Co s nepojizdnim autem

Od: Datum: 29.06.15 19:58 odpovědí: 10 změna: 06.07.15 16:50

Dobry den,

potrebuji rady, co s nepojizdnym autem, uz polroka stoji a je z neho uz vrak.

Majitel jsem jen na zaklade koupni smlouvy. Predchodzi vlasnik, dle VTP a maleho technicaku auto doteraz neodhlasil na registri aut, ani k plne moci jsem se nedopracovala, dalo by se povedat, ze se vlastnik utajuje, nekomunikuje, zmenil cislo, proste neznamy a nedopatratelny.

Na auto platim povinne ruceni, i kdyz neni pulrok v provozu.

Co jako majitel, jenom dle koupni smlouvy muzu s autem delat, kdyz chci zrusit povinne pojisteni, a neplatit za nepojizdny vrak?

Dekuji.

S pozdravem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mzxy*
Datum: 29.06.15 20:05

vrak patří na vrakoviště, majitele určuje kupní smlouva a pojistka se dá zrušit dohodou s pojištovnou, protože dohodou s pojišťovnou byla uzavřena

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.06.15 21:04
avatar

Vidím jen jednu otázku, jak zrušit pojištění.

Domluvit se s pojišťovnou a ukončit smlouvz dohodou, nebo jim dát výpověď.

S vozidlem můžete dělat co uznáte za vhodné, třeba ho nechat ekologicky zlikvidovat.

Nebo jsem nepochopil dotaz?

doplněno 30.06.15 20:06:

Nerozumím Vaší obavě...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sfetie
Datum: 30.06.15 13:14

milancukrar, vy ste moju otazku pochopili spravne. Ibaze ma to u pojistovni hacik, kdyz zrusim poistne dle dohody, nebo vypovedou, sprava pojistoven nebude hledat posledniho pojistitele kdyz tam vznikne nedoplatok na pojistnem? Alebo dolozit i cestne prohlaseni, ze auto je jiz pulroku nevyuzivane, t.j. nepojizdni vrak., plus ku prehlaseni uvest ze puvodni majitel auto stale neodhlasil v muj prospech, abych byla i ja nejak kryta.

Datum: 29.06.15 22:08

Ahoj. Tohle nebude nějaká odpověď na otázku Sfétie. Jen by mě zajímalo, jakou právní sílu má nějaká kupní smlouva v momentě, když původní majitel vozidlo nepřehlásil a ani tento krok neumožní? Očekával bych, že papíry a vozidlo by měly tvořit jeden celek. Jinak to pak nefunguje podle té nějaké smlouvy.

doplněno 29.06.15 23:37:

No jo. ALE. Tohle může platit u čehokoliv jiného. Ale u vozidel, která nejsou z viny původního majitele přehlášena na nového to nejspíše bude jinak. Potom je nelze užívat už skrzevá nemožnosti je dohlásit na úřadech. Potom by uzavřený obchod měl být prohlášený za neplatný a zrušena platnost Kupní smlouvy. Potom by se měla i veškerá odpovědnost za vozidlo přenést spátky na původního majitele.Jen je potom otázka, jestli je to tak nějak logicky a automaticky, nebo k tomu bude muset být nějaké rozhodnutí Soudu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 29.06.15 22:36

vlastnictví k věci vzniká nezávisle na nějakém přehlášení

papíry znamanají jen příslušný zápis do evidence, nejsou dokladem vlastnictví

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.06.15 06:50
avatar

Humbuckere,

jakou právní sílu má nějaká kupní smlouva v momentě, když původní majitel vozidlo nepřehlásil a ani tento krok neumožní? Očekával bych, že papíry a vozidlo by měly tvořit jeden celek. Jinak to pak nefunguje podle té nějaké smlouvy.

Dosti velkou váhu má kupní smlouva, páč tím se určuje vlastnictví (mimo domů) každé koupené věci.

Očekával byste špatně, tak to nemůže být. Páč doklady slouží jen k evidenci Vaší věci.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.07.15 00:20

Ahoj. Nějak mi to nedá a malinko se ještě vracím k věci. Mám to teda chápat tak, že si jako koupíte auto za nějaké prachy a je vám jedno, jestli to bude k něčemu? Neřešte, jak by jste to dělali vy, ale jak by jste to řešili v situaci té nešťastné tazatelky? Když už se jí to nepodařilo zdárně dotáhnout do konce. A je už jedno, z jakého důvodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.15 09:04
avatar
Humbuckere,proč se o toto majitelka auta nezajímala ihned?Dnes by se nemusela ptát!
Osobně,pkd bych byl ve stejné situaci-na poj.bych zrušil pr.pkd by chtěli tp bych doložil.že nejsem majitel a přestal platit pr.auto rozebral,rozprodal rz,doklady odeslal osobě v tp,po předchozím.pokusu dohlásit se.takto jsem to.řešil již v minulosti-poslední dvě osoby v tp nereagovali(auto jsem dostal od třetí osoby nikde nefigurující)rozebral jsem do šrotu a doklafy.a spz mám uloženo.zajímalo by mne jak to.v minulosti dotyční řešili s CKP!?
doplněno 02.07.15 16:59:

Tp je právě to-ona nepíše ani co je to za auto jaký motor atd a právě že píše něco o vraku soudím že jde o auto co má cenu šrotu.Pokud by to byl medvídekv ceně alespoˇtřísettisíc či jiné ,ale obstojné že by se vyplatilo opravit tak by jej asi nechala opravit a předně bylo by přepsáno na ni.Takto ale stejně papírově včera zaniklo takže není co řešit!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.15 16:01

Ahoj. Děkuji Diesele, že moc nekunýruješ nebohou tazatelku. To, co jsi popsal, bych asi udělal taky. Ale, co s těma prachama za auto, které se nedá využívat? Ona to auto nedostala. RZ a TP bych bývalému majiteli určitě neposílal. Ani dříve.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sfetie
Datum: 06.07.15 16:50

Dekuji vsem za rady, navrhy, medzicasom sa mi zufala situacia vyriesila sama od sebe v muj prospech.

Jeste jednou diky a hezky den preji.

Sfetie

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.