Postih za jízdu s řidičem bez řp

Od: Datum: 28.06.15 16:13 odpovědí: 6 změna: 29.06.15 07:19
avatar
Zdravim
Jaký hrozí postih když pujčim vozidlo kamaradovi o kterem ,, nevím ,, že nemá řp a jedu s ním ve vozidle přece nemužu mu lustrovat občanku s řidičakem...
Jak to nakonec je?
David

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.06.15 16:50
avatar

Lustrovat řidičák možná ne (pokud víš že ho vlastní) pokud tě stopnou a auto je tvoje tak není co řešit, vše jde na tebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.15 16:55
avatar
A jde teda o porušení jiné povinosti?
Datum: 28.06.15 17:05
avatar

A jaké? Dle tvého dotaz to vypadá že jsi o Autoškole pouze slišel a nebo byl před jejíma dveřma.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.15 16:54
avatar

§ 5 Povinnosti řidiče

(2) Řidič nesmí

d) předat řízení vozidla nebo svěřit zvíře osobě, která nesplňuje podmínky podle § 3 odst. 2 a 3 nebo která je pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky nebo jejíž schopnost k řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti je snížena v důsledku jejího zdravotního stavu,

§ 3 Základní podmínky účasti na provozu na pozemních komunikacích

(2) Řídit vozidlo nebo jet na zvířeti může pouze osoba, která je dostatečně tělesně a duševně způsobilá k řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a v potřebném rozsahu ovládá řízení vozidla nebo jízdu na zvířeti a předpisy o provozu na pozemních komunikacích.
(3) Řídit motorové vozidlo může pouze
a) osoba, která je držitelem řidičského oprávnění pro příslušnou skupinu motorových vozidel (dále jen "skupina vozidel") uděleného Českou republikou, státem, který je členským státem Evropské unie nebo smluvní stranou Dohody o Evropském hospodářském prostoru (dále jen "jiný členský stát"), nebo jiným státem podle mezinárodní smlouvy, kterou je Česká republika vázána a která upravuje oblast silničního provozu44),

odsud

http://business.center.cz/bus…ilnicni-provoz/cast1h2d1.aspx

pokud jste držitelem řidičského oprávnění, nesmíte předat řízení...viz výše..a v tom případě minimálně přestupek v případě, že nevlastní ŘP (s ohodnocením v případě kontroly), pokud se nic nestane...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.06.15 07:12
avatar

Davide, dostaneš pokutu namístě do 2500Kč, nebo klidně i do správního řízení...

doplněno 29.06.15 07:35:

Repkine, máte pravdu, ale pro maldého Davida bude lepší, když by mu dali pokutu na místě...

Ale vše je jen teroretická situace, jak píše David.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.15 07:19
Pokud jsi o tom nevedel a on ti rekl, ze rp ma, tak ti nic nehrozi. Pokud te ale s nim chytnou znova, tak uz jo.
doplněno 29.06.15 07:20: Milane majiteli auta se na miste pokuta nedava i kdyby se priznal, posila se to dospravniho rrizeni (praxe).
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.