Zvláštní loupání laku

Od: Datum: 01.07.15 19:53 odpovědí: 8 změna: 16.07.15 22:48
Zdravím, před měsícem jsem koupil starsi ford fiestu a před týdnem jsem si vsiml zvláštního loupání laku. Je to jen ve spodní části jednich dveří. Po sloupnuti je to jakoby taková folie. Dveře nevypadaji lakované. Nevíte co to je? Když se to sloupne tak vůbec nejde poznat rozdíl mezi tím a lakem pod tím.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.07.15 20:00

Vypadá to na zbytky ochranné fólie. Ta má zabránit poškození laku od létajících kamínků.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.15 20:05
avatar

koncernový auta se takhle loupou běžně taky sem si tim prošel začlo to po zimě tak šla kára do lakovny dělala se střecha a kapota něco se při lakování prostě nepovedlo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adata
Datum: 01.07.15 20:20

No nic..zajedu někam do autolakovny a poptám se...byl bych rád, kdyby to šlo jen přestříknout bezbarvým lakem..nechci to zbytečně nechávat lakovat :(

Datum: 01.07.15 20:53
Ak to je najmä metalizovaná farba,tak je to najskôr nedostatočne spojené vrstvy farby a laku,ktorý sa odlupuje a pod neho sa dostáva vlhkosť a postupuje to ďalej,podobne sa mi deje na mojom aute a tiež sa mi sa to neoplatí striekať,tak poškodené miesto trochu nechtom olupnem do laku súdržného s farbou a strieknem to bezfarebným autolakom na metalizovanú farbu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepe1222
Datum: 01.07.15 21:34

Toto je příklad špatného lakování krycím lakem. To se provádí cca do 10 min. po nanesení barevného podkladu. Když je to později, špatně se spojí a za čas vlivem teplot se začíná oddělovat vrchní lak. Specialisté na to byli u Fiatu.

Těžko se to opravuje. Znamená to srovnat vrstvu na jednu úroveň obroušením, neboli nový lak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ar
Datum: 01.07.15 21:49

"To se provádí cca do 10 min" To by mě zajímalo jak to chceš udělat, když barva se stříká vodou ředitelná a lak je dvousložkový. První s touto hovadinou přišel Renault a po něm Opel. U nich se to prejevovalo nejdříve.

To je celý problém, lak se musí stříkat až na vytvrdlou barvu a o prů... je zaděláno. Dnes to tak musí dělat všechny evropské automobilky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepe1222
Datum: 02.07.15 21:03

Tak to bych opravdu rád viděl vodou ředitelnou metalízu. Já popisoval standardní postup akrylátu. Kdybych psal o vodě, tak bych to napsal. Nevím ale o žádném lakýrníkovi, který by opravoval auta těmito novými laky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ar
Datum: 16.07.15 22:48
To že jsi něco neviděl, ještě neznamená, že to nexistuje. Pokud prahneš takovou barvu vidětˇ, zajeď třeba v ČR do Fy. Lechler v Kopřivnici a nech si předvést barvy řady Hydrofan.Většina větších lakoven už tyto H2O barvy od různých Fy.běžně používá tak klidně zajít i tam."Já popisoval standardní postup akrylátu" To je sice hzké,ale automobilky jedou od 90 let ve vodou ředitelných barvách.Pokud si to majitel vozu přeje, tak mu to takovou barvu stříknu, ale zatím se našli jen dva. Ostatním jsem vysvětlil, že je to prostě ekoteroristická hovadina. http://www.lechler.cz/lechler-refinish/hydrofan-system/
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.