Auto v polopřevodu po 1.7.2015

Od: Datum: 28.06.15 13:23 odpovědí: 9 změna: 28.06.15 22:03

Dobrý den,máme dvě auta v polopřevodu a už s tím nic nestihneme udělat.Co bude po 1.7.?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.06.15 13:25
avatar

budou vyřazena z evidence a bude je možné jen ekologicky zlikvidovat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.15 14:14
avatar

Zdravím,
po 1.7.2015 se vám z aut stane v podstatě pouze hromada bezcenného šrotu, v některých případech případně zdroj náhradních dílů pro vlastní potřebu či na prodej. Auta vám vyřadí trvale z evidence (z registru) bez možnosti je už jakkoli dál provozovat na silnici (jediná výjimka je postavení dotyčného auta na tzv. veteránské papíry podle příslušných předpisů - stáří 30let + atd).
Pro auto takto úředně trvale vyřazené nepotřebujete žádnou ekologickou likvidaci či doklad o ní, prostě si s vrakem můžete dělat, co se vám zlíbí. Jen takto vyřazené auto nesmí být umístěno na veřejném pozemku, může být pouze na soukromém pozemku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.15 14:35

No,a to mě právě zajímá,když auto bude stát na sídlišti mohu dostat pokutu?Jak s SPZ,ta se může,nebo musí sundat?

dále nebudou pověření hlídat po sídlištích a ulicích policisté,městští,nebo státní podle nějaké databáze tyto auta?Pokutu dostane ale ten na koho bylo dosud auto napsáno,to znamená,ten kdo byl v TP v polopřevodu uveden?

Datum: 28.06.15 15:00
avatar

Sice se původně psalo o tom, že majitelé takto vyřazených vozidel budou pokutováni, ale pak to úřady upřesňovaly na to, že pokuty za to vymáhat nebudou.
Ale značky (včetně dokladů k vozidlu) takto vyřazeného vozidla musíte tuším že do 10 dnů odevzdat, jinak ta pokuta (opět tuším, že se jedná o 50.000,-Kč) hrozí. Takže doporučím prostudovat si zákon, případně se podívat po textu příslušné vyhlášky se zákonem a totuo právní úpravou související.
Auto na veřejné komunikaci (na sídlišti) bez RZ je vrak a ten na veřejném prostranství nemá co dělat. Takže jak sundáte značky, s autem budou úřady zacházet jako s vrakem (počítejte s tím, že na auto bez značek zvláště na sídlišti velmi rychle někdo upozorní úřady) - pátrání po majiteli, odtah auta, případně likvidace a pokud se majitele vraku podaří vypátrat, tak mu dají všechno k úhradě a nejspíš zaplatí i pokutu.
Takže an vašem místě bych auta odvezl na nějaký soukromý pozemek (můžete ho mít třeba i jen pronajatý či propůjčený, to nikdo řešit kromě majitele pozemku nebude), odevzdal značky a doklady a pak můžete v klidu řešit, co provedete s auty dál - prodej na díly atd.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.06.15 15:03

Děkuji.tak auto dám do garáže a odevzdám SPZ a doklady ,pokusím se to někomu prodat na ND,nebo na ježdění po polnívh alesních cestách.

Od: mzxy*
Datum: 28.06.15 19:22

komu odevzdáte SPZ a doklady? jsou Vaše.

V zákoně o tom není napsáno vůbec nic, proto úřady nejsou oprávněny převzít je, a už vůbec ne vystavit o tom nějaké potvrzení...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.15 20:25
avatar

Nemáte pravdu - "fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že ...zákon

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 28.06.15 21:47

Bohužel ustanovení které uvádíte se vztahuje pouze na vyřazení z provozu ( dříve "depozit"), o kterém rozhoduje správní orgán z moci úřední ( tedy ne na žádost ) z důvodu ( zjednodušeně), že k vozidlu není sjednáno povinné ručení.

Pokud vozidlo zanikne ze zákona z důvodu, že do 30.06.2015 nepodal vlastník vozidla žádost o registarci, po 1.7.2015 zapíše příslušný úřad ZÁNIK vozidla pouze do registru silničních vozidel. Nic víc, nic míň. Nikoho k ničemu nevyzývá, neodebírá značky ani doklady ani nevydává nikomu potvrzení o tom, že vozidlo zaniklo. Potvrzení o tom, že platí nějaký zákon nevydá nikdo.

Zkluste si podrobně prostudovat novelu, je to v přechodných ustanoveních.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.15 22:03
avatar

Nechci se hádat, ale RZ a "malý techničák" nejsou majitele auta, ale státu - majitel je má pouze propůjčené. Když rušíte auto (likvidujete auto), tak už od nepaměti platí, že odevzdáte značky, malý TP a u velkého vám odstřihnout roh - tím velký TP trvale zneplatní (resp. tohle platilo u TP typu knížka - jak je to dnes u nových skládacích TP netuším). Dnes samozřejmě při likvidaci auta kromě odevzdání RZ a malého TP musíte doložit "ekologicku likvidaci", ale ta u případu popsaného v otázce (zánik vozidla z moci úřední) vyžadována není (výjimka, která se silně nelíbila ekologům, protože to je poslední možnost, jak staré vyřazené auto bez postihu a legálně rozebrat na díly).
Pokud si to dobře pamatuju, tak když se psalo nedávno o "zrušení aut z moci úřední" díky zániku pojištění (nepojištěné vozidlo = dříve CKP, k novému roku 2015 pokuty zrušili) tak také upozorňovali na to, že majitel musí do 10 (14) dnů po datu takto zaniknuvšího auta odevzdat RZ a malý TP, jinak že mu hrozí pokuty (výši pokuty si nepamatuju).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.