Autobaterie - stáří, výdrž

Od: Datum: 24.07.15 13:30 odpovědí: 3 změna: 25.07.15 20:08

1. Zajímalo by mě, zda je možné podle nějakého kódu na autobaterii rozpoznat rok výroby (jde o značku Varta).

2. Co si myslíte o autobaterii s kapacitou 85 Ah, která po předchozím plném dobití, po pouhých 2 startech motoru, bez vyjetí z garáže, pouze bylo auto uzamčené (tedy blikala jen kontrolka na autorádiu a ve dveřích), během cca 6 týdnů teď v létě neotočí motorem? Bylo by toto normální pro baterii v kondici?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.15 13:44
avatar

Zdravím,
u moderních aut to možné je, protože část elektroniky je stále pod proudem a tudíž je spotřebičem.
U starých aut bez elektroniky se toto stát nemohlo (po vypnutí klíčku nebyl žádný spotřebič) nebo jen výjimečně, pokud někdo měl zapojené třeba autoradio na přímo a zapomněl ho vypnout, došlo k poruše a z nějakého důvodu zůstalo rozsvícené např. osvětlení motor. prostoru a pak ještě pokud nkdo odstavil auto do garáže a nechal otevřené dveře a zůstalo svítil osvětlení interiéru - to také dokázalo v krátké době vybít baterii.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.15 19:19

Tak výroba baterie (krytu) je popsána zde: http://www.olej.8u.cz/autobat…a-su-konkurenti-alebo-kamosi/

Baterie 85Ah v "dobré" kondici by měla v pohodě 6 týdnů přežít(počítat se mě to ale nechce:)).Dobít a jestli nebude držet tak je po ní nebo máte někde odběr,měl by být cca 20 mA v klidu.V každém průměrném servisu vám to proměří

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.15 20:08
avatar

Pokud to auto je provozováno v režimu, že třeba dva měsíce nevyjede, pak je docela dobře možné, že baterka je už v háji. Co mám vyzkoušené, je to, že při denním ježdění delších tras baterka vydrží třeba 9 let. Chápu, že kvůli baterce nebudete denně najíždět 300km, ale taková konzervační nabíječka by Vám určitě pomohla. Ostatně konzervační nabíjení umí i známá nabíječka za pětikilo z Lídlu.


Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.