Prodej vyrazeneho auta

Od: Datum: 24.07.15 11:57 odpovědí: 7 změna: 24.07.15 15:49

Ahoj,

kvuli neuhrazeni pojistneho mi pojistovna ukoncila smlouvu a jak uz vime, po 14dnech auto bez pojisteni je vyrazeno z registru. To mi az tak nevadi, jde o stary kram, bez STK, ktery mi stoji uz rok na zahrade a chtel jsem se jej zbavit. ALE, zajimalo by mne, zda ho ted muzu normalne prodat bez "papiru". Co kdyz s tim autem nekdo bude chtit odjet po ose a neco se stane? V registru jsem byl poslednim vlastnikem ja. Bude mi stacit kupni smlouva, nebo je problem? Fakticky uz by nemelo jit o auto, kdyz ho vyradili z registru, je to tak? A ja bych tedy za pripadny prusvih s nim nezodpovidal, protoze KUPUJICI zpusobil nehodu s tunou zelezneho odpadu, ne s autem, ktere bylo kdysi evidovano na mne. Jsou me domenky spravne?

Dekuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.15 12:14

To je mi novinka, že je auto bez pojištění po 14ti dnech vyřezeno z registru! Prosím o bližší info, děkuji.

Ohodnoceno: 0x

Od: doporucte
Datum: 24.07.15 12:18

Za provozování takového vozidla hrozí účastníkovi i nadále pokuta ve správním řízení od 5 000 Kč do 40 000 Kč. Pokud je vozidlo bez pojištění více jak 14 dní, je vyřazeno z registru vozidel.

http://www.nasepenize.cz/povi…e-zmenilo-od-ledna-2015-12547

Datum: 24.07.15 13:20

mícháte jablka a bambory.

Jak víte, že máte vozidlo vyřazeno z evidence. Samo se nic nudělá. Auto jste mohl již dříve prodat bez papírů, přesně jako dnes,.

doplněno 24.07.15 14:14:

Vždyť to říkám, že mícháte jabka a hrušky...

Takze auta, kde majitele nedokoncili prevod, nejsou vyrazene? To sem ale teď nepleťte.

Vymyslíte bez papírů jako bez smlouvy, nebo bez dokladů? Vozidlo musíte prodat a nahlásit změnu vlastníka. Když ho máte ale legislativně vyřazené, jak se ptáte, nemusíte nikde nic hlásit. Proto sděluji, že mícháte hrušky a jabkla..

Máte vozidlo vyřazené z evidence?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.07.15 13:27

To, jak to slo drive, je sice hezke, ale dneska to nic nevypovida Mimochodem, prodat auto "bez papiru"? To jako, tady mas auto, ja si vezmu RZ a jed? Co ekologicka likvidace? Nikdo auto nevyradil z registru jen na zaklade toho, ze s nim nekdo odjel...

Samo se nic neudela? Takze auta, kde majitele nedokoncili prevod, nejsou vyrazene?

Datum: 24.07.15 14:27

pane Milane, ja nevim. Nebezel jsem jeste na urad, kdyz podle ZAKONA (aspon tedy doufam, ze to v zakone opravdu je, protoze se o tom tolik nemluvi a nepise) je vozidlo po 14 dnech bez pojisteni vyrazeno. Z toho odvozuji, ze po mesici, kdy nemam pojisteni, je auto jiz zcela urcite vyrazeno. Ano, asi by bylo dobre tam zajit, abych mel jistotu, ale i tak. Tady jde o tu situaci, kdy s vozidlem nekdo naboura. Bude mi v tom pripade stacit, kdyz budu mit v ruce kupni smlouvu a co tedy mam do smlouvy napsat? Smlouva o prodeji nahradnich dilu, resp. smlouva o prodeji vozidla bez opravneni k provozu na PK? Jde jednak o to, co TO vlastne tedka je, kdyz to nesmi na silnici a v navaznosti na to, jak se pojistit proti tomu, ze to nejaky magor koupi, nasadi si na to SPZky a odjede s tim po ose, protoze auto je normalne pojizdne?

