Kdo zodpovídá za vozidlo

Od: Datum: 27.07.15 14:41 odpovědí: 14 změna: 28.07.15 17:00

Dobrý den, prodala jsem vozidlo a dala plnou moc k přepisu, mám kupní smlouvu, ale ten komu jsem to prodala nechce auto přepsat. Jak to je teď s novým zákonem? Když jsem pořád na techničáku a mám kupní smlouvu a on se vybourá jsem pořád zodpovědná mít to pojištěné a měla jsem na přepis dohlédnout? nebo už jde vše na jeho triko? Jak mám nyní postupovat? Děkuji za odpověď Luca:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.07.15 14:54
avatar
Uz zase.další dobrák,který věří cizímu víc mež sobě!Vy jste zodpovědná za přepis vozidla a protože jste neudělala,hrozí Vám pokuta až 50 000kč.Nyní dotaz-jste majitel auta či nikoliv?Pokud jste,tak máye povinnost mít uzavřenou sml.o PR.Ale Vy nejste majitel-máte kupní smlouvu.Vlastnictví určuje KS nebo soud.Přijde-li Vám předvolání k podání vysvětlení k přestupku,event přímo požadavek.zaplatit pokutu za přestupek...doložíte ks nevlastnictví auta.
doplněno 27.07.15 19:52:

P.Mzxy-měl byste odpovědnost riozdělik tak jak to je-na odpovědnost za nepřepsání a aodpovědnost za přestupky,nehody atd! Vy máte pravdu jen v 1.části!Jen za nepřepsání !

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mzxy
Datum: 27.07.15 15:37

odpovědnáí jste Vy, pokud jste v 10-denní lhůtě nepodala žádost, žádost podáváte oba...tak nechápu na co čekáte

pokud zmocněnec nekoná, má to právní účinek, jako kdyby nekonal zmnocnitel...takže jste v zákonnéí lhltě žádost nepodala...plná moc neznamená že se na vás zákon nevztahuje...to ješ jen dohoda mezi váma a zmocněncem, na tgom, kdo za too druhého jehjo jménem učiní úkony podle zákona...plná moc nikoho nezbavuje odpovědnosti

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.07.15 16:12
avatar

Pane mzxy, prosím, nemohl byste dát odkaz na Váš skvělý příspěvek, kde popisujete, jak se má postupovat na úřadě, když jdete jen sám, bez kupce? Já ho nemůžu nalézt. Děkuji Vám.

doplněno 27.07.15 16:37:

Jasně pane kolego, ale vy jste minule udělal přesný popis, krok za krokem na úřadě. Jak Vás jiný kolega kritizoval za tento postup. Už víte který článek?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 27.07.15 16:35

mohl, postupujete podle zákona č.56 /2001 Sb. v platném znění, konkrétně podle ustanovení § 8

tam je rozlišen postup při převodu vlastnického práva (prodej - koupě), nebo přechodu ( exekuce, dědictví, dražba atd...)

nehledejte v tom vědu, pokud je v zákoně napsáno, co se k žádosti přiloží, tak není jasné, od koho a co má stát vyžadovat...myslím tím co má předložit noivý vlastník a co starý...atd...

a nikde není uvedeno, že společnou žádost podávají oba současně, protže by to bylo popření uvedené zákonné 10-denní lhůlty...takové máme právní n ormy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 27.07.15 16:56

lejbr neví o čem píše, toleruji mu to...podámk žádost sám za seve, vyplním tam i osobní údaje nového nebo starého vlastníka a svým jménem ( jsem bud původní nebo nový vlastník) jí podám,. sám za sebe, přitom je důležité aby byla moje totožnost ověřena podle občanky...pak je podání platné a úřad pak bude muset vyzvat oba, původního i nového vlastníka k doložení všeho, co vyžadujer zákon...dokaldy, EK, zelená karta...a pak je to už jen na správním orgánu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: layborrr
Datum: 27.07.15 17:37

mzáku ,já nevím o čem píši ,stačí když to víš ty , když ukážu uředníkům ty tvoje hlody,tak prý máš někdy i pravdu ,ale většinou se tomu smějí a jejich komentáře tady psát nemůžu ,byl bych zabanován.

Na ukázku jen pár smluv , že tam chodím aspon 1 x za 14 dnů.

doplněno 27.07.15 17:59:

Ano p.Milane , toto nerozporuji , raegoval jsem jen na prví 4 slova mz

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.15 17:41
avatar

kolego layborrre, má v tomto případě pravdu mzxy, že může podat žádost jeden, a za hodinu druhý žádost doplnit?

Já tomu věřím, páč opravdu musí být někdo první a pak ten druhý. Třeba za 10 vteřin, či minutu.

Uvidíme časem a co sdělí ostatní pracovníci evidence vozidel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 27.07.15 18:08

pokud si lejbr vydělává na živobytí jako profesionální zmocněnec, tedy za peníze podává žádosti za jiné, chápu, že nechce ztratit přízeň kámošek a kámošů z uřadů a zbytečně je zaměstnávatm protože každé podobné podání znamená pro lidi od přepážek práci navíc. Ale od toho je tady máme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 28.07.15 10:57

Od čeho začíná běžet 10 denní lhůta? Od čeho se úřednice odrazí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dannyy
Datum: 27.07.15 19:42

Hrozí pokuta 50 000Kč prodavajícímu.


:) *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.15 20:16
avatar

Nesmíte každému videu věřit.

doplněno 28.07.15 13:39:

Nikdo, mýlíte se, ale je to lidské. Popis máte OK, jen to plnění plné moci je k ničemu.

doplněno 28.07.15 17:34:

Nikdo, napsal jste že nejste právník, to sice nevadí, ale nejste ani znalec v tomto směru. Pokud Vás zmocním k nějakému úkonu a vy ho neuděláte, nic z Vás nedostanu. To by musela být ujednána i sankce za nesplnění dohody. Toto sdělují právníci, kteří tomu rozumí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.15 22:45
avatar

Tak trochu obecně, jak si to myslím já. Nejsem sice právník, ale zákon dává možnost pověřit plnou mocí, kupujícího, nebo třetí osobu, k zastupování při změně majitele. Stanovil k tomu v zákoně i postup a nutné doklady. Takže když nový majitel(nebo třetí osoba) nesplní svou povinnost, a mně jako prodejci vznikne škoda, např. pokuta za nepřehlášení ve stanovené 10ti denní lhůtě, je podle mně, velmi pravděpodobné že škodu vymohu soudní cestou(nepůjde-li to jinak). Pokud mám PLATNOU smlouvu, a ověřenou plnou moc, s podpisem zmocněné osoby, mám vše co pro případný soudní spor potřebuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 28.07.15 10:10

s někým se dohodnete, že něco udělá za Vás a Vaším jménem...on to neudělá...jsem zvědavý , jak mu budete prokazovat úmysl a příčinnou souvislost úmyslu a vzniklé škody

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.07.15 17:00
avatar

Od toho tu máme kupní smlouvy, a ověřené plné moci. Plná moc, aby byla platná, musí obsahovat kromě ověření, též souhlas zmocněnce. Tedy 2 dokumenty které dokazují, že někdo něco měl udělat a neudělal. A v případě náhrady škody, mu nemusím prokazovat úmysl.Stačí nedbalost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.