Laděný výfuk není slyšet - Octavia

Od: Datum: 29.06.15 20:52 odpovědí: 15 změna: 01.07.15 18:59
Dobrý den dnes jsem nasadil koncovy tlumič výfuku remus na octavii 1.6 55kw a chování je stejný jako originál úsměv spádl comám udělat aby trochu bylo slyšet Děkují
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.06.15 23:04

Účelem "laděného výfuku" není zvuk, ale zvýšení výkonu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.06.15 23:49

A to pouze v případě, že je tlumič odladěn na konkrétní motor a celý výfukový system, jinak může být efekt zcela opačný. Změnšení protitlaku výfukových plynů neznamená automaticky vyšší výkon!

Od: miro®
Datum: 30.06.15 08:17

Naladění výfuku v podstatě znamená výfuk upravit tak, aby vytvářel na výfukové straně motoru v jeho výfuku, takové průtokové a tlakové podmínky, které omezují odchod nasátých a nespálených zbytků směsi výfukem.Tím je množství nasátá směsi motorem dokonaleji využita, což se projeví zvýšením výkonu. Přes sebedokonalejší časování rozvodů, tyto nezamezí dokonalému vyplachování válce, zejména u dvoudobých motorů. Ladění výfuku, nemá nic společného s jeho akustickými projevy.

Zdravím -miro

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.06.15 08:49
Nič v zlom,no ja by som ho doporučil vyhodiť,aby ste hlukom potom neobťažovali ľudí naokolo.

Datum: 30.06.15 16:54
Když se podivam na youtube tak s ladenym vyfukem mají krásný zvuk a mají jen tlumič
Datum: 30.06.15 17:25
Laděný výfuk se dává na jiná auta, na 55kw je to pro posměch. Pojedu za ním, podle zvuku čekám sporťák a zjistím že se na kole rozjedu pomalu rychleji. Nic ve zlém, ale k tomu autu se nehodí.
Jinak bych čekal, že po vykuchani katalyzátoru se to dost zlepší, ale co pak emise? Nechal bych to tak a holt zaplatil za zkušenost vyhozenymi penězi nebo ho poslal do světa.

Datum: 30.06.15 18:18

zrovna jsem chtel vyjadrit svuj posmech, ale napsal jste to lip, tak si to necham pro sebe *pivo*

Datum: 30.06.15 19:47
Jese tu neptal na výkon alr ale na zvuk te vše dost liďí tu piše ale k ničemu to ne nevede
doplněno 30.06.15 19:50:

Datum: 30.06.15 19:50

Kup V8. Zvuk super, bez ladění

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.06.15 19:52

Vy jste to nepochopil na rozdíl od Vám radících osob! Laděný výfuk neznamená úpravu zvuku motoru ale měl by navazovat na stejně laděné potrubí pro zvýšení výkonu!

Pokud chcete lepší zvuk uřežte rovnmou celý tlumič a nechte jen trubku (dokud si na Vás "neposvítí" Pomáhat Chránit!)

doplněno 01.07.15 16:50:

Jirko Vy jste nepochopil !Už jsem takové věco zažil a jste si jistý tím co je psáno? že mají identický motor ,identický zbytek výfukové soustavy a další věci?Jste si 100% jistý že je vše uděláno jak má být?

To že někdo něco upíchne na yutubku a dá že je to tak-nemusí to být pravda!

Ale dle Vás jste nejchytřejší a ostatní o tom nic neví!Pokud byste byl o pár roků starší ,měl o pár roků víc znalostí skušeností atd tak byste se s prominutím na takovou volovinu neptal protože byste věděl proč!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.06.15 20:14
Vy jste to nepochopíl když vám piší že když si na pišete na yt remus 55kw tak kluci mají totéž koncový díl jinak vše origo a mají krásný zvuk u mě je ticho jak na hrbitově přiznávám že lépe to taha ale oto mě nejde k chci bublávy zvuk
Datum: 01.07.15 18:59

Když chceš bublavý zvuk,tak ponoř konec výfuku do kýle s vodou.

Datum: 30.06.15 21:24

Dosáhnout perfektního zvuku lze i velmi snadno a levně. Obzvláště polští soudruzi to dotáhli takřka k dokonalosti...

Od: rv
Datum: 30.06.15 21:19

Jako kluci jsme dávali plastové víčko na rám kola, aby o něj škrtaly dráty. Byl to krásný zvuk, ale už jsem z toho vyrostl.

Od: julek1
Datum: 01.07.15 10:46

Já dával na 1.9 TDI originál škoda díl výfuku viz níže v odkazu

http://www.skodaoctavia.cz/sk…i-koncovky-o1-rs-na-o1-14-16v

Mým účelem byl pouze vzhled !. Ovšem zvuk se trošku změnil na brumlání, což jsem ani nevyžadoval,ale je to paráda a ve výkonu do kopce pod plným "trošku" píská jako RS.

Ovšem obrovská nevýhoda - auto je celé černé od sazí

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.