P.S. samozrejme, pokud by byla moznost auto pojistit a prodat pojistene a REGISTROVANE, bylo by to asi lepsi (vyssi cena), ale podle toho, co jsem se docetl a tedy podle upravy zakona a toho, ze jej nemam pojistene, je vozidlo jiz TRVALE vyrazeno. Proto se ptam, zda s tim nekdo ma zkusenost a muze mi to potvrdit / vyvratit, zda to tak opravdu je. Vsichni kolem mne resili jen poloprevod, ale tohle ne.

Od: frank
Datum: 24.07.15 14:40

dobrý den,

také si nemyslím že je auto vyřazeno z registru aut. sice je v těch jejich zákonech a úpravách zmatek ale myslím že takto propojeno to není. máte teď prostě auto bez pojistky a bez STK.

dá se ho buďto zbavit na šroťák (což čeká asi i mě) s ekologickou likvidací

nebo prodat s tím, že dotyčný ho musí na sebe nechat přepsat tzn. pokud budete mít kupce jít společně s ním na úřad a udělat přepis (dotyčný kupec si nemusí dělat STK ale musí zaplatit evidenčku a ekopoplatek)

určitě ho nenchat odjet s autem s tím, že se na úřadě setkáte, to by se na vás mohl vykašlat a vy pak budete mít prodané auto, které on nepřihlásí a máte problém jakmile by jej někde opřel.

Jistotu získáte tak když on vám při koupi dá plnou moc k přepisu...tzn. vy s plnou mocí jej odhlásite od sebe a přihlásíte na něj...a další je pak na kupujícím kdy provede STK a začne auto užívat...

to je můj pohled...

Ohodnoceno: 0x

Od: mzxy
Datum: 24.07.15 15:49

v zákonech je sice zmatek, ale tento případ zákon jasně popisuje, z důvodu neplacení povinného ručení lze vozidlo vyřadit z provozu ( dříve depozit) Z MOCI ÚŘEDNÍ.

Toto si do zákona prosadila pojišťovací lobby, která chce aby pojistky hlídal také stát...oni budou jen kasírovat...

Z moci úřední to funguje tak, že úředník vyhledá v databázích české kanceláře pojistitelů nepojištěná auta, pokud dospěje k závěru že je porušen zákon, písemným oznámením zahájí správní řízení...oznámení se doručuje Vám...vyzve Vás k doložení že je auto pojištěné, resp, nepojištěné...vyzve Vás k využití svých procesních práv, navrhování důkazů atd...vede kvůli tomu celý spis, řízení by mělop být ukončeno vydáním písemného rozhodnutí o vyřazení vozidla z provozu z důvodu nepojištění...po nabytí právní mosi rozhodnuití máte odevzdat do úschovy značky a předložit doklady k vozidlu...

Když budu upřímný, úřad který registruje vozidla má především rychle a efektivně registrovat vozidla a dle možnosti co v nejkratším čase bez zbytečného čekání odbavovat slušné klienty, kteří si plní své zákonné povinnosti...pokud se začne úřad zabývat podbnými případy, ptám se, kdo povede ta řízení a kdy...kdo zaplatí další úřednice a úředníky...a když ty nové nidko nepřijme protže je nezapplatí protože na to obec nemá, a začnou to dělat ti, co sedí u přepážek, je logické, že se musí zhoršit uživatelský komfort odbavování dalších klientů kteří podávají žádosti, které často nelze řešit na počkání...to mohou být různá auta z ciziny, výroby různých vozidel, přestavby vozidel, nebo jiné složitěšjší případy které se nedají vyřešit hned u přepážky na počkání protože nejsou splněny zákonné podnmínky...

Proto se vůbec nebudu divit, když to obce prostě nebudou dělat.

na adresu tazatele uvádím, že si může zkusit v době volna napsat sám sobě úřední výzvu,pak další výzvu a pak rozhodnutí o vyřazení vozidla z provozu, tak, aby obsah i forma odpovídal zákonu. Schválně jak dlouho mu to potrvá.

Takže pokud nemáte v ruce podobné pravomocné rozhodnutí, auto je v registru jako provozované.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.