Koroze nádrže zevntř

Od: Datum: 29.07.15 19:13 odpovědí: 2 změna: 31.07.15 10:10

Mám starou ČZetu, asi 15 let se na ní nejezdilo a v nádrži byl benzín. Teďka jsem nádrž otevřel a zhrozil se, že nádrž zevnitř nemálo rezaví. Benzín jsem vypustil a nádrž teď nechávám vyschnout, ale co dál, jak ji zachránit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 29.07.15 19:20

Zdravím, nádrže se celkem běžně čistily metodou, kdy se to nádrže dala malá tělíska-kuličky, matičky a pod. nádrž se uzavřela a důkladně zamotala do starých ručníků či prostěradel a vložila se to bubnu míchačky, kde se rovněž důkladně vycpal, aby se nádrž nedotýkala metel. Nyní bylo možné spustit míchačku a nechat tak dlouho, dokud nebylo vyčistěno (průběžně kontrolujeme). Poté se pak udržovala nádrž co nejvíce zaplavená benzínem s olejem. Pod kohoutkem se přerušila hadička a vložil se papírový palivový filtr (není drahý a je to dobrá věc).

P.S.: Po hrubém čistění můžete nádrž ještě zaplavit odrezovačem (stačí jedná láhev+ tělíska).

Navíc budete zjistit, zda vůbec je možno motor protočit, pokud nebyl zakonzervován (trochu oleje nad pístem). Pokud chcete mít opravdu jistotu, že se nic nezmrví, tak sundejte hlavu a válec s pístem prohlédněte. Dále muset vyčistit karbec (bude tam takový humus-blatíčko z oleje +vzduchový filtr) a svíčku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.07.15 10:10
U Babety jsem to řesil stejným způsobem, nasypané matičky a třepat a třepat. Pak jsem nádrž vypláchl ředidlem a následně do ní nalil dvousložkovou polyuretanovou barvu. Zatím tři roky a drží a nerezaví.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.