Platí se ,,Eko daň za Šk.100l první majitel

Od: Datum: 14.07.15 12:04 odpovědí: 15 změna: 17.07.15 13:18

Dobrý den, když bych koupil škodu 100l (asi 1971) po prvním majiteli, budu muset platit eko daň (10 000) nebo se to na veterány nevztahuje? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.15 12:19
avatar
Pokud je na veteranskych znackach nebo si to vyridite tak eko neplatite. Jen to neni vubec lehky
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.15 12:34

Jen blbec by dával veteránský značky, když to je normálně v evidenci. Lze se eko vyhnout, když budete mít nějaký průkaz veterána (ne veteránské spz). Jednou jsem se takto chtěl vyhnout eko u fiata 126, ale ten byl rok asi 1986 a to nebylo dost starý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 14.07.15 13:24

Absolvovat s vozidlem klubovo atestaci ( asi 2800, - kč), kterou následně musí uznat příslušný registr historických vozidel, pak jste od ekodaně při zápisu změny provozovatele osvobozen, není nutné auto přihlšovat do rhsv

Stačí si přečíst zákon o odpadech § 37e) a nedělat hlouposti, a až následně se vyptávat

avatar
Upozornění od sys milancukrar 14. 07. 2015 14:52:59
mxzy, tazatel je určitě neznalý, neví kde je to v zákoně uvedeno, ani neví, zdali to tam je. Proto se nejdříve vyptává.Nebylo by vhodné panu tazeteli dodat odkaz na příslušný předpis, kde si to najde?Děkuji
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 14.07.15 15:12

Pro admina, uvedl jsem § 37e) zákona o odpadech, to k vyhledání na kterémkoliv google bohatě stačí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.15 20:04
avatar

Asi myslíte toto:

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-185#cast3

s odkazem na:

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-56#cast1

(4) Historickým vozidlem je vozidlo, které je zapsáno v registru historických a sportovních vozidel a kterému byl vydán průkaz historického vozidla.

Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 14.07.15 22:30

"Poplatek se neplatí ...a vozidel zapsaných v registru silničních vozidel, pro která je vydán platný doklad o uznání testování silničního vozidla na historickou původnost podle jiného právního předpisu31i). "

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 14.07.15 22:44

Poplatek se neplatí u vozidel, která splňují minimálně mezní hodnoty emisí EURO 3, a dále v případě historických vozidel podle jiného právního předpisu31h) a vozidel zapsaných v registru silničních vozidel, pro která je vydán platný doklad o uznání testování silničního vozidla na historickou původnost podle jiného právního předpisu31i).

Je to ta poslední věta. Pokud je auto zapsáno v RSV, a splnuje podmínky pro případný zápis do RHSV, tedy minimálně je staré 30 let, je původní atd, stačí nechat auto posoudit na historickou původnost...to je ta tzv. "klubová" atestace, kterou provádí pověřené kluby historických vozidel...posuzuje se přitom historická původnost, tedy zda auto není replikou nebo slepencem složeným z čínských a indických a tureckých dílů...výsledkem je zápis - protokol o provedené atestaci, který musí podel zákona UZNAT, tedy potvrdit jeho platnost místně příslušný registr který eviduje historická a sportovní vozidla...například pro celé střední Čechy vede tuto evidenci ORP v Kolíně.

Není nutné přihlašovat auto do RHSV v Kolíně. Auto zůstává zapsáno v normálním RSV, a při zápisu změny provozovatele se po předložení dokladu o UZNÁNÍ tohoto testování promíjí "ekodaň."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.15 20:09
avatar

Když ten 1.Majitel neprodá=neplatí se nic.Pokud prodá p.Mzxy tvrdil na jiném místě zde v poradte, že se jim vloudila do zákona chybka a údajně se nemusí taky platit,Třeba se k tomuto ještě vysloví,je možné,že jsem jej taky špatně pochopil!

doplněno 15.07.15 18:36:

P.Mzxy-děkuji za doplnění z Vaší strany ještě dotaz ,pro blbé!, co je přeregistrace a co je zápis změny provozovatele!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 14.07.15 22:56

v zákoně je uvedeno že se ekodaň platí při první registraci nebo přeregistraci, resp, při přeregistraci, která následuje po přeregistarci, kdy byl žadatel od platby osvobozen.

Pokud zákon od 1.1.2015 nezná a nepopisuje evidenční úkon "přeregistrace", lze podle zákona vybrat ekodoaň jen při první registraci.

Přeregistrace po 1.1.2015 prostě NEEXISTUJE.

Pokud je jednou ze základních ústavních zásad myšlenka, že veřejnou moc lze realizovat jen na základě zákona a v jeho mezích, je smutné, že lidé bez opory v zákoně platí ekodaň a úřady jý vybírají i při zápisu změny provozovatele. Opakuji ještě jednou - zápis změny provozovatele NENÍ PŘEREGISTRACE. Vyhláška která definovala a popisovala podrobně přeregistraci byla o půlnoci 31.12.2014 ZRUŠENA.

Zákon o odpadech neukládá povinnost platit ekodaň při zápisu změny provozovatele.Já to v tom paragrqafu 37eú nikde nevidím. Proto opakovaně tvrdím, že chybí jakákoliv zákonná opora pro výběr ekodaně při změně provozovatele.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.07.15 06:42
avatar

Pane mzxy, děkuji mnohokrát za vysvětlení, doplnění. Takto si představuji fundovanou odpověď.

Je jasné, že znalci drobností v zákoně vědí, jak využít nejasnosti pro sebe. Vzpoměňte na institut osoby blízké, která platila a platí desítky let. Nežli jí začali používat právníci, znalci, nikdo jsme netušili, že se lze takto lehce vyhnout sankcí. Věřím tomu, že až někdo proflákne tuto chybu, začne se využívat, dojde k nápravě. jen se obávám, že malý člověk na to nemá vlohy, ten co ty vlohy a znalosti má, neřeší ekopoplatek.

Hezký den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobry
Datum: 16.07.15 10:23
Opět virtuální rada, byl jste někdy mzxy na registru?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.15 13:26
avatar

dobrý,

on tam je každý den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobry
Datum: 17.07.15 10:27
Jo a všichni úřadnici vybíraji EKO protiprávně. Co napsal mzxy je svaté, vždy potvrdi p mcukrař
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 17.07.15 12:09

byl jsem na registru...úředníci se pravděpodobně bojí NE-vybírat ekodaň, a pokud jejich nadřízený řekl, že v tom budou pokračovat, tak setrvačností jedou dál...navíc silně pochybuji o tom, že všichni z nich znají zákony, kterými se mají řídit...dělají to a tak, co se dělalo včeram, před rokem a předloni...setrvačností...

ale tady nejde o to, kdo kde a kdy byl, ale jde jen a jen o platnou právní úpravu...

Nevím jako protiprávnou praxí a jakým životem se tady neustále oháníte, místo podobných poznámek si raději nastudujte zákon, to co jsem napsal a ve styku s úřadem striktně trvejte na jeho dodržení...

Pokud cse nebojíte komunikovat tady, v anonymní poradně, tak se nebojte ani babky u přepážky...nekouše...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.15 13:18
avatar

Dobrý, slušně přitvrdím sdělením, že lžete: "Co napsal mzxy je svaté, vždy potvrdi p mcukrař"asi jste si nevšiml, že s ním občas nesouhlasím, někdy ho i veřejně kárám.

Vy máte jiné dokumenty, které by dokázali, že se mzxy (a já) mýlíme?

Děkuji za poučení, když je předložíte.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.