Zánik auta

Od: Datum: 30.06.15 11:44 odpovědí: 7 změna: 30.06.15 16:31
avatar

Zdravím,co je pravdy na tom,co se píše na ttx čt 1 str. 123,že majitelé osobních aut v polopřevodu,kteří nestihnou dnes přihlásit auto na sebe budou muset platit povinné ručení,pokud je fyzicky nezlikvidují?Nějaká blbost,ne?Proč by měli platit,když nesmí jezdit? http://m.ceskatelevize.cz/teletext/ct/?page=123&ver=


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.15 11:54
avatar

Ráno o tom mluvil i na Radiožurnálu zástupce pojišťoven, že je to tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.15 12:13

Nejhorší je smrt z vyplašení*smich*

Jelikož vozidlo nebude provozováno a bude vyřazeno z registru vozidel, pak se nebude muset platit povinné ručení. Pokud někdo vyplašený z keců pojišťoven a jiné havěti, bude chtít mít vozidlo pojištěné i když je vyřazené a on jej neprovozuje, klidně si ho pojistit může a s radostí také může platit.:)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.06.15 12:35

Pojišťovny nemají tušení, které auto je v polopřevodu a bude vyřazeno z evidence. To bude zřejmě každý, koho se to týká, doložit ve své pojišťovně zápisem o vyřazení v TP a pak bude povinné ručení zrušeno. Nikde jsem nenašel postup, tohle je moje dedukce, možná mylná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.15 12:56
avatar

Nesmíte všemu věřit..

Musíte u pojištovny zrušit pojištění, páč pojištovna neví, že máte vozidlo vyřazené z evidence. musít navštívit pojištovnu a pojisttku zrušit.

doplněno 30.06.15 20:00:

adetouk,

já již slyšel ve všech televizích tolika nepravd, že se tím nezabývám.

Je to jen o lidech, páč reportér přečte zprávu, kterou mu někdo předloží. Teň někdo si klidně vyloží zákon jinak, nežli je myšlen. To je naprosto normální věc, že se lide neschodnou v názoru..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.06.15 16:31
avatar

Já osobně tomu nevěřím,akorát mě zaráží,že veřejnoprávní televize placená z koncesionářských poplatků může uveřejňovet takové bludy.Milane,oni nepíšou o vyřazení z evidence,ale přímo o likvidaci vozidla,to mě zaráží,protože je nelogické,abych platil povinné ručení,když budu mít auto na svém pozemku,nebudu ho smět provozovat,takže jeho provozem ani nemůžu způsobit škodu .

Od: mzxy*
Datum: 30.06.15 13:20

protže pojištovny potřebují vaše prachy

čt1 také potřebuje koncesionářské poplatrky, aby ,mohla rozšiřovat podobné lži

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mzxy*
Datum: 30.06.15 16:30

pokud stihnou ještě dnes podat žádost, tak je logické že auto provozují a proto jako majitelé musí platit povinné ručení.Pokud auto o půlnoci zanikne, zaniká i povinné ručení ze zákona. Pak jim běží 15-denní lhůta, ve které mají za pocinnost sdělit své popjišťovně tuto skutečnost, a v případě potřeby jí doložit i velkým TP, z jehož obsahu je zjevné že auto bylo v polopřevodu a do 30.06. se ke němu nepřihlásil nový vlastník.

Jakákoliv jiná informace nemá žádnou oporu v zákoně .

Platit povinné ručení za soubor náhradních dílů, který ztratil na základě zákona o půlnoci 30.06 2015 technickou způsobilost pro provoz je nesmysl. Takový soubor dílů nelze provozovat , ale nedám ruku do ohně za to že pojištovny jsou schopny v honbě za ziskem podobnou věc pojistit.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.