Jak demontovat přirezlé brzdové kotouče

Od: Datum: 29.07.15 21:49 odpovědí: 7 změna: 31.07.15 17:18
avatar

Zdravím,mám problém,potřebuji vyměnit brzdové kotouče na Puntu a zaboha nemůžu starý kotouč sundat.Je přirezlý,nepomáhá WD sprej,ani mlácení paličkou,prostě drží a nepovolí:Asi by pomohlo nahřátí autogenem,ale ten nemám,nanejvýš horkovzdušnou pistoli nebo benzínovou letlampu,ale to jsem nezkoušel.Auto je nepojízdné,takže do servisu jedině odnést v náručí*smich*.Jsem z toho zoufalý,nevím,možná existuje nějaká možnost,jak kotouč sundat.Co já vím?Stahovák?Tak velký nemám.Snad někdo poradí.Děkuji moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 29.07.15 21:55
avatar

soused tak stahoval brzdy cca 3 měsíce zpět - dva dny to měl na špalcích a zkoušel kladivo, sikovky, hasák, navrtat, uvolňovač šroubů...

Nezbylo, než zavolat servisákovi, který přijel se stahovákem... měl to za půl hodiny hotový.

Někdy prostě člověk neušetří :(

doplněno 30.07.15 12:38:

Jsou tu odborníci, takže jsem nechtěl na násilí reagovat. Souhlasím však s Trtr@ - někdy násilí při demontáži znamená poškození další věci, mnohem dražší... já bych do většího kladiva nešel...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.15 22:38

No s tím nahříváním opatrně-ať nevypálíte ložiska.Jestli budete dávat nové tak flexu,majzl a pořádné kladivo:) a za půl hoďky je to dole.Jen z tou flexou opatrně(nedořezávat a použít ten majzlik s kladívkem)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.15 23:10
avatar
Pulkilový kladivo a bouchat po obvodu kotouče pod brzdnou plochou
Ještě se mi nestalo aby to nešlo
Nesmiš se bat do toho říznout
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.07.15 08:46
Co nejde silou, jde ještě větší.
Použij větší kladivo .
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.07.15 09:48
avatar
Jj přesně tak.Já před opakovanou
STK ,kdy levý šel dolů bez použití síly,tak pravý ,přestože měl vůli,tak jsem jej musel doslava a do písmene rozštípat.Po desítkách ran 2kg palicí po hodině povolil. A jako perlička-technik se na opakované ani na kotouče nepodíval!
Ohodnoceno: 2x
 
Od: trtr
Datum: 30.07.15 11:39

Zdravím, tak mlátit to toho hlava nehlava není řešení, budete se divit, ale můžete si rozhodit geometrii či vyhnout náboj v těhlici. Než mlátit, tak bych to nahřál či použil stahovák či obojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.15 17:18
avatar

Takže dobrá věc se podařila!Podložil jsem spodní rameno špalkem,potom stačily tři ,čtyři pořádné rány kladivem a kotouč se odloupl,jak perník*ua*.Já su tak šťastné! Děkuji všem rádcům za jejich příspěvky *palec*.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.