Klepání auta při brždění

Od: Datum: 31.07.15 12:48 odpovědí: 3 změna: 31.07.15 13:43

Ahoj, při brždění ve velké rychlosti (nad 90km/h) se mi rozklepe nejen volant, ale drcá celý auto. Nevíte v čem by mohl být problém? Volal jsem do servisu a tam už chtěl rovnou objednávat destičky s kotoučema, prý je to tím.

Myslíte že je to opravdu tím? Při brždění kolem 50km/h auto brzdí pěkně. A při jízdě nad 100 km/h auto také jede pěkně, to je takové to vibrování minimální.

Akorát taková jedna zmínka: Nedávno jsem narazil pravým kolem do obrubníku-docela rána, mohlo by to mít souvislost? Ono mi totiž i přijde, že to klepání jde od pravýho kola. Před tím mi sice jen trochu vibroval volant, ale teď se hlasitě rozklepe celý auto...

Dík za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.07.15 12:53

Osobě bych šel a tím i doporučuji nejdříve na geometrii a pak ještě na vyvažovačku zda-li není kopnutý disk,eventuálně po geometrii dát rezervu a zda-li to ještě dělá!

Ohodnoceno: 0x

Od: fik
Datum: 31.07.15 12:58

Pokud to začlo dělat až po nárazu tak je naražený nebo jen nevyvážený disk, Dej to každopádně zkontrolovat nebo pokud jsi zrčnější zkontroluj sám,ať ti někde něco z nápravy neulítne.a pak taky geometrie

Datum: 31.07.15 13:43

Mám skoro totožný problém, už jsem se tady o něm zmiňoval.. Při intenzivnějším brždění při cca 100km/h silné vibrace do volantu. A to stejné se děje při cca 150-160km/h ( I když nebrzdím). Kola jsou vyváženy, jeden byl hnutý, dal sjem rezervu a pořád je to stejný. Někdo mi radil vyměnit čepy spodních ramen... Ale u tebe bych to viděl na brzdy nebo kola.. A zkus tam dát tu rezervu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.