Těsnění pod hlavou felicia

Od: Datum: 25.07.15 22:38 odpovědí: 1 změna: 26.07.15 01:35

Ahoj,praskl mi chladič a než jsem si toho já blbec všiml tak jsem pořádně uvařil motor,po znovunaplnění kapalinou to začalo hodně foukat někde u výfukových svodů(pára a voda),prvně jsem si myslel že odešlo těsnění termostatu ale tím to není. A má otázka zní,může těsnění pod hlavou fouknout i ven?.olej je čistý,žádná emulze a v chladící kapalině taky není žádný bordel a jsou na té straně motoru vůbec vodní kanály?..ptám se abych měl trochu jistotu

Auto škoda felicia 1,3 MPi 1999

Díky moc za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: gumid
Datum: 26.07.15 01:35

Zezadu je jen asi 8mm hliníku. Je tam voda všude. Kolem vložek válců, které se dají vytáhnout kapalina teče kolem dokola všude. Jsou v ní ponořené. Vodní pumpa přímo zezadu na jeden válec žene vodu. Pak voda putuje do hlavy a z hlavy odchází termostatem ven - dále do topení nebo u SPi do sání a pak do topení. Viz video. Spíš bych řekl, že praskla hlava z přehřátí.

Takto potrápený motor bych spíš měnil za jiný 791.13xM. Sundej hlavu a uvidíš. možná bude stačit jen těsnění a srovnání hlavy nebo její výměna (tedy blok ponecháš).

hodně zdaru.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.