Svítí kontrolka emisí - opel corsa D

Od: Datum: 04.07.15 03:37 odpovědí: 11 změna: 04.07.15 21:33

Zdravím, už jsem bezradný. Mám opel teprve 14 dní. A výdy když ujedu cca 20-40 km tak se mi rosvítí kontrolka emisí (svítí žlutý motor ). Šel jsem na diagnostiku a tam zjistili špatnou lambdu a ještě zjistili, že mám přestřihlí ( překouslí nějaký drát ) lambdu před katalyzátorem vyměnili, drátek čímsi spropojili a vymazali paměť. Po ujetí 20 km se opět rozsvítila kontrolka emisí. A svítí stále ( nikdy mi neblikala ). Auto jede podle mě dobře a tiše. Jen byla vyšší spotřeba 9-10 l na 100 km ale při výměně lambda sondy se spotřeba sbížila na cca 7 l na 100. Chci se zeptat, kdybych šel na měření emisí, tam by se zjistilo, jestli je dobrý katalyzator? Protože nic jineho me nenapada. A má opel corsa D jen jednu lambdu? Nebo ma 2? Dekuji za napady a rady

doplněno 04.07.15 22:17:

Před měsícem jsem měnil olej ( ujeto cca 1000 km ) a to žluté víčko od oleje šlo cítit dost po benzínu i uvnitř kam se leje olej to dost smrdlo po benzínu. Nesouvisí to i s tím, že mi stále svítí kontrolka. Nikdy mi ta kontrolka nebliká nebo tak, prostě se rožne a svítí do doby než se vymažou chyby a za 20 až 40 km svítí zase.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.07.15 07:45
Niesom si presne istý,no na poruchy čo sa týka emisii a ich ukladanie je potrebný prístup cez oficiálnu diagnostiku a servis,bežné vymazanie nie je účinne.
Ohodnoceno: 0x

Od: patas73
Datum: 04.07.15 15:06

No už se mi nechce vyhazovat další peníze za diagnostiku atd... Na té diagnostice mi řekli, že je špatná lambda a tu vyměnili. Ale emise svítí dál a nebo je možné, že mají nějakou uni diagnostiku ty mechanici. Přemýšlel jsem o tom, že bych si koupil diagnostiku sám.

Od: jmlc®
Datum: 04.07.15 15:09

A proto je dobré dát vůz do servisu a říct "opravte mi to" - ne jednomu dát na diag a druhému na lambda - komu půjdete reklamovat opravu?

doplněno 04.07.15 17:08:

za mlada jsem přišel za jedním (měl jsem Corsa B) - vyměníme lambdu - no tak nic, tak řídící jednotku, no tak nic, no tak vyměníme ... Ve svých 20ti letech jsem mu platil všechno "nové" a on si "staré" nechával jako nef-ční. Problém byl v čidlu teploty motoru za 300,-, já mu zaplatil cca 5000,- za "opravy".

Od té doby jezdím k jinému servisákovi. Nechám mu tam auto, řeknu o problému. On nějak zjistí příčinu a zavolá mi cenu. Odsouhlasím, zaplatím, odjíždím s funkčním vozem. Když to za týden blbne znovu v dané oblasti, buď mi vysvětlí, že to je naprosto jiný díl a jiná příčina (mám staré vozy) nebo mi prostě provede opravu v záruce.

Ale k dotazu - pokud je kontrolka zblázněná a výměna lambdy dočasně pomohla, hledal bych v kabelech a okolí - je možné, že se díky zkratu či problému další elektroniky tato lambda opět zničí. Požadoval bych v rámci záruky opakovaně diagnostiku a zjištění, zda vyměněný díl není ještě možné reklamovat u dodavatele - jistě je záruka 6 měsíců na díl, který vydržel 2 dny...

Datum: 04.07.15 15:45

Můžu Vám říct, že já měl to samé na Š.Fabia I, r.v. 2000. 1,4 MPI, 44 kW, nepomohlo nic, ani Škoda servis ... nikdo nedokázal s určitostí říct nebo změřit co to je. Bylo mi nabídnuto ... vyměníme tohle a tohle a pokud to bude svítit dál, tak vyměníme tohle a tohle ... a najednou jsem byl v ceně za opravy na částce 15.000,- takže jsem to zamítnul.

doplněno 04.07.15 17:11: Me pomohl na chvily i kontaktol na konektor.
doplněno 04.07.15 17:11: Me pomohl na chvily i kontaktol na konektor.

Datum: 04.07.15 16:28

Všechny opravy a diagnostiku dělal jeden mechanik v ten stejný den. A říkal mi, že buď to bude tím drátkem přetřeným nebo lambda sondou a pak říkal pokud to bude svítit dále, tak to bude asi katíkem ale to si myslí, že nebude že katík musí vydržet min 150 000 km. Jsem fakt bezradný

Datum: 04.07.15 18:13

pred vymenou lambda sondy jsem vzdy vyplnul baterku a znovu pripojil a vzdy se mi kontrolka emisi rozsvitila mezi kolem 40 km, ted po vymene lambda sondy se mi poprve rozsvitila presne na 20 km a po druhe kdyz jsem baterku opet odpojl po 26 km.

Datum: 04.07.15 15:45
Taká diagnostika,čo by umožnila až tak ďaleký prístup je drahá záležitosť a väčšinou sú to servisné diagnostiky.Ono emisie sú schváľované zákonom a preto ukladanie porúch je viac chránené pred ich bežným mazaním.

Datum: 04.07.15 16:52

Na internetu jsem našel návod jak si svépomoci zjistit bez diagnostiky závadu. Staší zmáčknout brzdu a plyn a zasunout a otočit klíčkem do polohy aby se rozsvítily kontrolky. Poté začne kontrolka vyblikávat kod chyby. Na youtube jsem nahrál video, nevíte o jakou závadu se jedná?

https://www.youtube.com/watch…=jjV2A6AJtCE&feature=youtu.be

Od: rv
Datum: 04.07.15 17:44

Jestli má OBD konektor, pořiď si něco jako

http://www.aliexpress.com/ite…r-Tool-Switch/1703952521.html

k tomu si stáhni do dotykáče

http://www.svetandroida.cz/to…a-automobilu-androidem-201404

a diagnostiku si dělej sám.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.07.15 20:42
Zbytočne vyhodené peniaze,a divím sa,že je táto odpoveď ohodnotená ako samotným zakladateľom otázky,hoci je to jeho právo a je divné,že niektoré servisy platia po 2500 € za diagnostiku Bosch ročný prístup a nekúpia si tuna vami prezentovanú.
Ohodnoceno: 1x

Od: rv
Datum: 04.07.15 21:33

ELM327 čtečku používám. Auta s OBD musí splňovat i požadavky na komunikaci přes konektor OBD. Musí být čitelná paměť chyb s ohledem na emise. Daná čtečka umožňuje i vymazání paměti závad. Někomu se to může hodit třeba před tím, než pojede na emise, protože ho třeba s zaznamenanou chybou vyhodí. Není to všelék, protože to komunikuje jen s řídící jednotkou motoru (i když bastlíři ji předělávají i na komunikaci s dalšími řídícími jednotkami vozidla). S doporučovaným software (za pár korun, nebo i verze zdarma) si za jízdy můžete zobrazovat (a zaznamenávat) některá zajímavá data, která mohou pomoci s identifikací závady (plnící tlak, vstřikovací tlak). Někteří výrobci na daném konektoru umožňují monitorovat více věcí, jiní pouze to, co vyžaduje homologace.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.