl auto doregistrovat. Vím, že dnes se již musí auto převést na niového majitele ve městě, kde auto registrováno. Abych nemusel znovu v pondělí absolvovat cestu do Brna, jde na místě sespat nějaký papír, kterým uřadům stačí, že by za mne majitel auto doregistroval a TP mi poslal poštou, jako to šlo dříve?

Pokud by to šlo,jakým způsobem toto zanést do kupní smlouvy? Řekněme, koupil bych auto, majitel by mi dal kopii TP, autem bych odjel a auto by nedoregistroval na mne, já bych měl poté auto bez TP. Máte tedy někdo, prosím, zkušenosti s podobnou situací? Děkuji za reakce a zdravím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vklus
Datum: 01.08.15 12:44

Musíš mu dát ověřenou plnou moc a prachy na přihlášení, případnou ekodaň a na evidenčku, kterou musí udělat na tvoje jméno což není problém. Jak ošetřit ve smlouvě? To teda nevím pro podvodníky je stejně jakákoli smlouva jen cár papíru to je spíš tak doufat a nebo si holt udělat výlet v pracovní den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hid
Datum: 01.08.15 12:51

Nevymýšlejte nesmysly a vše udělejte v pracovní den za účasti prodávajícího. Pokud nebude prodávající chtít, najděte si jiné auto.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.15 17:46
avatar

Pokud ho koupíš v Ne a dáš PM prodejci,tak bys s ním nesměl ani odejet,neboť při přepisuje nutné předložit mimo jiné TP a ORV,s kopijí TP či ORV nesmíš vozidlo provozovat! Takže doporučení -přijet v pracovní den,nebo dopředu poslat svojí ověřenouz PM prodejci ,který Vaším jménem provede EvK a přehlášení,Vy v neděli zaplatíte KS+ další náležitosti (800+cca200kč navbíc za převod a evidenční)dostatnete autos doklady a v klidu jedete domů (v klidu ne neboť tankodromem zvaným D1 se asi v klidu nedá jet!)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.15 17:52

Jak píše diesel, nicméně je to komplikovaný. Osobně bych to udělal v pracovní den, jinak se tady za pár dní budete ptát co dělat, když se na vás prodávající vy... a nekomunikuje.

Stejných dotazů je tady asi padesát, stačí pohledat!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.