Hasící přístroj do auta - datum výroby

Od: Datum: 23.07.15 15:14 odpovědí: 4 změna: 23.07.15 19:17

Dobrý den,

chystám se na cestu do Chorvatska, v autě mám pár let hasičák, ale chci se zeptat, jaká je jeho doba, kdy tzv. projde a nebude platný? A je tato doba stejná v ČR i v zahraničí?

Děkuji za odpověď,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.15 15:24
avatar
Jaká je jeho životnost i datum výroby najdeš na tom hadičáku,to zde nikdo nevidí.Jinak,RHP není v CZ povinný výbavě,tudíž po celé evropě ho nemusíš mít.Ale pokud jej vozíš pro svůj klid,tak se musí dodržet životnost či pravidelné revize (pkd to není jen tenalý hasicí sprej-tam revize nejsou-projde,koupí se nový!)
doplněno 23.07.15 17:01:

Paušálně tvrdím,že velká část evropy (snad všechny státy tehdejší EHS a část východního bloku-ČSSR,NDR,PLR,MLR,BLR a Rumunsko,Yugoslavia ,možná SSSR a další!)podepsla v roce 1968,tzv.Vídeňská úmluva,smlouvu o povinné výbavě.Dle této výbavy jsou povinni policisté třeba v Polsku respektovat povinnou výbavu vozidla dle místa registrace a ne dle místa momentálního pohybu!",jde není povinný RHP!

Pokud vozím RHP v autě tak ne proto,že třeba v Polsku,Chorvatsku (a kdo ví kde ) je to povinná výbava ,ale jen pro svůj klid,co kdyby!

Jinak u těch žlutých vest MUSÍ být přesně stanoven atest (již je tu o tomto psáno-vyhledejte si to!),pak to respektují!Ne-li je problém.Například v A jsem neměl problém s jednou a to ještě žlutozelnou vestou!Ovšem v případě vystoupení osob na dálnici při poruše by osoby bez vesty dostali pokutu,tamtéž,v Rakousku!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.15 16:42
Asi bych pausalne netvrdil, ze pokud to neni povinne u nas neni to povinne v cele Evrope. V prvni rade Evropa a EU je rozdil. Za dalsi jestli se dobre pamatuju tak nam na skoleni ridicu rikali,ze ve Francii a jeste nevim kde uz musi byt oranzove reflexni vesty jelikoz zlutozelene ma jen IZS a musi jich ve vozidle byt tolik, kolik je ve voze sedadel, navic musi byt po ruce a ne v kufru. Hasicak v aute vozim a uz jsem ho menil. Je to na nem uvedene do kdy plati. Otazkou je, jestli ma tazatel sprej a nebo klasicky hasici přístroj, ktery se da event. dofouknout a udelat revizi, sprej radsi vymenit. Preci jen v aute je to jak v zime v -20 tak v lete v +50 stupnich, takze uz neco zazil...
doplněno 23.07.15 17:35: Diesele to mas sice pravdu, pokud je vsak napr v nemecku bezna praxe, ze se stavi auta s ceskymi rz na dalnici, temer ti strci pistoli do pusy, udelaji osobni prohlidku a prohlidku auta, neco nedej boze zjisti a reknou, ze bud zaplatis pokutu nebo jdes pesky, tak pokud neumis perfektne jazyk tak co udelas? Nekolik lidi uz psalo, ze se jim tohle v Nemecku stalo. Nevim jestli je to pravda, je to info z doslechu, takze nemusi byt pravdive.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.15 18:55

Paušálně tvrdím,že velká část evropy (snad všechny státy tehdejší EHS a část východního bloku-ČSSR,NDR,PLR,MLR,BLR a Rumunsko,Yugoslavia ,možná SSSR a další!)podepsla v roce 1968,tzv.Vídeňská úmluva,smlouvu o povinné výbavě.Dle této výbavy jsou povinni policisté třeba v Polsku respektovat povinnou výbavu vozidla dle místa registrace a ne dle místa momentálního pohybu!",jde není povinný RHP!

Tato úmluva zavazuje státy, aby sjednotily svou právní úpravu, aby neodporovala této úmluvě. O žádných policistech se v ní nepíše... Pokuď zákon tohoto státu nestanoví, že policista musí tuto úmluvu dodržovat, tak se dle ní nemusí řídit. Vlasně ani nesmí.

U nás je tato úmluva postavena nad zákony ČR. Ale je tomu všude na světě? Já říkám ,že nevím. Neznám právo ve všech zemích.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 23.07.15 19:17

U tlakových nádob je popsáno, u spreyú je popsáno také do jaké doby by měli fungovat 100%ně. Většina osob nadává na jejich neúčinnost, problém většiny je - není proškolená, jak mají daný hasičák používat. Faktem je, proškoleni, jak použít daný hasičák, existuje pouze teoreticky. Chybí všeobecná popaganda, (mírná narážka na Besip). Obrovský problém je ve vlastním užití, můžete přijít k úrazu popálením, čímž vniká další právní problém.

doplněno 23.07.15 19:28:

Platnost - tlakový has. přístroj stabilně jezdící v autě - 2 roky, jinak na blombě je termín vlastní platnosti, bez blomby jako by RHP nebyl. Spray - do mechanického porušení tlačítka pro hašení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.