Danění prodeje auta u živnostníka

Od: Datum: 29.07.15 11:18 odpovědí: 2 změna: 29.07.15 11:54

Dobrý den,

chtěla bych se zeptak jak je to s daněním prodeje auta. Auto jsem používala jako fyzická osoba s ŽL, tzn. že v techničáku bylo auto na IČO. Odpisy jsem si dávala do nákladů. Teď (po 6 letech) auto prodávám. Bude se příjem počítat i do daňového základu pro výpočet sociálního a zdravotního pojištění? Já bych řekla, že jo, protože odpisy jsou taky náklady snižující základ pro odvod sociálního pojištění. Jestli s tím máte někdo zkušenosti, prosím o odpověď na můj e-mail: korbelt@volny.cz.

Děkuji

Zdena


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 29.07.15 11:31

Ano - příjem půjde i do základu pojištění. Podívejt se sice na starší odkaz, i s prodejem jdou dělat různé věci.

http://www.danarionline.cz/archiv/dokument/doc-d622v598-zdaneni-prijmu-z-prodeje-automobilu-dani-z-prijmu/?search_query=$issue%3D1I23

doplněno 29.07.15 13:10:

Příjem z prodeje automobilu zahrnutého do obchodního majetku je zdanitelným příjmem plynoucím z podnikání, daníte dle par 7. Pokud automobil vyřadíte z obchodního majetku, tak platí odpověď od kolegy níže..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.15 11:54

Auto vyřadíte z obchodního majetku. Další den ho prodáte. Daníte příjem dle §10 (nikoli §7), tedy sociální a zdravotní logicky neodvádíte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.