Žlutá folie na předních světlech?

Od: Datum: 16.07.15 15:11 odpovědí: 6 změna: 16.07.15 20:42

Dobrý den, chci se zeptat, jestli můžou být žluté folie na předních světlech? Podle mě to nijak nezhoršuje svítivost, navíc např. francouzská auta z dřívější doby to měly.. Tmavé folie bych pochopil, ale žluté?

Konkrétně jde o tyto: http://www.autoplay.cz/folie-…mlhovky-zluta-30x100cm-p37054

Popř. jaký hrozí postih za jízdu s foliemi?

Děkuji za každou reakci.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: radekradeczech
Datum: 16.07.15 15:19

Dobrý den.

Světlomety nesmí být nadměrně znečištěny a jejich plocha nijak zakryta. Při první silniční kontrole budete mít problémy, pokud nejste blondýna s poprsím č.4. Zdravím!

P.S.: Postih může být nějaká pokuta, ale také Vás může policie poslat ne STK, což naštěstí jeětě moc nedělají, protože zákon toto umožňující je kostrbatý, ale stát se to může. Já bych to nedělal a maximálně bych to dal na spodní mlhovky nebo si koupil mlhovky rovnou žluté od výrobce.

Ohodnoceno: 0x

Od: honza777
Datum: 16.07.15 15:42

Dobrý den, děkuji za odpověď.

Od: trtr
Datum: 16.07.15 16:00

Zdravím, vepředu vozidla nesmí být žádná jiná světla, než barvy bílé (odstínů je více, to víme), kromě případných světlometů do mlhy v originálním žlutém provedení. Směrová světla teď neřeším.

Ohodnoceno: 2x

Od: honza777
Datum: 16.07.15 16:03

To je škoda... V žlutém provedení by vypadaly krásně. Děkuji za odpověď.

Od: slon
Datum: 16.07.15 20:00

Pro nás protijedoucí moc ne

Datum: 16.07.15 20:42

Nehájím polepy světel, ale folie na skle se na lomu světla bude podílet mizivě. Jako protijedoucímu mi bude toto milejší než fialové xenony 8000K a více...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.