Prodej auta

Od: Datum: 30.07.15 19:22 odpovědí: 8 změna: 30.07.15 23:35

chci se vaze zaptat kdyz prodam auto na napisu kupni smlouvu na kupujiciho a on udela dopravni prestupek tak na koho to pujde kdyz jeste nebude mit prevedeny auto na sebe diky za odpovedi popr jak napsat dodrou kupni smlouvu na auto


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.15 19:33
avatar

Registr rozhoduje o majetkoprávních vztazích?

Ne .

Pokud vůz nebude v den prodeje registrován na nového majitele příjdou pokuty např z kamer ,parkoviště na adresu posledního majitele v registru , ale vše budete (pokud budete předvolán ) vyvracet kupní smlouvou že již od datumu X X 2015 nejste majitel vozu .

Nejlépe přepsat na nového maj. v den prodeje (hlavně mu nedávejte ov. plnou moc k přepisu ,nebo se tady za měsíc budete ptát jak ho donutit k přeregistraci .)

doplněno 30.07.15 19:55: Do kupní smlouvy klidně napište - Nebezpečí škody na věci přechází na kupujícího převzetím věci.Viz - (ten rok tam nehraje roli , ) http://portal.pohoda.cz/zakon-a-pravo/zakony-a-pravni-normy/vzory-smluv/veci-koupe-dilo/kupni-smlouva-na-automobil-2014/vzorů je na netu X x moc
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.07.15 21:28

problem je v tom ze prodama auto o vikendu .A kdyz napisi do smlouvy ze kupujici je povinen prihlasit auto do 10 dnu . a pokavad tak neucini muzu si to nechat zjistit na registraci vozidel. a dojit na policie

Datum: 30.07.15 19:34
avatar

Je zde vícero těchto dotazů jak přepsat auto!Pokd byste hladal naleznete!

Kdo je majitel po podpisu KS-A) Vy i přes podpis KS a složení kupní ceny!

B) Kupující neboť podepsal KS a zaplatil kupní cenu!

V obchopdě koupíte rohlík-kdy jej můžete snist-před "podpisem-zaplacením"? Ihned po zaplacení.Majitel auta je ten kdo zaplatí a podepíše KS takže správně je za B)!Zápis na úřadu a změna v TP jsou jen evidenční,organizační záznamy!

Smlouvu je samozřejmě dobré sepsat kvalitně ale spíše ještě lépe popsat technický stav vozidla a hlavně! jít na úřad a společně a společně přepsat vozidlo !

Doporučený postup je tento (pro oba nej varianta)" oba dojedou na STK,kde se provede EvK,pak oba dojedou a úřad zapsat změnu a posledníé věc je-jeden jde domů a druhý-kupující jede svým autem domů a oba jsou spokojeni a prodejci nehrozí že dostane až 50 000kč pokuty za nepřepis auta!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.07.15 19:40

-Nový majitel sepíše plnou moc

-Na poště ji nechá ověřit

-Udělá si evidenční kontrolu na své jméno

-Zařídí si povinné ručení (klidně po netu-zelenou kartu vytiskne obratem)

-Tyto dokumenty Vám dá do ruky+správní polatek

-Vy můžete vše zařídit a ve vlastním zájmu co nejdříve.

(Nebo nechte vše na něm, v tom případě mějte v ruce řádnou kupní smlouvu, kterou budete argumentovat a dokazovat, že nejste majitelem vozidla.)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.07.15 21:37

Tato otázka asi směřuje na správní delikt provozovatele vozidla. Protože za přestupek spáchaný řidičem nelze majitele vozidla nijak postihnout. Ještě to jednou zopakuji. Jedná se o správní delikt provozovatele vozidla. Ten nemá s majitelem nic společného. Proto mávat někde kupní smlouvou je úplně k ničemu.

Dále provozovatel za delikt neodpovídá, viz bod b

(5) Provozovatel vozidla za správní delikt neodpovídá, jestliže prokáže, že v době před porušením povinnosti řidiče nebo pravidel provozu na pozemních komunikacích

a) bylo vozidlo, jehož je provozovatelem, odcizeno nebo byla odcizena jeho tabulka s přidělenou státní poznávací značkou, nebo

b) podal žádost o zápis změny provozovatele vozidla v registru silničních vozidel.

Takže ať se to může zdát nelogické, tak jako provozovatel vozidla ručíte za správní delikt, dokuď nebyla podána žádost o změnu provozovatele.

doplněno 30.07.15 22:25:

mzxy> Zákon je napsán jak je. Vím, že někde jdou tvrdě i po lidech, kteří již prokazatelně vozidlo nevlastní a jen neprovedli přepis. Zákon jim to totiž skutečně umožnuje. Ale třeba to někdo dotáhne až nejvýš a dojde ke změně zákona. A nebo také ne.

V zákonech je spousty absurdit. To ale neznamená, že jsou neplatné.

doplněno 30.07.15 22:56:

layborrr>

Každý správní orgán potažmo uředník řešící přestupek by měl kupní smlouvu akceptovat, pokud ne rozhoduje o vlastnictví majetku soud.

Ale tady nejde vůbec o vlastnictví vozidla. Vlastník vozidla za přestupek neodpovídá. A to nikdy. Takže je úplně jedno jestli to je Tonda či Jenda.

doplněno 30.07.15 23:20:

Tak ještě jednou.

Správní orgán nepředvolá prodávajícího či kupujícího, protože majitel vozidla nemůže nikdy spáchat správní delikt provozovatele...

Je to jasné? Protože pokuď by skutečně obvinili majitele ze spáchání správního deliktu provozovatele, tak je jasné, že je to předem prohrané. Ale i takové případy už tu byly. Viz.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mzxy*
Datum: 30.07.15 22:08

správní orgán by podle mého názoru při případném projednávání přestupku (objektivní odpovědnost provozovatele) musel zohlednit zákonnou 10-denní lhůtu k podání žádosti, tuto lhůtu je nutné počítat od nějakého data, které lze určit právě datem platnosti kupní - prodejní smlouvy...prodejem má dojít i k fyzickému předání vozidla a bylo by pak absurdní uložit sankci někomu kdo vozidlo na základě smlouvy fyzicky předal novému majiteli a nemohl se proto jako řidič vozidla dopustit přestupku

Ohodnoceno: 2x
 
Od: layborrr
Datum: 30.07.15 22:48
andelck - píšeš - Proto mávat někde kupní smlouvou je úplně k ničemu.Každý správní orgán potažmo uředník řešící přestupek by měl kupní smlouvu akceptovat, pokud ne rozhoduje o vlastnictví majetku soud . Mě to uznal uředník bez námitek , nesmíš smlouvou mávat ,stačí ji předložit .
doplněno 30.07.15 23:07:

Pokud nedojde k přeregistraci na nového maj . tak uředník předvolá prodávajícího (d. f. posledního ve VT ) , a ten bude mávat prodejní smlouvou .A umává to .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.15 23:35
Jestli nechcete mít problémy, sejděte se v úřední hodiny a vozidlo hned přehlašte na kupujícího.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.