Vymena manzety poloosy Na felici

Od: Datum: 16.07.15 21:37 odpovědí: 6 změna: 17.07.15 08:21

Potřeboval bych poradit, chtěl sem si vyměnit manžetu na poloose tu vnějši. Povedlo se mi povolit tu 30ku matici co drzi poloosu.Potom sem povolil tu matici co drží spodní čep ramene ale už sem nedokazal nijak ten čep vyndat. Mlatil sem do toho dost ale zase nechci poškodit tu gumu. Přidavam foto aby bylo jasny o co jde.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fik
Datum: 16.07.15 21:40

Vezmi delší trubku,tu zapři o karoserii,na opačný konec šlápni a ten čep musí vyjet,mlácení je na nic,akorát poškodíš rameno. Jo ještě před tím než to začneš páčit vem nějaký VDčko nebo řidší olej a z vršku ten čep namaž,ať to líp vyjede

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.07.15 22:13

Existuje na to stahovák, který je spolehlivý a funguje na i na kulový čepy řízení.

Datum: 16.07.15 22:46

Opatrne tu tehlici roztahnout sekacem, opravdu opatrne, aby to neprasklo a pak to pujde uz samo ven.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.07.15 05:34
Přesně tak, naklepni tam sekáč a pak rameno páčidlem vymáčkneš.

Od: vklus
Datum: 16.07.15 22:59

Na jakémkoli autě kde jsem sundával rameno a nešlo to hladce jsem tento spoj oddělil jednoduše i bez stahováku, roztahování. Vzal jsem nějakou kulatinu například co mám trubku asi půl metru dlouho dal ji tam kde jsou nýty (šrouby) a bouchl shora kladivem a jak to šlo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.